راهنمای پنل پیامک نجوا

با سرویس ارسال پیامک نجوا می‌توانید پیامتان را به گوش همه مشتریان برسانید و آسان، سریع و گسترده با کاربرانتان تعامل کنید. کمپین‌های فروش، کد تخفیف، رسید خرید و … را با پیامک برای کاربران بفرستید تا در سریع‌ترین زمان پاسخ بگیرید و نتایج حاصل از کانال‌های دیگر بازاریابی را نیز تقویت کنید. فراموش نکنید هر استراتژی جامع مارکتینگی به سامانه ارسال پیامک به‌عنوان یک ابزار ثمربخش، زودبازده و مقرون‌به‌صرفه نیازمند است.

پیش‌نیازهای پنل پیامک

پیش از شروع توضیحات مربوط به پنل پیامک، لازم است توضیحاتی در رابطه با انواع خط اختصاصی- اشتراکی و خدماتی- تبلیغاتی ارائه شود. در ادامه، شرایط تهیه خط اختصاصی یا شرایط خدماتی کردن خط ارائه خواهد شد.

انواع خطوط ارسال پیامک

تبلیغاتی- خدماتی

خطوط ارسال پیامک در ابتدای ساخت پنل نجوا یا خرید خط، به صورت پیش فرض، تبلیغاتی است. در خطوط تبلیغاتی پیامک‌ها به شماره‌هایی که تبلیغات خود را بسته باشند ارسال نمی‌شود، ولی در صورت خدماتی کردن خط خود، می‌توانید به تمام مشتریان خود دسترسی داشته باشید. در پنل نجوا، هزینه این پیامک‌ها به پنل برگشت داده می‌شود. کسب و کارها در صورت استفاده از خط تبلیغاتی با وجود اینکه هزینه‌ای برای ارسال پیامک به این افراد کسر نمی‌شود ولی امکان ارسال به همه کاربران خود را از دست می دهند. بنابراین در صورتی که در نظر دارید برای مشتریان خود پیامک ارسال کنید توصیه این است که اقدام به خرید خط اختصاصی و خدماتی نمودن آن نمایید.

پس از خرید خطوط می توان با ارائه یک سری مدارک و بدون پرداخت هزینه، آن را تبدیل به خط خدماتی کرد. با خط خدماتی امکان ارسال به کل لیست مخاطبان خود را دارید. برای پیامک‌هایی که می‌خواهید حتما به دست مخاطب برسد باید از خطوط خدماتی استفاده کنید؛ این پیامک‌ها می‌تواند شامل ارسال کد احراز هویت،  اطلاع از خبرهایی که خود کاربران درخواست می‌کنند،تبریک تولد و یا اطلاع‌رسانی در مورد تغییر جدید یا محصول یا پروموشن جدید به مخاطبان خودتان باشد.

اختصاصی- اشتراکی

نجوا تعدادی از خطوط خود را به صورت اشتراکی با چندین مشتری به اشتراک می‌گذارد و بنابراین، مشتریان نجوا امکان ارسال پیامک با این خط‌ها را دارند. 

این روز‌ها که بازار کسب و کارهای آنلاین رونق گرفته، یک کاربر ممکن است اطلاعات تماس خود را در اختیار چندین وب‌سایت و فروشگاه قرار دهد. اگر با خط اشتراکی پیامک خود را ارسال کنید، این خطر را که مشتری پیام شما را در کنار کسب و کارهای غیر مرتبط با کسب و کار شما ببیند پذیرفته‌اید!

شما هم ممکن است چنین تجربه ناخوشایندی را داشته باشید که صفحه پیامک‌هایی که از یک فروشگاه دارید شامل پیام‌هایی از یک کسب و کار دیگر نیز باشد. اگر از یک شماره خاص تنها پیامک‌های شما دریافت شود، برای اعتبار برند شما تاثیر مثبت خواهد داشت. برای همین دلیل مهم پیشنهاد می‌شود خط اختصاصی برای پنل پیامکی خود تهیه کنید.

 لازم به ذکر است که در صورتی که مشتریان نجوا در پنل پیامکی دیگری خط اختصاصی داشته باشند، امکان انتقال آن به پنل نجوا وجود دارد. 

قیمت خطوط اختصاصی

قیمت خط‌های اختصاصی بر اساس فاکتورهای زیر تعیین می‌شود:

 1. تعداد ارقام خط
 2. میزان رند بودن شماره خط
 3. سرشماره خط
 4. تعداد ارقام تکراری خط

برای کسب و کارهای متوسط و بزرگ پیشنهاد می‌شود از خطوط اختصاصی با ارقام کمتر و رندتر استفاده کنند تا به بهبود اعتبار کسب و کار کمک کند.

مقایسه انواع سرشماره‌ها

جدول زیر به طور خلاصه، مقایسه‌ای از خطوط مختلف را ارائه می‌دهد. در حال حاضر مشتریان نجوا امکان تهیه خط اختصاصی با سرشماره 1000 را دارند.

سرشماره خط وضعیت تمدید سالانه
هزینه تمدید
شرایط خدماتی کردن
1000 درصدی از قیمت خط در سال دریافت می‌شود. حقوقی- مدت زمان 3 ماهه
2000 احتیاج به تمدید دارد هزینه بهای خط در سال دریافت می‌شود حقوقی- مدت زمان 1 ماهه
3000 احتیاج به تمدید دارد هزینه بهای خط در سال دریافت می‌شود حقوقی- مدت زمان 1 ماهه
5000
21 تاکنون نداشته اما هر زمان اپراتور اعلام کند باید هزینه تمدید پرداخت شود حقوقی-در حال حاضر مدت زمان 1 ماهه
9000 2.5 میلیون ثابت سالانه حقیقی دارای نماد اعتماد الکترونیک و حقوقی- زمان 5 روزه

شرایط انتقال خط: درخواست می‌بایست از شرکت مبدا به اپراتور مربوطه طبق روال آن اپراتور اعلام گردد – به محض ثبت درخواست انتقال خط توسط شرکت مبدا به سرشماره و اعلام شماره خط به شرکت تجارت الکترونیک نجوا، در صورت تایید اپراتور در اسرع وقت توسط نجوا امور مربوط به پذیرش انجام می شود.

روند استفاده از پنل پیامکی و خدماتی کردن خط

برای شروع کار با پنل پیامکی نجوا:

برای مجموعه‌های حقوقی لازم است که فرم احراز هویت از بخش تنظیمات پیامک دانلود و با مشخصات مجموعه حقوقی (شناسه ملی و . . .) تکمیل شده، با مهر مجموعه و امضای مدیر عامل بارگذاری شود. 

برای اشخاص حقیقی لازم است که فرم احراز هویت با مشخصات خود فرد تکمیل شده و در دفاتر اسناد رسمی با عنوان گواهی امضا ثبت محضری شود.

بعد از بارگذاری این فرم در پنل نجوا، کارشناسان نجوا با استعلام از سایت تصدیق اصالت اسناد و اوراق دفاتر اسناد رسمی، فایل بارگذاری شده را تأیید می‌کنند و امکان ارسال پیامک ایجاد می‌شود.

خرید/ انتقال خط اختصاصی

برای ارسال پیامک، توصیه اکید کارشناسان نجوا این است که خط اختصاصی تهیه کنید. در صورتی که در پنل پیامکی دیگر خط اختصاصی دارید، امکان انتقال خط به راحتی برای شما فراهم است.

خرید

برای خرید خط اختصاصی برای مجموعه‌های حقوقی، این مدارک بایستی برای کارشناسان نجوا ارسال شود:

 1. تصویر کارت ملی و شناسنامه مدیرعامل
 2. تعهدنامه ارسال پیامک برای مجموعه‌های حقوقی
 3. تصویر روزنامه رسمی
 4. تصویر معرفی نامه (معرفی نامه در صورتی ارائه می‌شود که اطلاعات به نام مدیرعامل نباشد، بنابراین شخص رابط در سربرگ شرکت، از سوی مدیرعامل معرفی خواهد شد.)
 5. تصویر کارت ملی و شناسنامه نماینده شرکت (در صورتی که مدیر عامل نماینده مجموعه حقوقی نباشد.)

برای خرید خط اختصاصی برای اشخاص حقیقی، این مدارک بایستی برای کارشناسان نجوا ارسال شود:

 1. تصویر کارت ملی و شناسنامه
 2.  تعهدنامه ارسال پیامک برای اشخاص حقیقی 

فرم احراز هویت برای اشخاص حقیقی باید با عنوان گواهی امضا ثبت محضری شود.

انتقال

برای انتقال خط، لازم است که به شرکت مبدأ درخواست انتقال خط داده شود. مشتری بایستی به شرکت مبدأ اطلاع دهد که یک نامه برای انتقال خط به اپراتور ارائه دهنده خط ارسال نموده و در آن نامه ذکر شود که شماره xxx به زیرمجموعه شرکت «تجارت الکترونیک نجوا» انتقال داده شود. 

 • زمان و هزینه انتقال خط توسط شرکت مبدأ تعیین می‌شود و برای دریافت اطلاعات بیشتر می‌توانید از شرکت مبدأ استعلام بگیرید.

خدماتی کردن خطوط 1000 برای شرکت‌های حقوقی

با توجه به محدودیت های اعمال شده از سوی شرکت ارتباطات سیار، درخواست تغییر وضعیت خط به خدماتی تابع مراحل مختلف می باشد و در واقع زمان دقیقی برای انجام این روال مشخص نشده است. 

 • نجوا تمام تلاش خود را خواهد کرد که زمان پروسه خدماتی شدن خط شما به حداقل برسد.
 • در خطوط تبلیغاتی پیامک‌ها به شماره‌هایی که تبلیغات خود را بسته باشند ارسال نمی‌شود، ولی در صورت خدماتی کردن خط خود، می‌توانید به تمام مشتریان خود دسترسی داشته باشید.
 • یادآور می گردد پیش از اقدام برای خدماتی شدن خط اختصاصی نیاز است خط مورد نظر به صورت حقوقی ثبت شود که لازم است از پیامک » تنظیمات، احراز هویت را بارگذاری نمایید و یا اگر نیاز به ویرایش اطلاعات خط دارید با واحد پشتیبانی از طریق ارسال تیکت تماس حاصل فرمایید.

قابل توجه می‌باشد که فرم‌های تبدیل خط حتما باید مانند دستورالعمل کامل شود درغیراینصورت درخواست شما توسط نجوا یا ارتباطات سیار رد خواهد شد.

جهت بررسی درخواست‌های خدماتی سرشماره‌های 1000 لطفا اقدامات زیر را انجام دهید:

 1. تعهدنامه‌های شماره یک (لینک دانلود) و دو (لینک دانلود) را دانلود نموده و طبق توضیحات زیر تکمیل نمایید:
  • الزامی است تعهدنامه ها به صورت تایپی در تمامی قسمت‌ها و مطابق اطلاعات ثبتی خط تکمیل شده و سپس روی سربرگ شرکت چاپ و همه صفحات توسط مدیر عامل مهر و امضا شوند (فقط در قسمت متقاضی).
  • تعهدنامه شماره یک در قسمت نماینده مهر و امضا نشود.
  • تعهدنامه شماره یک فقط در 2 صفحه باید تنظیم شود.
  • تمامی اطلاعات تعهدنامه‌ها مطابق با سامانه استعلام شخصیت حقوقی ( https://ilenc.ssaa.ir)  کارت ملی شخص مسئول که قبلا در بخش ثبت مدارک خط اختصاصی بارگذاری شده است تکمیل گردد.
  • ایمیل وارد شده در تعهدنامه شماره یک باید ایمیل سازمانی باشد برای مثال  (sales@najva.com)
  • شماره همراه وارد شده در هر دو تعهدنامه می‌بایست شماره همراه اول باشد.
  • آدرس سایت وارد شده در تعهدنامه شماره یک باید معتبر، فعال و Up باشد. در صورتی که سایت غیرفعال باشد و یا نوع فعالیت و محتوای آن با اطلاعات وارد شده در فرم مغایرت داشته باشد درخواست شما پذیرفته نمی شود.
  • نام کامل شرکت متقاضی حتما باید در “صفحه اول سایت” و یا در بخش “درباره ما” سایت ذکر شده باشد در غیر این صورت درخواست پذیرفته نمی شود.
  • جامعه هدف باید کاملاٌ شفاف توضیح داده شود. لازم است اشخاص مورد نظر برای دریافت پیامک خدماتی معین شوند به عنوان مثال : مشتریان شرکت یا کاربرانی که تمایل به دریافت پیامک احراز هویت جهت ثبت نام در سایت را دارند (نام سایت مشخص و کامل باشد).
  • در بخش محتوای پیامک، توضیحات در مورد کاربرد شماره به صورت شفاف و واضح اعلام گردد و از درج “اطلاع رسانی” یا “تبلیغات ” ، “تبریک تولد”، “اعلام تخفیفات” و … خودداری فرمایید. مثال‌های درست: اعلام کد پیگیری خرید، ارسال جزئیات رمز عبور جهت اپلیکیشن (نام اپلیکیشن مشخص باشد) و…
 1. با توجه به جرایم تخلف در نظر گرفته شده از سوی همراه اول می‌بایست نسبت به تحویل سفته معتبر اقدام نمایید. بدیهی است درصورت عدم پرداخت جرایم در زمان بندی اعلام شده، شرکت می‌تواند خسارات و جرایم وارده را از محل تضمین یاد شده برداشت نماید.
  • الزامی است سفته مطابق نمونه به صورت حقیقی (بدون درج مهر شرکت) توسط مدیرعامل و با امضاء و اثر انگشت ایشان تکمیل گردد و فاقد هرگونه اطلاعات اضافی، خط خوردگی و پشت نویسی باشد. نمونه تصویر سفته مورد قبول به صورت زیر است.

نمونه تصویر سفته مورد قبول برای نجوا

 

  • الزامی است فایل اکسل شماره همراه مخاطبین که می خواهید برای آن‌ها ارسال داشته باشید را آماده فرمایید. (حداقل 500 شماره) صرفا شماره مشترکین مدنظر است و در حال حاضر هیچگونه اطلاعات دیگری نیاز نیست. (لازم به ذکر می باشد پس از خدماتی شدن خط امکان ارسال به تمامی خطوط بلک لیست مقدور می باشد و این لیست در ابتدای امر صرفا جهت واجد شرایط بودن در ارسال درخواست های خدماتی برای شرکت ارتباطات سیار مورد نیاز است).
  • ارسال راهنمای غیر فعال سازی و یا نحوه خروج از دریافت پیام های خدماتی بصورت ماهانه برای کلیه مشترکین و سرویس ها الزامی می باشد. نحوه ارسال راهنمای غیر فعال سازی به صورت زیرنویس و یا پیام مجزا به انتخاب شرکت می باشد.

تمامی مدارک فوق را در قالب یک فایل زیپ از بخش پیامک » تنظیمات بارگذاری نمایید تا بررسی صورت پذیرد. لازم به ذکر است که هر گونه بررسی و تغییر در روال تبدیل خط برای شما پیامک می‌شود و در صورت نیاز به رفع نواقص اعلانی با موضوع تبدیل خط برای شما ایجاد می‌شود.

همچنین در صورت صحیح و تکمیل بودن مدارک به شما اعلام می‌گردد که اصل آن را ارسال فرمایید . لذا خواهشمند است قبل از اعلام از سوی شرکت نجوا مدارک فیزیکی را ارسال ننمایید.

 • در صورتی که نیاز به معرفی شخص خاصی برای رفع نواقص مدارک می‌باشد لطفا شماره تماس مستقیم ایشان را در توضیحات ذکر نمایید تا پیگیری‌های لازم انجام شود.
 • شایان ذکر است، کلیه موضوعات مطرح شده فوق از سوی ارتباطات سیار امکان تغییر و بروز رسانی خواهد داشت و در صورت هرگونه تغییر احتمالی اعلام و اعمال می‌گردد.

روند خدماتی کردن خط 9000 برای اشخاص حقیقی دارای نماد اعتماد الکترونیک

لطفا جهت فعال سازی سرشماره های 9000 لطفا اقدامات ذیل صورت پذیرد:

 1. تعهدنامه‌های شماره یک (لینک دانلود) و دو (لینک دانلود) را دانلود نموده و طبق توضیحات زیر تکمیل نمایید:
  • الزامی است تعهدنامه‌ها به صورت تایپی در تمامی قسمت‌ها و مطابق اطلاعات ثبتی خط تکمیل شده و پس از چاپ توسط بهره بردار امضا و اثر انگشت شوند.
  • تمامی اطلاعات تعهدنامه ها مطابق با کارت ملی بهره بردار تکمیل گردد.
  • شماره همراه وارد شده در هر دو تعهدنامه می‌بایست شماره همراه اول باشد.
  • آدرس سایت وارد شده در تعهدنامه شماره یک باید معتبر ،فعال و up باشد. در صورتی که سایت غیرفعال باشد و یا نوع فعالیت و محتوای آن با اطلاعات وارد شده در فرم مغایرت داشته باشد درخواست شما پذیرفته نمی شود.
  • نام بهره بردار حتما باید در ” نماد اعتماد الکترونیکی ” قابل رؤیت باشد، در غیر این صورت درخواست پذیرفته نمی شود.
  • جامعه هدف شما باید کاملاٌ شفاف توضیح داده شود. لازم است اشخاص مورد نظر برای دریافت پیامک خدماتی معین شوند به عنوان مثال : مشتریان شرکت یا کاربرانی که تمایل به دریافت پیامک احراز هویت جهت ثبت نام در سایت را دارند (نام سایت مشخص باشد) و امثالهم.
  • لطفا تعهدنامه شماره دو را جهت دریافت گواهی امضا به تاییدیه دفترخانه اسناد رسمی برسانید.
 1. با توجه به جرایم تخلف در نظر گرفته شده از سوی همراه اول می بایست نسبت به تحویل سفته معتبر اقدام نمایید. بدیهی است درصورت عدم پرداخت جرایم در زمان بندی اعلام شده ،شرکت می تواند خسارات و جرایم وارده را از محل تضمین یاد شده برداشت نماید.
  • الزامی است سفته مطابق نمونه توسط بهره بردار و با امضاء و اثر انگشت ایشان تکمیل گردد و فاقد هرگونه اطلاعات اضافی ،خط خوردگی و پشت نویسی باشد.
  • چنانچه قبل‌تر سفته با مشخصات فوق ارسال شده است لطفا در تیکت اعلام فرمایید تا توسط واحد حقوقی استعلام گردد.
 1. تصویر کارت ملی و شناسنامه بهره بردار، جواز کسب ایشان نیز می بایست ارسال گردد.

لطفا تمامی مدارک فوق را در قالب یک فایل زیپ در تیکت بارگذاری نمایید تا بررسی صورت پذیرد. همچنین در صورت صحیح و تکمیل بودن مدارک به شما اعلام می گردد که اصل آن را ارسال فرمایید . لذا خوهشمند است قبل از اعلام از سوی شرکت مدارک فیزیکی را ارسال ننمایید.

شایان ذکر است، کلیه موضوعات مطرح شده فوق از سوی ارتباطات سیار امکان تغییر و به روز رسانی خواهد داشت و در صورت هرگونه تغییر احتمالی اعلام و اعمال می‌گردد.

خلاصه فرآیندها برای انواع خطوط

مجموعه‌های حقوقی
نوع خط مدارک لازم برای ارسال پیامک مدارک لازم برای تهیه خط مزیت‌ها نقاط ضعف
اختصاصی خدماتی فرم احراز هویت

فرم تعهدنامه 1 و 2

سفته به مبلغ 30 میلیون تومان

تصویر کارت ملی و شناسنامه مدیر عامل، تصویر روزنامه رسمی امکان ارسال کمپینی به مشتریان مجموعه

امکان ارسال تراکنشی

اختصاصی تبلیغاتی فرم احراز هویت تصویر کارت ملی و شناسنامه مدیر عامل، تصویر روزنامه رسمی امکان ارسال کمپینی به لیست مشترکین ارسال‌ها در این حالت به کسانی که تبلیغاتشان را بسته‌اند انجام نمی‌شود
اشتراکی خدماتی فرم احراز هویت

سفته به مبلغ 10 میلیون تومان 

امکان ارسال تراکنشی عدم امکان ارسال کمپینی
اشتراکی تبلیغاتی فرم احراز هویت امکان ارسال کمپینی به لیست مشترکین ارسال‌ها در این حالت به کسانی که تبلیغاتشان را بسته‌اند انجام نمی‌شود
افراد حقیقی
نوع خط مدارک لازم برای ارسال پیامک مدارک لازم برای تهیه خط مزیت‌ها نقاط ضعف
اختصاصی خدماتی امکان خدماتی کردن خط اختصاصی برای افراد حقیقی وجود ندارد.
اختصاصی تبلیغاتی فرم احراز هویت تصویر کارت ملی و شناسنامه فرد امکان ارسال پیامک کمپینی ارسال‌ها به کسانی که تبلیغاتشان را بسته‌اند انجام نمی‌شود
اشتراکی خدماتی فرم احراز هویت

سفته به مبلغ 10 میلیون تومان

امکان ارسال تراکنشی (احراز هویت) عدم امکان ارسال کمپینی
اشتراکی تبلیغاتی فرم احراز هویت ارسال‌ها به کسانی که تبلیغاتشان را بسته‌اند انجام نمی‌شود

راهنمای کار با پنل پیامکی نجوا

پنل پیامکی نجوا شامل گزینه‌های کمپین‌ها، پیامک‌های تراکنشی، مخاطبان پیامک، گروه‌بندی مخاطبین و تنظیمات، است. در ابتدا یک توضیح کلی در رابطه با روند کار در پنل نجوا ارائه شده و در ادامه امکانات موجود در هر بخش از پنل توضیحات مختصر ارائه شده است.

روند کار با پنل نجوا

 • تنظیمات

ابتدا از بخش تنظیمات، قسمت احراز هویت، فایل تعهدنامه ارسال پیامک را دانلود کرده و با تکمیل دقیق آن (بر اساس اینکه شخص حقیقی هستید یا شرکت حقوقی)، فایل خود را بارگذاری کنید تا توسط کارشناسان تایید شود.

بخش تنظیمات پیامک شامل موارد زیر است:

 • لیست شماره‌های موجود در پنل که مجاز به استفاده از آنها هستید و وضعیت آنها در این بخش نشان داده می‌شود. به صورت پیش‌فرض، یک شماره اشتراکی تبلیغاتی در همه پنل‌های نجوا اضافه شده است. مشتریان نجوا بعد از بارگذاری فایل احراز هویت می‌توانند از خط تبلیغاتی اشتراکی نجوا پیامک ارسال کنند. 
 • در بخش تنظیمات پیامک، فایل احراز هویت قابل دانلود است. برای استفاده از پنل پیامک نجوا لازم است که این فرم را دانلود کرده و پس از تکمیل، بارگذاری نمایید. کارشناسان نجوا پس از تایید اطلاعات، امکان استفاده از پنل را برای شما فعال می‌کنند.
 • مشتریان حقیقی نجوا، در صورت تکمیل تعهد نامه خطوط خدماتی، تنها امکان ارسال پیامک‌های تراکنشی را با خط خدماتی اشتراکی نجوا خواهند داشت و برای ارسال کمپین‌های خود باید از خط اختصاصی یا اشتراکی تبلیغاتی استفاده کنند.
 • در صورتی که بخواهید امکان لغو اشتراک برای مخاطبان خود فراهم کنید، در این بخش از تنظیمات باید کد مورد نظر را برای لغو اشتراک تعریف نمایید.

تنظیمات پنل پیامکی نجوا

به صورت کلی روند کار با پنل نجوا به صورت زیر است.

کار با پنل پیامکی نجوا

 • مخاطبان پیامک

 حال نوبت به بارگذاری فایل اکسل (دفتر تلفن) مخاطبان پیامکی است. قابلیتی که پنل نجوا دارد این است که شما می‌توانید هر فرد را در گروه و زیرگروه متناسب با کسب و کار خود قرار دهید. ابتدا فولدر مورد نظر خود را تعیین می‌کنید و بر اساس آن لیست (زیر گروه) متناسب با آن را می‌سازید. فولدر و لیست‌ها می‌تواند بر اساس انواع و اقسام محصولات خریداری شده از وبسایت (فروشگاه) شما یا انواع و اقسام مشتریان شما باشد.

برای مثال یک فروشگاه (اینترنتی) پوشاک می‌تواند 3 فولدر خریداران البسه بانوان، خریداران پوشاک بچه‌گانه، خریداران پوشاک مردانه تشکیل دهد و زیرگروه این فولدرها را به لیست‌های مختلف اختصاص دهد. مثلا لیست کاربران VIP، کاربران تهران، کاربران شهرستان و … یا بالعکس (انواع کاربران از جمله VIP فولدر و انواع خریداران محصول از جمله پوشاک مردانه جزو لیست‌های زیرگروه دسته‌بندی شوند)

لازم بذکر است که این قابلیت نجوا برای بهبود آنالیز شما از رفتار کاربران هنگام ارسال پیامک ساماندهی شده است و شما می‌توانید متناسب با استراتژی بیزینس خود از 1 تا بی‌نهایت فولدر و لیست ساخته و ارسال‌های بهینه انجام دهید.

بعد از ساخت فولدر و لیست مورد نظر، نوبت به بارگذاری فایل(های) اکسل در آن فولدر و لیست‌ها است. شما می‌توانید بصورت تکی یا گروهی کاربران خود را به پنل نجوا اضافه کنید. با کلیک بر روی بارگذاری گروهی مخاطبان، ابتدا باید فایل اکسل مورد نظر خود را انتخاب و آپلود کنید (توجه کنید که فایل اکسل نباید از 2 مگابایت بیشتر باشد. اگر این‌طور بود باید به‌صورت دو یا چند فایل آپلود کنید).

مرحله دوم از بارگذاری گروهی مخاطبان، انتخاب ویژگی یا اتریبیوت هر کاربر است. اگر بخواهیم خیلی ساده بگوییم، عنوان ستون‌های لیست اکسل شما، همان اتریبیوت کاربران است. مثلا اگر یک لیست اکسل دارید که شامل سه ستون : نام، نام‌خانوادگی و شماره موبایل کاربران است، شما باید سه اتریبیوت را وارد کنید. اتریبیوت MOBILE ، FIRST NAME و LAST NAME را به ترتیب برای شماره‌های موبایل، نام و نام‌خانوادگی وارد می‌کنیم.

در مرحله سوم نیز کافی است که فولدر و لیست مورد نظری که ساختید را انتخاب کنید که اکسل آپلود شده در آن جای داده شود.

در بخش مخاطبان پیامک امکان اضافه کردن مخاطبان به صورت تکی یا گروهی- در قالب فایل اکسل- وجود دارد. در صورتی که مشخصات بیشتری-اعم از نام، نام خانوادگی، امتیاز مخاطب از خریدهای خود، . . .- از مخاطبان پیامک دارید، بهتر است که مشخصات را در قالب ویژگی به پنل نجوا اضافه نمایید. ویژگی‌ها برای شخصی‌سازی پیام‌ها و در نتیجه بالا بردن اثربخشی کمپین‎‌های پیامکی بسیار کارآمد هستند.

صفحه مخاطبان پیامک در شکل آمده است. در قسمت بالای صفحه لیست و فولدر مخاطبان تعدادی از مخاطبان آن لیست قابل مشاهده است و در قسمت پایین صفحه، مشخصات یا ویژگی مخاطبان وجود دارد و می‌توانید ویژگی جدیدی به پنل اضافه کنید.

مخاطبان پیامک

به عنوان مثال فرض کنید لیستی از مخاطبانتان دارید که مشخصاتی مثل نام، نام خانوادگی، شماره موبایل و تاریخ تولد و شماره عضویت آنها را در یک فایل اکسل دارید. پیشنهاد نجوا این است که فایل را با همه مشخصات مخاطبان در پنل بارگذاری نمایید تا بعدا بتوانید از این مشخصات استفاده کنید. با توجه به شکل، ویژگی‌ای که مشخصات نام و نام خانوادگی را بتوانید در قالب آنها وارد نمایید وجود دارند. برای وارد کردن تاریخ تولد و شماره عضویت، در قسمت پایین بر روی دکمه ویژگی جدید کلیک کنید.  در قسمت نام،  BIRTHDATE یا MEMBERNUM وارد کرده و در قسمت نوع، برای تاریخ تولد date و برای شماره عضویت number وارد کنید. سپس در مراحل بارگذاری مخاطبان، ستون مربوط به هر کدام از این ویژگی ها را در قالب ویژگی مربوطه وارد کنید. اضافه کردن ویژگی تاریخ تولد به صورت نمونه در شکل آمده است.

اتریبیوت‌های مخاطبان پیامک

 • کمپین‌ها

در قسمت کمپین‌ها امکان مشاهده گزارش کمپین‌های ارسال شده وجود دارد. گزارش کمپین شامل تعداد کل ارسال، متوقف شده، ارسال ناموفق، تحویل به مخابرات، ارسال موفق، تعداد کلیک و نرخ کلیک می‌باشد. حجم کل ارسال‌ها شامل متوقف شده‌ها، ارسال ناموفق و تحویل به مخابرات است.

منظور از ارسال ناموفق، ارسال‌هایی است که به شماره‌هایی انجام شده است که پیامک‌های تبلیغاتی خود را بسته‌اند. ارسال موفق نیز قسمتی از ارسال به مخابرات است. (برای مثال ممکن است تلفن همراه مخاطب مورد نظر خاموش باشد، در این صورت وضعیت ارسال به مخابرات خواهد بود ولی جزو ارسال‌های موفق نخواهد بود)

لازم به توضیح است که به علت اینکه گزارش ارسال موفق و ناموفق از سمت مخابرات به پنل نجوا ارسال می‌شود، با کمی تاخیر همراه بوده ولی گزارش تعداد کلیک‌ها همواره به روز است.

در این بخش همچنین می‌توان کمپین جدید ایجاد و ارسال نمود. در مراحل ساخت کمپین، امکان ارسال لینک، کوتاه کننده لینک و امکان افزودن utm به لینک‌ها وجود دارد. نکته مهم در بخش ایجاد و ارسال کمپین، این است که برای اینکه پیامک ارسال شود، لازم است که پنل شارژ کافی داشته باشد. افزایش شارژ از قسمت مالی، خرید، شارژ پنل پیامک انجام می‌شود.

مراحل ساخت کمپین پیامکی

مراحل ساخت کمپین به صورت خلاصه در ادامه آمده است.

1.مشخصات پیامک

در این مرحله، متن پیامک را تایپ می‌کنید. در قسمت پایین به شما نشان داده می‌شود که متن پیامک شما چند صفحه شده است. همینطور در این مرحله می‌توانید ارسال کننده خود را انتخاب کنید. در صورتی که خط اختصاصی داشته باشید در این قسمت قابل انتخاب است.

در صورتی که بخواهید کمپین خود را شخصی‌سازی کنید ویژگی (اتریبیوت) مورد نظر مخاطب خود را به عنوان مثال به صورت {{‘جایگزین’|contact.FIRSTNAME}} وارد می‌کنید. عبارت ویژگی عیناً بایستی مشابه عبارتی باشد که در قسمت مخاطبین وارد شده است. مثلاً: 

 {{‘جایگزین’|contact.FIRSTNAME}} عزیز! 

فرصت ویژه خرید پاییزه را از دست ندهید!

 اگر در لیست اکسلی که آپلود کردید نام افراد وجود داشته باشد و اتریبیوت FIRST NAME را در بخش مخاطبین پیامک وارد کرده باشید، در پیامکی که به شکل بالا در پنل نجوا ساخته و ارسال می‌شود، نام افراد مورد خطاب قرار داده شده و کاربران شما پیامک شخصی‌سازی شده دریافت می‌کنند. در صورتی که ستون اتریبیوت خالی بود، عبارت جایگزین را به جای نام مخاطب قرار می‌دهد.

در صورتی که می‌خواهید لینک در پیامک خود قرار دهید، می‌توانید تنظیمات آنالیتیکس را روی آن انجام دهید. (اگر لینک شما UTM دارد نیاز به این کار نیست)

مراحل ساخت کمپین پیامکی

2.زمان‌بندی و مخاطبان

در این قسمت، زمان ارسال (روز و ساعت) و گروه مخاطبانی که قصد دارید برای آنها پیامک ارسال کنید قابل انتخاب است. 

برای تعیین زمان ارسال، می‌توانید با انتخاب گزینه “همین الان بفرست” همان لحظه ارسال داشته باشید یا با غیرفعال کردن آن، ساعت و روز ارسال را مشخص کنید.

فرض کنید شما سه گروه A، B و C از مخاطبان دارید و می‌خواهید برای گروه A و B ارسال شود ولی برای گروه C ارسال نشود؛ در این صورت در این مرحله گزینه “به همه مشترکین بفرست” را غیرفعال کنید و گروه‌های A و B را در قسمت  “به این لیست‌ها بفرست” و C را در قسمت “به این لیست‌ها نفرست” انتخاب کنید. لازم به توضیح است که این گزینه در صورتی استفاده می‌شود که دو گروه اول (A, B) با گروه سوم اشتراکاتی داشته باشند که نمی‌خواهیم برای آن اشتراک‌ها پیامک ارسال کنیم.

در صورتی که بخواهید فیلتر خاصی روی لیست مورد نظر اعمال کنید، لازم است تیک “گروه‌بندی اعمال نشود”  را بردارید. فیلترها یا “گروه‌ها”یی که در قسمت گروه مخاطبان ساخته‌اید در این مرحله قابل انتخاب هستند.

نکته بسیار مهم اینجاست که اگر در قسمت گروه‌بندی (که جلوتر مطرح می‌شود)، گروه کلیکر ساخته باشید و در قسمت گروه بندی کلیکر کمپین خاصی را اعمال کنید، حتما باید در قسمت انتخاب لیست‌ها لیستی را انتخاب کنید که کلیکرها از آن سگمنت شده‌اند . به عبارتی همان لیستی که قبلا ارسال کردید و کلیکر هایش جدا شده است را حتما باید در قسمت لیست‌ها قرار دهید تا ارسال به کلیکرها به درستی انجام شود.

در صورتی که در متن پیامک لینک قرار داده و آنالیتیکس را برای لینک‌ها فعال کرده باشید، در این مرحله این امکان را دارید که تعیین کنید کوتاه کننده لینک و UTM برای کدام یک از لینک‌ها فعال شود. در صورتی که UTM برای لینک فعال شود؛ به صورت خودکار کوتاه کننده نیز اعمال خواهد شد. در این صورت، امکان دریافت گزارش لحظه‌ای کلیک را در کمپین خود خواهید داشت و می‌توانید از آن برای بهینه کردن کمپین‌های بعدی استفاده نمایید.

توجه به این نکته ضروری است که اگر تیک کوتاه کننده لینک را نزنید، گزارش تعداد کلیک و نرخ کلیک محاسبه نخواهد شد.

زمان‌بندی کمپین پیامکی

3.تایید نهایی

در این قسمت همه تنظیمات مراحل قبل، از جمله زمان ارسال، گروه مخاطبانی که قرار است برایشان پیامک ارسال شود و مشخصات پیامک نشان داده می‌شود.

امکان ارسال تستی در این مرحله وجود دارد و در صورتی که پنل پیامک شما شارژ کافی داشته باشد و دریافت پیامک تبلیغاتی خطی که به آن پیامک تست میفرستید باز باشد، پیامک تست به شماره‌ای که وارد کردید ارسال می‌شود. لازم به ذکر است که در صورتی که شماره شما در لیست مخاطبان و با ویژگی‌هایی که به پنل اضافه کرده‌اید موجود نباشد، ویژگی‌ای که داخل پیامک گذاشته‌اید ارسال نخواهد شد.

در صورتی که همه تنظیمات کمپین مورد قبول بود، با کلیک بر روی گزینه تایید و گذاشتن در صف ارسال، مراحل ساخت و ارسال کمپین شما نهایی می‌شود.

توجه فرمایید که اگر زمان ارسال را همین الان انتخاب کرده و گزینه تأیید و گذاشتن در صف ارسال را انتخاب کنید، به هیچ عنوان امکان تغییر یا ادیت پیامک را نخواهید داشت.

ساخت کمپین پیامکی

4.پیامک‌های تراکنشی

در صورتی که تنظیمات مربوط به ارسال پیامک‌های تراکنشی انجام شده باشد، در این قسمت گزارش ارسال‌های تراکنشی قابل مشاهده است.

عکس از نمونه گزارش: مال سهمیو رو میتونیم بیاریم.

توضیح وضعیت ارسال: ارسال شده/ارسال شده به مخابرات/رسیده به گیرنده

5.گروه‌بندی مخاطبان

در این بخش، این امکان را دارید که گروه‌های خاص از مخاطبین ایجاد کنید و متناسب با فعالیت یا مشخصات کاربران یا مشخصات شماره تماس (پیش شماره خاص)، مخاطبان پنل را گروه‌بندی کنید. 

برای این منظور، ابتدا نام گروه را قید کرده و سپس مشخصه‌ای که بر اساس آن گروه‌بندی انجام می‌دهید را مشخص می‌کنید. به عنوان مثال اگر شما سن / سال تولد افراد را به عنوان یک ویژگی در پنل نجوا وارد کرده باشید، امکان اینکه متولدین سال خاصی را به عنوان یک گروه انتخاب کنید دارید. همین اتفاق می‌تواند براساس برندی که کاربران از شما خریداری کرده‌اند نیز بیفتد؛ به طور مثال، در صورتی که لیست کاربرانی که محصولات برند X را از شما خریداری کرده‌‌اند را داشته باشید، می‌توانید آنها را در قالب یک گروه جداگانه به عنوان گروه خریداران این برند در پنل نجوای خود داشته باشید.

گزینه دوم، گروه بندی مخاطبان بر اساس پیش شماره تلفن همراه مخاطبان است. مثلا مخاطبانی که پیش شماره آنها 0913314 است را جدا کرده و به عنوان یک گروه مخاطبین در پنل داشته باشیم.

روش دیگر گروه‌بندی، بر اساس رفتار مخاطبان است. مثلا گروهی از مخاطبان که کمپین آخر پیامک را دریافت کرده‌اند یا دریافت نکرده‌اند. یا اینکه افرادی که روی لینک کمپین اخیر کلیک کرده اند را گروه بندی کرده و برای هر کدام استراتژی متفاوتی را در نظر بگیرید.

گروه‌بندی مخاطبان پیامک

امکان سگمنت کردن، باعث بهینه شدن کمپین‌ها و کاهش هزینه‌ها کلیک می‌شود. برای مثال دو کمپین زیر را باهم مقایسه می‌کنیم که با اینکه میزان کلیک در هر دو ارسال به یک میزان است ولی هزینه مصرف شده برای ارسال پیامک (حجم ارسالی) در کمپینی که از کلیکرها استفاده شده است، با کمپینی که استفاده نشده است قابل مقایسه نیست (در این کمپین ارسال به کلیکرها 4 برابر ارزان‌تر و نرخ کلیک 75 درصد!)

مراحل ساخت کمپین پیامکی

انواع روش‌های ارسال پیامک در پنل نجوا

در پنل نجوا، امکان ارسال پیامک‌های کمپینی (گروهی) و تراکنشی وجود دارد. در حال حاضر امکان ارسال تراکنشی با API برای همه سایت‌ها وجود دارد.

راهنمای راه‌اندازی سرویس ارسال پیامک با API را از لینک (لینک دانلود) دریافت نمایید.

نکات کلیدی اس‌ام‌اس مارکتینگ

برای موفقیت در اس ام اس مارکتینگ رعایت یکسری نکات بسیار مفید و کمک کننده خواهد بود. در زیر به صورت موردی به آنها پرداخته می‌شود.

 1. لیست مناسب مشتریان: مشتریان هدف را بدست آورید و یک لیست مناسب از آنها برای خود بسازید. در نظر داشته باشید که ارسال پیامک به مشتریانی که کسب و کار شما را می‌شناسند نتیجه‌ای باور نکردنی برای شما به ارمغان خواهد آورد.
  باید به طور مرتب شماره های قدیمی را که قابل دسترسی نیستند، حذف کنید. زیرا این کار در ذخیره زمان و هزینه کمک کننده خواهد بود. همچنین برای جذب اعضای جدید، فرم عضوگیری شماره تماس ایجاد کنید تا همیشه، لیست به روز از مشتریان خود را داشته باشید.
 2. روز و ساعت ارسال مناسب: تجربه نشان می‌دهد که صبح‌ها حدود 9 صبح و شب‌ها غروب به بعد زمان مناسبی برای ارسال پیامک است. جمعه‌ها و روزهای تعطیل زیاد توصیه نمی‌شود. از طرفی پنجشنبه شب‌ها رو میتوان زمان طلایی ارسال پیامک دانست.
 3. ارائه پیشنهاد ویژه: سعی کنید به زمانی که مشتریان برای خواندن پیامک شما صرف می‌کنند احترام بگذارید و فقط برای ارائه پیشنهادات ویژه یا اطلاع‌رسانی‌های مهم از پیامک استفاده کنید. هر زمان که به کسی از میان لیست خود، پیامک می‌فرستید، مطمئن باشید که پیشنهاد با ارزشی را ارسال می‌کنید. مثلا یک به روز رسانی از سهام موجود، یادآوری قرار ملاقات بعدی با وی، کدهای تخفیفی جامع یا اطلاع رسانی یک حراج. به طور خلاصه هر چیزی که ارسال می‌کنید باید با ارزش بوده و متقاعد کننده باشد.
 4. متن پیامک جذاب: زمانی که پیامک ارسال می‌کنید فقط چند ثانیه فرصت دارید که توجه مخاطب را جلب نمایید و در مخاطب انگیزه لازم برای برقراری ارتباط ایجاد کنید تا مخاطب تصمیم بگیرد با شما ارتباط برقرار کند و یا پیامک شما را پاک کند. برای ایجاد انگیزه می‌توانید کد تخفیف در نظر بگیرید و یا یک پیشنهاد عالی داشته باشید که مخاطب احساس کند با رد پیشنهاد شما چیزی را از دست می‌دهد. به همین منظور:
 • کلمات کلیدی پیامک خود را در ابتدای متن پیامک قرار دهید و سعی کنید هر چه بیشتر کوتاه و جذاب بنویسید. 
 • فراموش نکنید که حتما در متن پیامک شماره تماس قرار دهید. اگر شماره ثابت در متن تماس وارد می‌کنید حتما باید پیش شماره را نیز وارد نمایید تا مخاطب با لمس صفحه بتواند مستقیما با شما تماس بگیرد و انجام همین نکته ساده به شدت می‌تواند در افزایش CTR شما تاثیر داشته باشد.
 • مزیت رقابتی خود و منفعتی که برای کاربر می‌تواند داشته باشد را به خوبی بیان کنید
 • زیاد از ایموجی استفاده نکنید، مخصوصا در ابتدای پیامک
 • حتما و حتما متن پیامک ارسالی با لندینگ که کاربر با کلیک بر روی لینک SMS به آن هدایت می‌شود، از همه نظر قرابت داشته باشد (برای مثال این‌طور نباشد که در پیامک بگوییم تخفیف 80 درصدی ولی در لندینگ محصولی با این تخفیف نداشته باشیم)
 • شخصی سازی: پیامک شما باید برای هر یک از مشتریانتان شخصی باشد. به طور کلی استفاده از نام فرد، به جای استفاده از یک اصطلاح کلیدی مانند “مشتری” موثرتر است. برای اینکه پیامک موفق باشد، مهم است که مشتریان خود را همانند یک دوست صدا بزنید.

  برای اطمینان از نرخ تبدیل مثبت، کمپین های اس ام اس باید به گروه بندی‌های مناسب اختصاص داده شوند. اطلاعاتی مانند جنسیت، سن، محل و تاریخ خریدهای گذشته باید همیشه به هنگام ارسال پیامک در نظر گرفته شود؛ چرا که این امر نقش مهمی را در میزان بازدهی کمپین ایفا می‌کند.

  علت این نکته کاملا واضح است. مثلا شما نمی توانید از تبلیغ لوازم آرایشی برای مردان، بازدهی مثبتی دریافت کنید. همچنین توجه به تاریخ خرید مشتری و با استفاده از داده‌های جمعیت شناختی، می توانید به طور موثرتری به اهداف خود دست یابید. 

 • پاسخگویی به مشتریان، پیگیری و بهینه سازی: شما باید زمانی را به ارسال پیامک اختصاص دهید که بتوانید پاسخگوی سوال‌های مخاطبانتان باشید. این نکته مهمی است که در طول روز زمان کافی را در اختیار مشتریان تان قرار دهید تا بتوانید به آنها در انجام اقدامات لازم برای خریدشان کمک کنید. همچنین می توانید از برنامه‌های پنل پیامکی برای ایجاد یک برنامه منظم به منظور ارسال پیامک، استفاده کنید.  
 • ردیابی و بهینه سازی: این مراحل، جزء مراحل نهایی هستند که شما باید دنبال کنید تا بتوانید کمپین بازاریابی پیامک خود را از لحاظ نرخ پاسخ و ROI اندازه‌گیری کنید. برای بهینه‌سازی کمپین پیامک، شما می‌توانید پیشنهادهای مختلف را در زمان‌های مختلف با تغییر متن ارسالی تغییر دهید. همچنین می توانید گروه‌های مختلف مشتریان را هدف قرار دهید تا بتوانید گزینه‌ای را که برایتان مناسب‌تر است پیدا کنید.

چک لیست ارسال پیامک

برای ارسال یک کمپین موفق پیامکی، این موارد را قبل از ارسال چک کنید:

 1. شارژ پنل پیامک خود را قبل از ارسال چک کنید. حداقل موجودی پنل پیامک شما باید برابر با تعداد صفحات پیامک ضرب در تعداد مخاطبینی که قصد ارسال به آنها را دارید باشد.
  • لطفا موجودی پنل نجوا را با شارژ پنل پیامک اشتباه نگیرید! شارژ پنل پیامک را از قسمت مالی-> خرید-> شارژ پنل پیامک قابل مشاهده است.
 2. متن و ظاهر پیامک خود را قبل از ارسال چک کنید و آن را با نکات مطرح شده در بخش قبل ارزیابی نمایید.
 3. در صورتی که شماره اختصاصی تهیه کرده‌اید حتما ارسال کننده خود را چک کنید که درست انتخاب شده باشد.
 4. لیست مخاطبینی که پیامک شما را دریافت می‌کنند چک کنید که درست انتخاب شده باشند.
 5. ساعت و زمان ارسال را حتماً بررسی کرده و سعی کنید در زمان مناسب ارسال کنید.

نمونه کمپین‌های موفق اس‌ام‌اس مارکتینگ

نمونه کمپین‌های موفق اس‌ام‌اس مارکتینگ

پاسخ به سوالات متداول پنل پیامک نجوا

  سؤال: برای ارسال کمپین پیامکی چه کاری باید انجام دهم؟

جواب: برای فعال‌سازی پنل پیامک و ارسال کمپین لازم است از منوی پیامک بخش تنظیمات «فایل احراز هویت» را دریافت، تکمیل و بارگذاری کنید. کارشناسان نجوا درخواست شما را بررسی و در سریع‌ترین زمان تایید می‌کنند و پس از آن قادر به ارسال کمپین پیامک از پنل نجوا خواهید بود.

  سؤال: تعداد کاراکترهای هر پیامک و حداکثر تعداد کاراکترهای پیامک چقدر است؟

جواب: هر پیامک فارسی 70 کاراکتر و هر پیامک انگلیسی 160 کاراکتر است. اگر تعداد کاراکترها از این تعداد بیشتر شد، هر پیامک شما بسته به تعداد کاراکترها، 2 یا 3 تعداد بیشتری پیامک محسوب می‌شود. حداکثر تعداد کاراکترهای هر پیامک 900 کاراکتر است.

سؤال:  برای اینکه از طریق کمپین پیامک لینک ارسال کنم، چه کاری باید انجام دهم؟

جواب:  با توجه به حساسیت‌ها و محدودیت‌های شرکت ارتباطات سیار، برای اینکه قادر باشید از طریق پیامک لینک ارسال کنید، لازم است فایل احراز هویت امضا شده را ثبت رسمی کنید و گواهی تصدیق امضا دریافت کنید. پس از بارگذاری فایل و تایید کارشناسان نجوا امکان ارسال لینک به‌سرعت برای شما فراهم می‌شود.

سؤال:   ارسال تستی برای چه شماره‌ای فرستاده می‌شود؟

جواب:  اگر فایل احراز هویت را تکمیل و بارگذاری کرده‌اید، می‌توانید برای هر شماره‌ای که بخواهید پیامک تستی بفرستید. در غیر این صورت ارسال تستی فقط برای شماره‌ای که در پروفایل کاربری‌تان ثبت شده، امکان‌پذیر است.

سؤال:   چرا نمی‌توانم ارسال تستی انجام دهم؟

جواب:  اگر فایل احراز هویت را تکمیل نکرده‌اید، فقط می‌توانید برای شماره‌ای که در پروفایل کاربری‌تان ثبت شده، پیامک تستی بفرستید. پس از بارگذاری فایل احراز هویت و تایید از سوی نجوا می‌توانید برای هر شماره‌ای که بخواهید پیامک تستی بفرستید.

سؤال:   چرا پیامک تستی را دریافت نمی‌کنم؟

جواب:  ابتدا پوشه اسپم پیامک‌های خود را چک کنید. برخلاف کمپین‌های پیامکی، ممکن است گاهی پیامک تستی را در پوشه اسپم دریافت کنید. در غیر این صورت:

 1.   ممکن است اعتبار حساب پیامکی پنل نجوای شما کافی نباشد.
 2.   ممکن است دریافت پیامک‌های تبلیغاتی را غیرفعال کرده‌ باشید.

سؤال:   قبلا خط اختصاصی خریده‌ام. آیا می‌توانم خط اختصاصی را به نجوا منتقل کنم؟

جواب:  بله. برای انتقال خط به پنل نجوا، شماره خط اختصاصی خود را در بخش تیکت پشتیبانی ارسال کنید تا کارشناسان نجوا برای طی مراحل لازم با شما تماس بگیرند.

سؤال:  شرکت من ثبت حقوقی نشده است. آیا می‌توانم از طریق پنل نجوا پیامک تراکنشی ارسال کنم؟

جواب:  بله. شما می‌توانید از طریق خطوط اشتراکی نجوا پیامک‌های تراکنشی مانند خرید موفق، تکمیل ثبت‌نام و … برای کاربرانتان ارسال کنید. برای دسترسی به تنظیمات کافی است درخواست خود را از طریق تیکت پشتیبانی ارسال کنید.

سؤال:  آیا می‌توانم از نجوا بانک شماره موبایل خریداری کنم؟

جواب:  در حال حاضر امکان ارسال فقط برای مخاطبانی فراهم است که خودتان شماره موبایل آن‌ها را جمع‌آوری کرده‌اید. راه‌های زیادی برای ساخت یک لیست مخاطبان وجود دارد. برای مثال می‌توانید هنگام ثبت‌نام در سایت شماره تلفن کاربران را از آن‌ها دریافت کنید یا روی وب‌سایت خود فرم عضوگیری قرار دهید تا کاربران اطلاعاتشان را وارد کنند. تنها روشی که اکنون برای ارسال تبلیغاتی وجود دارد، ارسال به مناطق است.

ارسال به بانک‌های شماره موبایل خریداری‌شده معمولاً نتایج مثبتی ندارد و علاوه‌بر نارضایتی مخاطبان هزینه زیاد و بازگشت سرمایه کمی به همراه دارد. در حالی که ارسال پیامک به کاربرانی که کسب‌وکار شما را می‌شناسند، یکی از پربازده‌ترین روش‌های افزایش فروش است.

سؤال:  برای ارسال کمپین پیامکی چه کاری باید انجام دهم؟

جواب:  فرم «احراز هویت» را از منوی پیامک بخش تنظیمات دریافت، تکمیل و بارگذاری کنید. به محض تایید فرم از سوی کارشناسان نجوا امکان ارسال پیامک به سرعت برای شما فراهم می‌شود.

سؤال:  برای اینکه از طریق کمپین پیامک لینک ارسال کنم، چه کاری باید انجام دهم؟

جواب:  با توجه به حساسیت‌ها و محدودیت‌های شرکت ارتباطات سیار، برای اینکه قادر باشید از طریق پیامک لینک ارسال کنید، لازم است فایل احراز هویت امضا شده را ثبت رسمی کنید و گواهی تصدیق امضا دریافت کنید.

سؤال:  ارسال تستی برای چه شماره‌ای فرستاده می‌شود؟

جواب:  اگر فایل احراز هویت را تکمیل و بارگذاری کرده‌اید، می‌توانید برای هر شماره‌ای که بخواهید پیامک تستی بفرستید. در غیر این صورت ارسال تستی فقط برای شماره‌ای که در پروفایل کاربری‌تان ثبت شده، امکان‌پذیر است.

سؤال:  چگونه می‌توانم کمپین پیامکی را شخصی‌سازی کنم؟

جواب:  برای شخصی‌سازی کمپین پیامکی باید هنگام بارگذاری مخاطبان برای آن‌ها ویژگی تعریف کنید و در متن پیامک از این سینتکس استفاده کنید: {{‘جایگزین’|contact.Attribute}} 

 برای مثال اگر می‌خواهید پیامک را با نام کوچک مخاطب آغاز کنید باید برای مخاطبان ویژگی firstname را تعریف کنید و آن را به صورت {{‘جایگزین’|contact.FIRSTNAME}} در متن پیامک قرار دهید.

ساخت ویژگی جدید نیز از بخش «مخاطبان پیامک» امکان‌پذیر است.

 • گزارش کمپین‌ها

سؤال:   گزارش پنل نجوا شامل چه داده‌هایی است؟

جواب:  پنل نجوا میزان ارسال‌های موفق و ناموفق، میزان کلیک روی لینک و CTR یا نرخ کلیک پیامک را به تفکیک کمپین نمایش می‌دهد. هم‌چنین می‌توانید از گزارش کمپین‌ها خروجی اکسل دریافت کنید.

سؤال:  ارسال ناموفق چیست؟‌

جواب:  اگر کاربران امکان دریافت پیامک‌های تبلیغاتی را مسدود کرده باشند، کمپین‌های پیامک برای آن‌ها ارسال نمی‌شود.

 • قیمت‌گذاری

سؤال:  تعرفه ارسال پیامک چقدر است؟

جواب:  جهت اطلاع از تعرفه ارسال پیامک، در پنل نجوای خود به بخش مالی، خرید، شارژ حساب پیامک مراجعه بفرمایید. هم‌چنین می‌توانید با کارشناسان نجوا در تماس باشید.

در صورتی که میزان ارسال شما بیش از ۱۰ هزار پیامک در ماه است، تعرفه متناسب با میزان ارسال کاهش می‌یابد. برای اطلاعات بیشتر با پشتیبانی نجوا در تماس باشید.

سؤال:  آیا برای استفاده از پنل نجوا باید هزینه سالانه یا ماهانه بپردازم؟

جواب:  خیر. در نجوا هیچ مبلغ سالانه یا ماهانه‌ای پرداخت نمی‌کنید و تنها بر اساس میزان ارسال برای فرستادن پیامک هزینه می‌کنید.

سؤال:  آیا بابت ارسال‌های ناموفق هم باید هزینه بپردازم؟

جواب:  خیر. هزینه ارسال‌های ناموفق به کاربرانی که دریافت پیامک تبلیغاتی را مسدود کرده‌اند، به حساب کاربری شما بازگشت داده می‌شود.

لینک‌های پشتیبانی

برای اطلاعات بیشتر و دریافت پشتیبانی برای پیاده‌سازی اتومیشن‌ها با شماره 45195000 داخلی 4 تماس بگیرید یا از طریق کانال‌های زیر با ما در ارتباط باشید.