آموزش ایمیل مارکتینگ

۵ دوره آموزشی برای یادگیری ایمیل مارکتینگ

ایمیل مارکتینگ یکی از تاثیرگذارترین روش‌های بازاریابی دیجیتال است. زیرا این روش تقریبا برای همه کسب‌وکارها در دسترس است و تقریبا همه افراد با ایمیل به عنوان یک ابزار ارتباطی آشنا هستند. ارسال ایمیل یکی از راه‌های کم‌هزینه و به‌صرفه نیز به حساب می‌آید که در آن می‌توانید با توجه به اندازه کسب‌وکار و استراتژی مارکتینگ خود هزینه کنید و به تعداد زیادی مخاطب دست پیدا کنید. به همین خاطر یک دوره آموزش ایمیل مارکتینگ نیز می‌تواند برای دیجیتال مارکترها بسیار مهم و حیاتی باشد.

اگر کسی هستید که سال‌هاست با استراتژی ثابت از ایمیل مارکتینگ استفاده می‌کند یا تازه با این ابزار بازاریابی آشنا شده‌اید، این پست برای آشنایی شما با دوره‌های آموزشی ایمیل مارکتینگ مناسب خواهد بود.

دوره‌های آموزش ایمیل مارکتینگ به چه دردی می‌خورند؟

دوره‌های آموزش ایمیل مارکتینگ تکنیک‌ها و منابعی در اختیار شما قرار می‌دهند تا به این وسیله استراتژی دیجیتال مارکتینگ خود را تقویت کنید.

در پیش گرفتن یک استراتژی روتین ایمیل مارکتینگ کار چندان سختی نیست اما یه دوره آموزشی مناسب می‌تواند مهارت‌ها و دانسته‌های شما را صیقل دهد. اگر تا به حال ۱-۲ کمپین اجرا کرده‌اید و مطمئن نیستید از یک دوره آموزشی چه چیزی نصیبتان می‌شود، آمار و شاخص‌های زیر ممکن است به شما کمک کند اهمیت کسب دانش درباره بازاریابی ایمیلی را درک کنید.

۱. ۲۰ درصد از درآمد حاصل از ایمیل مارکتینگ، حاصل کمپین‌های خودکار و اتوماتیک شده است.

۲. حدود ۵۳ درصد نرخ باز شدن ایمیل‌ها، مربوط به دستگاه‌های تلفن همراه است.

۳. کمپین‌های سگمنت یا بخش‌بندی شده می‌توانند تا ۷۶۰ درصد افزایش درآمد به همراه داشته باشند.

۴. کمپین‌های ایمیل مارکتینگ هدفمند و شخصی‌سازی شده می‌توانند تا ۷۷ درصد در بازگشت سرمایه مشارکت داشته باشند.

در ادامه برخی از دوره‌های برتر آموزش ایمیل مارکتینگ را که می‌توانید از آن‌ها برای افزایش مهارت‌های بازاریابی خود استفاده کنید، بررسی می‌کنیم.

بهترین دوره‌های آموزش ایمیل مارکتینگ که می‌توانید همین امروز شروع کنید

1.    آکادمی هاب‌اسپات: ایمیل مارکتینگ

آکادمی هاب‌اسپات (HubSpot Academy) منبعی برای یادگیری همه‌جانبه پیاده‌سازی یک کمپین ایمیل مارکتینگ اثرگذار است. این دوره در پایان یک گواهی‌نامه شرکت در دوره نیز برای علاقمندان ارائه می‌کند.

آموزش ایمیل مارکتینگ هاب‌اسپات

در این دوره می‌توانید چگونگی بخش‌بندی کاربران برای بهینه کردن کمپین‌ها، طراحی ایمیل‌ها و نحوه آنالیز نتایج کمپین‌هایتان را بیاموزید. زمانی که در وب‌سایت ثبت نام ‌کنید، در مجموع به بیش از ۳ ساعت ویدیوی آموزشی دسترسی خواهید داشت. این دوره می‌تواند یک دوره جامع و مختصر و مفید برای شروع آموزش ایمیل مارکتینگ شما و بهبود و تقویت آن باشد.

2.    لیندا: بازاریابی محتوایی- خبرنامه

Lynda.com محتوای متنوعی از دوره‌های آموزش ایمیل مارکتینگ ارائه می‌کند. خبرنامه‌ها یک ابزار مناسب برای دسترسی به کاربران هستند و به همین خاطر این دوره نیز می‌تواند یکی از بهترین گزینه‌های ممکن باشد.

دوره آموزشی خبرنامه

بیش از ۸۰ درصد دیجیتال مارکترها از ارسال خبرنامه به‌عنوان جزئی از استراتژی بازاریابی خود بهره می‌برند. در این دوره چگونگی ادغام خبرنامه در استراتژی‌های بازاریابی دیجیتال را می‌آموزید و یاد می‌گیرید چگونه از بانک ایمیل خود بهتر و موثرتر استفاده کنید.

طول این دوره کوتاه کمی بیش از ۳۰ دقیقه است و از این جهت قابل توجه است که با صرف زمانی اندک، نکات و تکنیک‌های ساخت یک خبرنامه گیرا و تاثیرگذار را در اختیار مخاطب قرار می‌دهد.

این دوره نیاز به اشتراک در سایت لیندا دارد اما در یک ماه اول اشتراک می‌توانید به صورت رایگان از دوره‌های این سایت استفاده کنید.

3.    لیندا: مدیریت لیست‌‌ها و کمپین‌های ایمیل مارکتینگ

این دوره نیز از سایت Lynda.com انتخاب شده است اما توجه آن به سوی گنج باارزش شما یعنی لیست ایمیل مارکتینگ کسب‌وکارتان است. لیست اعضا و مخاطبین شما یک عنصر اساسی برای تعریف استراتژی دیجیتال مارکتینگ شماست.

دوره آموزشی لیندا مدیریت لیست‌ها

هیچ کمپین ایمیل مارکتینگ موفقی بدون رسیدگی منظم به لیست مخاطبین اجرا نخواهد شد و این دوره تصفیه کردن و بهینه‌سازی لیست ایمیل را به شما آموزش می‌دهد. در این دوره یاد می‌گیرید که چگونه بانک ایمیل خود را غنی‌تر کنید، مخاطبینتان را بخش‌بندی کنید و روی کمپین‌های ایمیلی‌تان تست A/B انجام دهید.

طول این دوره حدودا یک ساعت و نیم است و مانند دوره قبلی استفاده از آن نیاز به اشتراک لیندا دارد که متاسفانه برای کاربران ایرانی، دشواری‌های پرداخت ارزی را به همراه دارد.

4.    کلیک‌مایندد: دوره آموزش ایمیل مارکتینگ

کلیک‌مایندد (ClickMinded) هفت دوره ویژه دیجیتال مارکتینگ ارائه می‌دهد که دوره ایمیل مارکتینگ آن بر چگونگی بهینه‌سازی استراتژی شما متمرکز است.

کلیک‌مایندد: ایمیل مارکتینگ

این دوره برای یادگیری همه‌جانبه ابزار ایمیل مارکتینگ مناسب است و در آن همه چیز از جمله شیوه طراحی و ایده‌پردازی تا گزارش‌گیری و بررسی کمپین ایمیل را خواهید آموخت.

این دوره مانند باقی ویدیوهای کلیک‌مایندد به بخش‌های جزئی‌تر شکسته شده و به این ترتیب بین ۳ تا ۶ ساعت از شما زمان خواهد گرفت. این دوره نیز نیازمند پرداخت دلاری است اما با خرید پکیج کامل دوره‌های ارزان‌تر در دسترس خواهد بود.

5.    آکادمی دیجیتال مارکتینگ: دوره آنلاین تخصصی ایمیل مارکتینگ

این دوره توسط آکادمی دیجیتال مارکتینگ ارائه می‌شود و به صورتی جامع و همه‌جانبه،‌ اهمیت ایمیل مارکتینگ و چگونگی ساخت کمپین ایمیل مارکتینگ را آموزش می‌دهد.

دوره آنلاین تخصصی ایمیل مارکتینگ

در این دوره ۱۲ ساعته نقشه راه ایمیل مارکتینگ، استراتژی ایمیل مارکتینگ حرفه‌ای، تکنیک‌های جمع‌آوری لید، بخش‌بندی مخاطبان و ایجاد و نگهداری لیست‌ها، طراحی قالب ایمیل، ایمیل‌های ترنزکشنال و تحلیل کمپین‌های ایمیل مارکتینگ را می‌آموزید و با اتومیشن مارکتینگ و چرخه‌های خودکارسازی فرایند مارکتینگ آشنا خواهید شد.

زمان برگزاری دوره آنلاین ایمیل مارکتینگ ۲۸ تیر ۹۹ است و مزیت ویژه این دوره آن است که با برگزاری منظم و به صورت تفصیلی همه ابعاد ایمیل مارکتینگ را پوشش می‌دهد و بر خلاف گزینه‌های پیشین به زبان فارسی و برای مخاطب فارسی‌زبان ارائه می‌شود.

چه‌طور بهترین و مناسب‌ترین دوره آموزش ایمیل مارکتینگ را انتخاب کنیم؟

تعداد دوره‌های آموزش ایمیل مارکتینگ بسیار فراتر از آن است که در این مقاله کوتاه بگنجد اما ما از میان آن‌ها ۵ دوره را برگزیده‌ایم که با رویکردهای گوناگون به این شیوه بازاریابی دیجیتال می‌پردازند. به این ترتیب شما می‌توانید با توجه به نیاز و توانمندی‌های خود بهترین دوره را انتخاب کنید.

  • نقاط قوت و ضعف خود را بشناسید و با توجه به آن‌ها بفهمید که بهتر است روی یادگیری کدام جنبه‌های ایمیل مارکتینگ تمرکز بیشتری داشته باشید.
  • تصمیم بگیرید که می‌خواهید چه میزان زمان صرف یادگیری این روش دیجیتال مارکتینگ و تکنیک‌های آن کنید.
  • تصمیم بگیرید چه میزان می‌خواهید برای این یادگیری هزینه کنید. نکته دیگر آن‌که انتخاب دوره‌های غیررایگان خارجی با دشواری‌هایی روبه‌روست و با توجه به نوسان‌های ارزی هزینه بیشتری را نیز به کاربران ایرانی تحمیل می‌کند.

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *