ساخت و طراحی قالب HTML رایگان ایمیل

آموزش ساخت و طراحی قالب HTML رایگان ایمیل

اگر می‌خواهید کمپین ایمیل مارکتینگ موفقی راه‌اندازی کنید و از نتایج بی‌نظیر آن بهره‌مند شوید، باید حتما ایمیلی را ارسال کنید که نرخ کلیک آن زیاد باشد و از نظر بصری مخاطب را به بهترین شکل به پیام شما جذب کند. برای این‌که بتوانید در چند ثانیه اول پس از باز شدن ایمیل، مخاطب را به خواندن مطالب آن و اقدام به عمل مورد نظرتان ترغیب کنید، باید بتوانید قالب HTML مناسبی را طراحی کنید.

حتما می‌دانید که به طور کلی دو نوع ایمیل وجود دارد. یکی ایمیل‌هایی هستند که به طور کامل از متن تشکیل شده‌اند و در آن‌ها هیچ تصویری به کار نرفته است. نوع دوم ایمیل‌های HTML هستند که با فرمت و قالب منحصربه‌فرد به کمک HTML و CSS طراحی می‌شوند.

احتمالا به عنوان بازاریاب می‌دانید که استفاده از هرکدام از انواع ایمیل‌ها در جایگاه خود برای برند شما می‌تواند سودآور باشد. در این مقاله به شما آموزش ساخت و طراحی قالب HTML رایگان ایمیل را خواهیم داد تا بتوانید از مزایای ایمیل‌های دارای قالب استفاده کنید.

اهمیت استفاده از قالب برای ایمیل

ایمیل HTML همان ایمیلی است که غالبا شرکت‌ها و سازمان‌ها از آن برای جلب نظر مخاطب استفاده می‌کنند. این ایمیل‌ها دارای رنگ، تصویر، فرمت و شکلی خاص هستند. طراحی قالب ایمیل به شکل HTML به شما کمک می‌کند به این اهداف برسید:

 • طراحی بهتر ایمیل

  اگر بتوانید بر ذهن مخاطبتان تاثیر بصری بگذارید، توانسته‌اید ایمیل مارکتینگ را به درستی انجام دهید. اگر از قالب ایمیل در کمپین‌های خود بهره‌مند شوید می‌توانید رنگ سازمانی و لوگوی خود را نیز در آن قرار دهید. هم‌چنین می‌توانید دکمهٔ اقدام به عمل را به گونه‌ای متمایز از دیگر متن‌ها قرار دهید که مخاطب را بهتر به سمت توضیحات بیشتر محصول یا خدماتتان هدایت کرده باشید.

 • افزایش تعامل خواننده

  معمولا مخاطبان ایمیل‌ها دوست ندارند پاراگراف به پاراگراف همهٔ متن‌های یک ایمیل را بخوانند. همه دوست دارند به سرعت صفحه را اسکن کنند و نکات اصلی محتوا را دریافت کنند. اگر در همان چند ثانیهٔ اول نتوانید نظر مخاطب را برانگیزید، قطعا ایمیل‌تان نخوانده باقی می‌ماند و کمپین‌تان شکست خواهد خورد.

 • امکان بررسی نهایی بهتر

  اگر بخش‌های مختلف ایمیل‌تان را به قالب HTML طراحی کرده باشید، پس از ارسال ایمیل‌ها می‌توانید بهتر نتایج آن را بررسی کنید. با استفاده از یک ابزار ساخت قالب ایمیل می‌توانید به این نتایج دسترسی داشته باشید و برای بهتر کردن ایمیل‌های بعدی تلاش کنید.

حتما بخوانید: بهترین تکنیک‌های کمپین بلک فرایدی به همراه قالب ایمیل رایگان

ابزار طراحی قالب ایمیل HTML

اگر شما متخصص HTML نیستید و با این حال می‌خواهید طراحی قالب ایمیل خود را با HTML انجام دهید، نگران نباشید. پلتفرم‌های زیادی هستند که به شما این امکان را می‌دهند که قالب‌های از پیش طراحی شده‌ای را به صورت HTML دریافت کنید، بدون اینکه نیاز به دانش برنامه نویسی داشته باشید. این ابزارها به شما کمک می‌کنند که با چند درگ و دراپ ساده، طراحی خود را انجام دهید. سپس به طور خودکار آن‌ها را به کدهای HTML تبدیل می‌کند. به طور کلی برای ساخت قالب ایمیل سه راه پیش رویتان وجود دارد:

 1. استفاده از کد HTML و طراحی ایمیل
 2. استفاده از پلتفرم‌های طراحی قالب ایمیل
 3. استفاده از قالب ایمیل رایگان

اگر دوست دارید خودتان کدهای قالب ایمیل را بنویسید و کنترل مستقیمی روی آن‌ها داشته باشید، می‌توانید از ابزارهایی استفاده کنید که فایل‌های HTML را مستقیما وارد می‌کنند و سپس می‌توانید به عنوان قالب ایمیل شخصی‌سازی شده از آن‌ها استفاده کنید. برای استفاده از پلتفرم‌های طراحی قالب سایت نیز باید بدانید که برخی از آن‌ها امکانات موجود را به صورت رایگان در اختیارتان می‌گذارند و برخی دیگر هزینه‌ای بابت این امکانات دریافت می‌کنند.

معرفی ابزارهای طراحی قالب ایمیل

یکی از ابزارهای طراحی قالب ایمیل رایگان که می‌توانید به راحتی از آن استفاده کنید، mailstyler2 نام دارد. از جمله ویژگی‌های این ابزار می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • رابط کاربری ساده و امکان درگ و دراپ

برای این‌که بتوانید طرح‌های خود را به راحتی ایجاد کنید، حتی لازم نیست که دانش طراحی با ابزارهایی مانند فوتوشاپ را داشته باشید. Mailstyler2 به شما کمک می‌کند که به راحتی و با چند درگ و دراپ، طرح مورد نظرتان را روی صفحه بکشید.

 • قابلیت سفارشی‌سازی و شخصی‌سازی
  شما می‌توانید به کمک این ابزار، هر طرح را به راحتی تغییر دهید، دکمه‌ها را در جایی که می‌خواهید بگذارید، رنگ‌ها را عوض کنید و آن را شخصی سازی کنید.
 • امکان اضافه کردن آیکون و عکس
  در این ابزار طراحی قالب ایمیل رایگان می‌توانید آیکون‌های شبکه‌های اجتماعی خود را در قالبتان قرار داده و هر تصویری که می‌خواهید به طرحتان اضافه کنید را در خود برنامه بیفزایید.
 • دسترسی به مجموعه تصاویر

علاوه بر این‌که می‌توانید از تصاویر خود استفاده کنید، امکان استفاده از مجموعه تصاویر خود برنامه را هم خواهید داشت. همین مسئله باعث دسترسی راحت‌تر و افزایش سرعت در طراحی قالب خواهد شد.

 • خروجی آسان
  پس از این‌که طرحتان را کشیدید، می‌توانید از آن خروجی HTML، PDF، EML بگیرید و به راحتی در برنامه‌های دیگر از آن استفاده کنید.
حتما بخوانید: راهنمای ایمیل مارکتینگ b2b و ۱۰ تکنیک کاربردی

نحوه کار با ابزار Mailstyler 2

برای کار با ابزار mailstyler2 کافیست ابتدا برنامهٔ آن را از وب‌سایت newslettercreator.com دانلود کنید. پس از نصب برنامه می‌توانید شروع به ساخت قالب ایمیل خود کنید. این نرم‌افزار فقط قابلیت نصب روی ویندوز را دارا است. این نکته را هم به یاد داشته باشید که در نسخهٔ رایگان این ابزار، لوگوی mailstyler نهایتا روی قالب شما نشان داده خواهد شد. پس از ورود به برنامه، از گوشهٔ چپ تصویر می‌توانید قالب مورد نظر خود را انتخاب کنید و آن را به وسط صفحه بکشید.

نحوه کار با ابزار Mailstyler 2

از پالت رنگ‌ها نیز می‌توانید برای تغییر رنگ قالبتان استفاده کنید.

استفاده از پالت رنگ‌ برای تغییر رنگ قالب در Mailstyler 2

به کمک این ابزار نیز می‌توانید جایگاه و رنگ هر نوشته و تصویر را انتخاب کرده و نظم بیشتری به قالب خود دهید.

تغییر جایگاه و رنگ نوشته و تصویر در Mailstyler 2

از ابزارهای آماده برای نوشتن نیز استفاده کنید تا متون خود را بنویسید. این ویرایشگر متن به شما امکان ویرایش انواع متون را می‌دهد.

ویرایش انواع متون با ویرایشگر متن در mailstyler 2

پس از آماده شدن طرحتان از آن خروجی HTML بگیرید و آن را به سرویس مناسب ایمیل مارکتینگ خود وارد کنید.

خروجی HTML قالب ساخته شده در mailstyler 2

به کمک ویدئوی زیر نیز می‌توانید راحت‌تر با قابلیت‌های این نرم‌افزار آشنا شوید و با آن کار کنید.

دانلود قالب آماده رایگان ایمیل

راه سومی که برای طراحی قالب ایمیل رایگان دارید، دانلود و استفاده از قالب‌های آماده و رایگان است. قالب‌های زیادی به این منظور در سرتاسر اینترنت وجود دارند. در این‌جا به تعدادی از این قالب‌ها اشاره می‌کنیم:

 1. قالب رایگان ایمیل Modern Template
  این قالب را Paul Goddard طراحی کرده است. قالب مدرن تمپلیت، در 33 کمپین مختلف تست شده است و برای انواع دستگاه‌ها responsive بوده است.
 2. قالب رایگان MINImalist
  این قالب رایگان و کاملاً واکنشگرا که طراحی ساده و مینیمالیستی دارد، از اکثر فضای سفید صفحه به نحو احسن استفاده می‌کند. این قالب با طراحی بی‌نظیر خود، به محتوای شما جلا می‌دهد.
 3. قالب رایگان ایمیل Slicejack
  این قالب ایمیل رایگان را slicejack طراحی کرده و به صورت رایگان در اختیار مخاطبان خود قرار داده است. این قالب برای ارسال تصویر انواع محصولات از طریق ایمیل بسیار مناسب است.

قالب‌های ایمیل مارکتینگ نجوا

بسیاری از ابزارهای ایمیل مارکتینگ قالب‌های مختلفی دارند که می‌توان در شرایط مختلف از آن‌ها استفاده کرد. اما نکتهٔ مهم اینجاست که کاربران ایران به قالب‌های سفارشی‌سازی شده نیاز دارند. با استفاده از قالب‌های HTML فارسی و جذاب سرویس ایمیل مارکتینگ نجوا می‌توانید بهترین کمپین‌های بازاریابی ایمیلی را اجرا کنید. از آن‌جایی که قالب ایمیل تاثیر زیادی در اثربخشی آن دارد، به همین دلیل تیم نجوا به صورت تخصصی این قالب‌ها را برای مناسبت‌های مختلف طراحی کرده‌اند. از جمله مزایای این قالب‌ها می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • طراحی جذاب متناسب با فونت و نوشتار فارسی
 • قابلیت تغییر و جایگزینی تصویر و محتوا
 • پشتیبانی مارکتینگ و مشاورهٔ طراحی
 • دسترسی رایگان و بدون محدودیت

جمع‌بندی: طراحی قالب ایمیل

فراموش نکنید که ایمیل مارکتینگ هنوز هم یکی از پرطرفدارترین و بهترین روش‌های بازاریابی در دنیای امروزی محسوب می‌شود. برای این‌که کمپین‌های ایمیل مارکتینگ موفق‌تری اجرا کنید و نتایج مثبتی از آن‌ها دریافت کنید، حتما روش‌ها و استراتژی‌های لازم برای بهبود ایمیلتان را به کارگیرید. استفاده از قالب ایمیل HTML یکی از روش‌هایی است‌ که به شما کمک می‌کند ایمیل‌هایی جذاب‌تر داشته باشید.

4 نظرات
  • یگانه رحیمی
   یگانه رحیمی گفته:

   سلام دوست عزیز،
   شما می‌تونید از قالب‌های آمادهٔ نجوا برای ایمیل مارکتینگ استفاده کنید که از منوی اصلی و زیرشاخهٔ سرویس ایمیل مارکتینگ قابل مشاهده است. همچنین می‌تونید در پنل ایمیل مارکتینگ نجوا، با استفاده از ویرایشگر Drag&Drop به‌راحتی قالب‌های مدنظرتون رو بسازید. ضمن اینکه امکان وارد کردن کد HTML در طراحی ایمیل هم وجود داره.
   موفق باشید :)

   پاسخ
 1. ناصر
  ناصر گفته:

  با سلام من در زمینه صادرات فعالیت دارم اگر لطف کنید آموزش هایی را در باب استخراج بازرگانان هر کشور بر اساس دسته بندی یک محصول خاص معرفی کنید واقعا عالی میشه بنده یکسری کشورها رو که خریدار محصولات بنده هستند رو پیدا کردم و میخوام بر اساس محصولی که کار میکنم ایمیل تجار و فعالین مثلا حوزه دارویی و غذایی رو استخراج کنم چه روشی برای این کار وجود دارد و مورد بعدی اینکه آیا میتونم از سرویس ایمیل مارکتینگ نجوا برای ساخت قالب اختصاصی و بازاریابی ایمیلی استفاده کنم..

  پاسخ
  • یگانه رحیمی
   یگانه رحیمی گفته:

   سلام وقت شما بخیر،
   بله از سرویس ایمیل مارکتینگ نجوا می‌تونید برای بازاریابی ایمیلی استفاده کنید و قالب‌های اختصاصی مدنظرتون رو در پنل طراحی کنید.
   برای راهنمایی بیشتر با ما تماس بگیرید تا کارشناسان نجوا شما رو مطابق با نیازهای کسب‌وکارتون راهنمایی کنند.

   پاسخ

ارسال نظر

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *