ساخت خبرنامه ایمیلی در وردپرس

ساخت خبرنامه ایمیلی در وردپرس

به دنبال اطلاعاتی در مورد چگونگی ساخت خبرنامه ایمیلی برای سایت وردپرسی خود هستید، اما نمی‌دانید از کجا شروع کنید؟ نگران نباشید! با استفاده از ابزارهای مناسب و بدون هیچ هزینه‌ای به راحتی می‌توانید خبرنامه بسازید.

برقراری ارتباط با مخاطبان آنلاین اهمیت فوق‌العاده‌ای دارد و ساخت خبرنامه ایمیلی روشی عالی برای ایجاد این رابطه است. البته یافتن بهترین روش برای ایجاد خبرنامه‌ ایمیلی از میان گزینه‌های زیاد، کمی چالش برانگیز است. سیستم مدیریت محتوای وردپرس امکان ایجاد خبرنامه‌های ایمیلی را به بهترین شکل برای شما فراهم می‌کند. در نوشته پیش رو درباره اهمیت استفاده از خبرنامه ایمیلی، افزونه‌های موجود برای ساخت خبرنامه و طریقه ساخت آن صحبت می‌شود.

خبرنامه ایمیلی چیست؟

خبرنامه ایمیلی نوعی اشتراک ایمیل است که در آن پیام‌ها با زمان‌بندی خاصی مانند یک‌بار در هفته، هر دو روز یک‌بار، یا در صورت انجام عملی خاص توسط آن مشترک (مانند عضویت در خبرنامه سایت) فعال می‌شوند. محتوای خبرنامه ایمیلی می‌تواند هرگونه محتوای مربوط به استراتژی بازاریابی شما باشد. نمونه‌هایی از محتوای خبرنامه ایمیلی در زیر آورده شده است.

ایبوک

مقالات تازه منتشر شده

پیشنهاد محصول

کد تخفیف

قصد شما از راه‌اندازی وب‌سایت هرچه که باشد، خبرنامه ایمیلی ابزاری بسیار ارزشمند است که می‌توانید از آن برای مطلع کردن مشترکین از ارسال پست‌ها یا فرستادن اطلاعیه‌های مهم برای آنها استفاده کنید. اگر هنوز سرویس خبرنامه ایمیلی را به وب‌سایت وردپرسی خود اضافه نکرده‌اید، اکنون زمان مناسبی است که با دنبال کردن این مطلب نحوه ساخت آن را یاد بگیرید.

خبرنامه ایمیلی ابزاری قدرتمند و ضروری برای برقراری ارتباط با مخاطبان، خوانندگان و مشتریان شما است. استفاده منظم از خبرنامه ایمیل شما را در دستیابی به اهداف زیر یاری می کند.

تبلیغ محصول و خدمات خود

انتشار آخرین اخبار شرکت

هایلایت بهترین مقالات سایت

ایجاد مشتریان وفادار از طریق تعامل مداوم

بالا بردن میزان بازدید از وب‌سایت یا بلاگ

بازدیدکنندگان وب‌سایت شما با ارائه آدرس ایمیل خود می‌توانند عضو خبرنامه شوند. از این کاربران با عنوان مشترکین نام برده می‌شود.

حتما بخوانید: با بهترین افزونه ایمیل مارکتینگ برای وردپرس آشنا شوید!

اهمیت استفاده از خبرنامه ایمیلی در وب‌سایت

به احتمال بسیار زیاد مفهوم خبرنامه ایمیلی برای شما موضوع تازه‌ای نیست و حتما تاکنون حداقل در چند خبرنامه ثبت‌نام کرده‌اید. خبرنامه‌های ایمیلی از اولین روزهای به وجود آمدن تا به امروز از ابزارهای قدرتمند مورد استفاده برای هر بازاریاب هستند.

هرچند از خبرنامه به منظور اطلاع رسانی به مشترکین راجع ‌به آخرین اتفاقات و به‌‌روزرسانی‌ها استفاده می‌شود اما لزوما خبرنامه برخلاف نامش، نباید فقط منبع خبرهای مختلف باشد. به عنوان نمونه می‌توان از خبرنامه ایمیلی به منظور ارسال خودکار ایمیل هنگام انجام خرید توسط کاربران سایت یا ثبت‌نام آنها در سایت استفاده کرد.

همچنین می توان اطلاعاتی درباره رویدادهای آتی و محصولات فعلی در قالب خبرنامه ایمیلی ارسال کرد. صرف نظر از اینکه شما به چه منظوری از خبرنامه ایمیلی استفاده می‌کنید، آنها طیف گسترده‌ای از مزایا را برای شما فراهم می‌کنند. در زیر چند مورد از مهم‌ترین مزایای خبرنامه ایمیلی ذکر شده‌اند.

افزایش بازدید، تعامل و درآمد

بازاریابی از طریق ایمیل می‌تواند روشی مؤثر برای جذب بازدیدکنندگان بیشتر به سایت شما باشد. با ساخت خبرنامه ایمیلی برای وب‌سایت می‌توانید بازدیدکنندگان را از پیشنهادات، فروش ویژه، تخفیف‌ها و محصولات جدید آگاه کنید.

ارتباط مستقیم با کاربران

با صحبت مستقیم با مخاطبان، می‌توانید علاقه آنها به محصولات و خدمات خود را افزایش دهید.

کنترل پیام‌ها

از طریق ساخت خبرنامه ایمیلی می‌توانید مستقیما اخبار و اطلاعات مهم را به کاربران خود اطلاع دهید. خبرنامه به شما امکان کنترل بیشتر بر نحوه شناخت برند شما را می‌دهد. زیرا خودتان تعیین می‌کنید که چه خبری را و به چه نحوی به اطلاع مشترکین برسانید. همچنین خبرنامه تضمینی است که کاربران ابتدا از طریق شما از اخبار و رویدادهای جدید مربوط به کسب‌و‌کار شما آگاه می‌شوند. به‌ علاوه ساخت و ارسال خبرنامه ایمیلی امروزه از همیشه آسان‌تر شده است و به سادگی می‌توانید این امکان را برای وب‌سایت خود فراهم کنید.

حتما بخوانید: راهکارهای کاربردی برای افزایش اعضای خبرنامه پیامکی

افزونه‌های ساخت خبرنامه ایمیلی در وردپرس

برای ساخت خبرنامه ایمیلی در وردپرس نیازی به مهارت‌های برنامه‌نویسی پیشرفته ندارید. تنها با دسترسی به ابزار مناسب می‌توانید کار ساخت خبرنامه برای وب‌سایت وردپرسی خود را به انتها برسانید. در ادامه بحث، افزونه‌های وردپرسی (پلاگین‌ها) و ابزارهایی بسیار عالی معرفی می‌شوند که با کمک آنها می‌توانید خبرنامه ایمیلی مناسبی برای سایت خود ایجاد کنید.
نجوا
سیستم ایمیل مارکتینگ نجوا اولین و برترین پلتفرم ایرانی و سازگار با زبان فارسی است که به کمک آن می‌توانید خبرنامه ایمیلی را به راحتی ایجاد کنید و با استفاده از دیگر امکانات پیشرفته این پلتفرم خبرهای خود را به دست مخاطبانتان برسانید. از جمله مزایای نجوا نسبت به دیگر سرویس‌های خارجی، سازگاری با زبان فارسی و هزینه‌ای به مراتب پایین‌تر است.

Mail chimp

MailChimp یکی از بهترین و محبوب‌ترین افزونههای ساخت خبرنامه ایمیلی در وردپرس است. عضویت کاربران در خبرنامه توسط این افزونه بسیار راحت است و توسط بسیاری از کسب‌و‌کارهای تازه تأسیس استفاده می‌شود.

Newsletter

افزونه رایگان وردپرسی است که می‌توانید از آن برای ارسال خبرنامه ایمیلی استفاده کنید. نسخه‌های جدیدتر آن با افزونه‌های WooCommerce و WPForms ادغام می‌شوند و ویژگی‌های بیشتری را ارائه می‌دهند.

Constant contact

افزونه‌ای دیگر که می‌توانید از آن برای ساختن خبرنامه ایمیلی استفاده کنید. این پلاگین برای بیزنس‌های کوچک بهترین انتخاب است. با توجه به محبوبیت Constant Contact، افزونه‌های اصلی فرم وردپرس مانند WPForms، یکپارچه‌سازی داخلی را برای Constant Contact ارائه می‌دهند. بنابراین می‌توانید به سرعت فرم‌های خبرنامه را بسازید.

Mailpoet

MailPoet افزونه ایجاد خبرنامه ایمیلی برای وردپرس است که با فروشگاه آنلاین WooCommerce نیز به خوبی کار می‌کند.

sendinblue

افزونه‌ای عالی برای ساخت خبرنامه ایمیلی است که استفاده از آن به شما توصیه می‌شود. به راحتی قابل استفاده و دارای نسخه رایگان نیز هست. قابلیت تحویل ایمیل توسط این سرویس بسیار بالاست.

MailPress

پس از ایجاد لیست ایمیل، افزونه میل پرس راهی جالب برای ارسال خبرنامه ایمیلی برای بازدیدکنندگان موجود در لیست ایمیل شما است.

MeeNews

MeeNews افزونه‌ای دیگر برای ساخت خبرنامه در وردپرس است که نسخه‌های رایگان و پولی آن موجود است. نسخه رایگان دارای ویژگی‌های خوبی برای تازه‌کاران و کسانی است که لیست ایمیل کوچکی دارند.

Sendit

برای افرادی که به دنبال افزونه وردپرسی حرفه‌ای‌تر برای ایجاد خبرنامه هستند، Sendit گزینه مناسبی است. البته این افزونه نسخه رایگان ندارد. از ویژگی‌های جالب Sendit امکان زمان‌بندی برای ارسال ایمیل‌ها در زمان‌های خاص است.

PopupBuilder

PopupBuilder یکی دیگر از افزونه‌های فرم‌ساز است که با استفاده از فناوری exit-intent ایمیل‌های بیشتری را در لیست شما قرار می‌دهد. نکته مهم در استفاده از PopupBuilder علاوه بر داشتن سیستم ارسال ایمیل یکپارچه، امکان استفاده از ویدئوهای پاپ آپ (popup video) است.

Icegram

Icegram یکی دیگر از افزونه‌های مکمل مورد استفاده برای ساخت خبرنامه ایمیلی شما است. این افزونه برای شما امکان ایجاد فرم‌های ثبت نام در صفحه را فراهم می‌کند. از آنجا که رابط کاربری آن بسیار ساده است، برای استفاده از آن نیازی به دانش برنامه نویسی نخواهید داشت.

حتما بخوانید: راهکارهای کاربردی برای ایجاد لیست ایمیل

آموزش ساخت خبرنامه ایمیلی

اگرچه می‌توانید با هر کدام از افزونه‌های معرفی شده در بخش قبل، خبرنامه ایمیلی به سایت وردپرسی خود اضافه کنید، اما اگر به دنبال افزونه‌ای هستید که با زبان فارسی سازگاری داشته باشد، از افزونه ایمیل مارکتینگ وردپرس نجوا استفاده کنید.

افزونه ساخت خبرنامه ایمیلی نجوا نسبت به افزونه‌های دیگر مزایای زیر را دارد:

استفاده از این افزونه از ایجاد تأثیر منفی به دلیل تحریم و فیلترینگ روی وب‌سایت شما پیشگیری می‌کند.

ساخت و ارسال نوتیفیکیشن برای مخاطبین توسط افزونه ایمیل مارکتینگ نجوا بسیار راحت است.

امکان گزارش‌گیری قابل اعتماد و بررسی آمارها در این افزونه برای شما فراهم شده است.

قالب‌های مناسب و متنوعی دارد.

قابلیت ارسال رایگان تا 2000 ایمیل را دارد.

کار با پنل کاربری نجوا نیاز به دانش فنی خاصی ندارد.

با توجه به مزایای گفته شده، برای اتصال افزونه نجوا به سایت وردپرسی خود از پنل ایمیل مارکتینگ نجوا،در بخش مشخصات APK ، توکن فرستنده و APK Key را کپی کنید.

آموزش ساخت خبرنامه ایمیلی

و بعد در افزونه وردپرس کپی کنید تا سرویس ایمیل مارکتینگ و وب‌سایت شما به هم متصل شوند.

اتصال افزونه نجوا به سایت وردپرسی

بعد از انجام تنظیمات، می‌توانید به کمک بخش جدیدی که در صفحه نوشته‌ها، برگه‌ها و محصولات شما ایجاد شده است، برای هر محصول یک اعلان (پوش نوتیفیکیشن) با تاریخ، زمان و گروه‌های عضو سفارشی ارسال کنید.

ساخت خبرنامه ایمیلی در وردپرس با افزونه ایمیل مارکتینگ نجوا

همان‌طور که در تصویر بالا مشاهده می‌کنید، با استفاده از افزونه ایمیل مارکتینگ نجوا در سایت وردپرسی خود می‌توانید پوش نوتیفیکیشن را برای هر محصول، نوشته یا برگه به صورت فوری یا زمان‌بندی شده ارسال کنید. همچنین می‌توانید پوش نوتیفیکیشن را برای گروه‌های خاص ارسال کنید.
در صورت بروز هر گونه مشکلی می‌توانید از طریق تلگرام و آیدی najvasupport@ با تیم نجوا ارتباط برقرار کرده و راهنمایی مناسب را در کوتاه‌ترین زمان دریافت کنید.

در آخر…

شک نداشته باشید که خبرنامه ایمیلی باکیفیت، مزایای بسیار زیادی را برای برند شما به همراه دارد. خبرنامه نه تنها امکان ارتباط مستقیم با کاربران را برای شما فراهم می‌کند، بلکه منجر به افزایش میزان تعامل و تبدیل‌ها نیز می‌شود. مهم‌ترین نکته، استفاده از بهترین روش برای ساخت و ارسال خبرنامه است.
در نوشته فوق در مورد اهمیت ساخت خبرنامه ایمیلی و افزونه‌های مختلف برای ساخت آن بحث شد. توسط خبرنامه ایمیلی می‌توانید هر زمان که مطلب جدیدی منتشر می‌کنید، به راحتی کاربران خود را مطلع سازید. همین حالا برای ساخت خبرنامه برای وب‌سایت خود اقدام کنید و از مزایای آن در جهت موفقیت کسب‌وکار خود و افزایش مخاطبان استفاده کنید.

 

منابع:

rockcontent | sendinblue | getflywheel

3 نظرات
  1. مینا
    مینا گفته:

    سلام خدمت ادمین محترم
    خیلی من این افزونه رو دانلود و استفاده کردم واقعا خوب و کاربردی بود ممنون از شما که انقدر وقت گذاشتید و این اطلاعت خوبو درست کردید

    پاسخ

ارسال نظر

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *