8 نمونه متن تبلیغ بیمه برای جذب مشتری

8 نمونه متن تبلیغ بیمه برای جذب مشتری

ارسال پیامک تبلیغاتی به چند دلیل یکی از مفیدترین کانال‌های بازاریابی است که صاحبان کسب‌وکار می‌توانند از آن استفاده کنند. بیش از ۸۰ درصد مردم ایران به تلفن همراه دسترسی دارند و به‌همین دلیل ارسال پیامک می‌تواند یک راه عالی برای دسترسی مستقیم به مشتریان باشد. نرخ تعامل بالا هم یکی دیگر از دلایلی‌ است که باعث می‌شود مشاغل به سراغ تبلیغات پیامکی بروند.

آمارها نشان می‌‏دهد ۹۰٪ پیامک‎‌‌ها در عرض ۳ دقیقه پس از دریافت آن‌ها خوانده می‌شوند. این اتفاق باعث می‌شود که پیامک در ارائهٔ اطلاعات حیاتی با نرخ موفقیت بالا بسیار مفید باشد. صنعت بیمه یکی از صنایعی‌ است که وابستگی زیادی به اس‌ام‌اس مارکتینگ دارد. در این مطلب درباره اهمیت پیامک تبلیغاتی در صنعت بیمه آشنا می‌شویم و چند نمونه از متن تبلیغ بیمه را با هم بررسی می‌کنیم.

بازاریابی پیامکی

دلایل استفاده شرکت‌های بیمه از پیامک تبلیغاتی

دنیا مدام در حال تغییر است و کسب‌وکارها هیچ راهی به‌غیر از سازگاری با این تغییرات و تحولات ندارند. شرکت‌های بیمه هم از این قاعده مستثنی نیستند. در واقع شما نمی‌توانید همان روشی را که پنجاه سال پیش مفید بوده است، امروز هم به کار بگیرید. 

اما شاید بپرسید چرا شرکت‌های بیمه باید از پیامک‌های تبلیغاتی برای جذب مشتری جدید و حفظ مشتری فعلی بهره ببرند؟ از دلایل مهم استفاده از پیامک‌ تبلیغاتی، می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

مشتری‌ها پیامک را به تماس ترجیح می‌دهند

به اطراف خود نگاه کنید. به نظر شما چند درصد مردم به تماس‌های خود پاسخ می‌دهند؟‌ بیشتر آن‌ها گوشی را در حالت بی‌صدا می‌گذارند و ترجیح می‌دهند با پیامک کارهایشان را انجام دهند؛ بنابراین اگر کارمند شرکت بیمه با مشتری تماس بگیرد، احتمال پاسخ‌دهی ۱ تا ۲ درصد است. 

حالا فرض کنید شما مانند گذشته، تلفن را بردارید و سعی کنید از طریق بازاریابی تلفنی، مشتری جدید جذب کنید. آیا چنین کاری شما را به هدفتان نزدیک می‌کند؟

در مقابل، پیامک طرفدار بیشتری دارد و مخاطب‌های شما ترجیح می‌دهند از طریق پیامک، با شما در ارتباط باشند. نرخ پاسخ به پیامک ۴۵ درصد است. در واقع، با ارسال ۵۰ متن تبلیغ بیمه از طریق پیام، می‌توانید با ۲۳ نفر از مشتری‌ها در ارتباط باشید.

معرفی انواع خدمات شرکت در متن تبلیغ بیمه

پیامک تبلیغاتی کاربردهای متنوعی برای شرکت‌های بیمه دارد. شما با یک پیامک کوتاه، می‌توانید تاریخ سررسید بیمه را اطلاع دهید، شمارهٔ پیگیری برای خرید یا تمدید بیمه را به دست مشتری برسانید، کد تخفیف را در اختیار مشتری‌های قدیمی بگذارید و حتی تولد مشتری‌ها را تبریک بگویید؛ همچنین فروش بیمه‌ و اطلاع‌رسانی خدمات جدید هم با ارسال پیامک امکان‌پذیر است.

استفاده از پیامک تبلیغاتی

اجرای خودکار فرایند خرید بیمه

با ارسال پیامک، بسیاری از فرایندهای وقت‌گیر خرید یا تمدید بیمه به‌طور خودکار انجام می‌شوند. کافی است در تاریخ سررسید بیمه برای مشتری پیامک بفرستید و از او بخواهید که وارد سایت شود و مدارک لازم برای خرید را ارسال کند. با این کار، مشتری‌های شرکت بیمه با چند کلیک، خرید بیمه را انجام می‌دهند.

پیامک تبلیغاتی زمانی به شما کمک می‌کند که متن آن را طبق اصول بنویسید. از آن گذشته، شما نمی‌توانید پیامک را هر زمان که دوست دارید، ارسال کنید. در بخش بعدی، دربارهٔ نوشتن متن پیامک تبلیغاتی موثر مفصل صحبت خواهیم کرد.

نکاتی برای نوشتن متن پیامک تبلیغاتی بیمه

تبلیغات پیامکی از طریق متن پیامک در تصمیم‌گیری مشتری تاثیر می‌گذارند؛ بنابراین در زمان شروع یک کمپین پیامکی، باید نکات مربوط به نوشتن متن تبلیغ بیمه را قبل از هر چیز دیگری بدانید؛ چون متن پیامک سلاحی است که با آن، مخاطب را هدف می‌گیرید. 

این شما و این تمام آن چیزی که باید بدانید:

از مشتری اجازه بگیرید

قبل از ارسال پیامک تبلیغاتی، از مشتری‌ها اجازه بگیرید. به آن‌‌ها بگویید که شرکت بیمه برای چه مواردی پیامک می‌فرستد. می‌توانید با ارسال پیامک، از آن‌ها بپرسید آیا به دریافت پیامک علاقه دارند یا خیر؟ 

به این نمونه دقت کنید:

«محسن بابایی عزیز، اگر می‌خواهید تاریخ سررسید بیمه را به شما یادآوری کنیم، عدد ۱ را ارسال کنید.»

کوتاه و خلاصه بنویسید

سعی کنید متن پیامک‌تان بیش از ۱۶۰ کاراکتر نشود و تا جای ممکن، یک لینک یا شمارهٔ تماس در محتوای خود قرار دهید. قراردادن لینک‌ها و شماره‌های زیاد در یک پیامک، مشتری را سردرگم می‌کند و نرخ کلیک را کاهش می‌دهد. 

نمونه متن تبلیغ بیمه خلاصه و مفید زیر را ببینید:

«مشتری گرامی، قرارداد بیمه شما به اتمام رسیده است. جهت تمدید آن، روی لینک زیر کلیک کنید.»

نیاز مشتری را هدف قرار دهید

توجه به نیاز مشتری یکی دیگر از نکاتی است که تاثیرگذاری متن پیامکی شما را بیشتر می‌کند. در جملهٔ اول، نیاز مشتری را هدف قرار دهید و برای نوشتن آن وقت بگذارید. این موضوع باعث می‌شود که مشتری به خواندن ادامهٔ پیامک ترغیب شود؛ چراکه همان چیزی را هدف گرفته‌اید که او نیاز دارد. 

بیایید یک نمونه متن پیامک را با هم ببینیم:

«دیگر نگران تخریب ساختمان بعد از زلزله نباشید! با بیمه حوادث مترقبه ساختمانی، می‌توانید خسارت‌ها را جبران کنید. برای خرید بیمه، روی لینک زیر کلیک کنید.»

مشتری‌ها را با نام خودشان خطاب قرار دهید

شخصی‌سازی پیامک ارتباط شما و مشتری‌ها را بهتر می‌کند. وقتی مخاطب، نام خودش را اول پیام می‌بیند، حس بهتری پیدا می‌کند و احتمالاً به پیامک پاسخ می‌دهد یا روی لینک کلیک می‌کند. اگر پیامک را بدون نام شروع کنید، مشتری احساس می‌کند که یک ربات به او پیام داده است.

آیا ترجیح می‌دهید دیگران برای تبریک عید نوروز، پیامکی کوتاه برای خود شما بنویسند یا یک پیامک کلی که برای همه ارسال شده است، به دست شما برسد؟ همین موضوع هم در اینجا صادق است. شخصی‌سازی پیام، شانس جذب مشتری را افزایش می‌دهد. 

به مثال زیر توجه کنید:

«مهتاب کرامتی عزیز، بیمه ساختمان را با ۱۵ درصد تخفیف بخر! کد تخفیف: Yalda15»

در مناسبت‌های مختلف به یاد مشتری‌ها باشید

با پیامک تبریک تولد، به مشتری‌ها نشان دهید به آن‌ها اهمیت می‌دهید. می‌توانید یک پیام به‌یادماندنی بفرستید و با یک کد تخفیف برای خرید بیمه، آن‌ها را خوشحال کنید. این کار مشتری‌های شما را وفادارتر می‌کند. متن پیامک تبلیغاتی زیر را برای نمونه ببینید:

«علی محمدی عزیز، زادروزتان مبارک. هدیه ما به شما: ۱۰٪ تخفیف برای خرید بیمه حوادث ساختمان. با کلیک روی لینک زیر، هدیه خودتان را دریافت کنید.»

در زمان مناسب، پیامک بفرستید

اگر بهترین متن تبلیغ بیمه را هم در زمان مناسبی ارسال نکنید، به چیزی که می‌خواهید، نمی‌رسید. بدیهی است که کسی دوست ندارد پیامک شما را ۶ صبح یا ۱۲ شب ببیند. 

آخر هفته هم زمان مناسبی برای ارسال پیامک تبلیغاتی شرکت بیمه نیست؛ چون مردم ترجیح می‌دهند استراحت کنند. کد تخفیف سینما، تئاتر، استخر یا حتی تور یک‌روزه آن‌ها را بیشتر خوشحال می‌کند.

در روزهای اول هفته، پیامک را صبح تا ظهر بفرستید. صبح‌ها، مردم در حال آماده‌شدن و رفتن به محل کار هستند و برای خواندن پیامک‌ وقت می‌گذارند. قبل از ظهر هم زمان مناسبی برای استراحت کوتاه و بررسی پیامک‌های تبلیغاتی است.

نمونه متن پیامک تبلیغاتی برای بیمه

در ادامهٔ این مطلب، چند متن تبلیغ بیمه را به شما معرفی می‌کنیم که هر کدام از این پیامک‌ها هدف خاصی را دنبال می‌کنند.

نمونه متن پیامک تبلیغاتی بیمه برای یادآوری

«(نام) عزیز

بیمه (نوع بیمه) شما امروز به پایان رسیده است. لطفا برای تمدید/تغییر طرح مورد نظر خود با ما تماس بگیرید.

(شماره تماس یا لینک سایت)»

 

«آقای اصغری عزیز

فقط تا آخر وقت امروز، برای تمدید/تغییر طرح بیمه خودتان مهلت دارید. با کلیک روی لینک زیر، بیمه را همین حالا تمدید کنید: 

(لینک)»

نمونه متن پیامک تبلیغاتی بیمه برای یادآوری فاکتور

«(نام) عزیز

حساب فاکتور به شماره (شماره فاکتور) مورخ (تاریخ) تاکنون پرداخت نشده است. برای پرداخت روی لینک زیر کلیک کنید:

(لینک)»

 

«اگر سرتان شلوغ است و فاکتور بیمه را پرداخت نکرده‌اید، اشکالی ندارد. کافی است تا قبل از ۱۶ تیر، روی لینک زیر کلیک کنید:

(لینک)»

نمونه متن پیامک تبلیغاتی بیمه برای آگاهی‌سازی

«اگر همین حالا خودتان را بیمه کنید، جلوی بسیاری از مشکلات غیرقابل پیش‌بینی را خواهید گرفت. به واسطه خدمات بیمه می‌توانید آرامش و آسایش به خود و خانواده‌تان هدیه کنید.

بیمه (نام شرکت)»

 

«با بیمه (نام شرکت) می‌توانید مثل سوپرمن، از خانه و خانواده‌تان محافظت کنید.»

نمونه متن پیامک تبلیغاتی برای آگاهی مشتریان از وضعیت بیمه خود

«مشتری گرامی آقا/خانم (نام)

بیمه شما به مدت ۳۰ روز تمدید شد.

با تشکر از انتخاب شما»

 

«(نام و نام خانوادگی مشتری) متشکریم که برای ۳۰ روز دیگر هم بیمه (نام شرکت) را انتخاب کردید.»

نمونه متن پیامک تبلیغاتی بیمه برای ریتارگتینگ

«(نام) گرامی

هدیه (نام شرکت بیمه):

صدهزارتومان تخفیف خرید بیمه شخص ثالث+پرداخت خسارت آنلاین

کد تخفیف: Cdfsf23

تا آخرسال

(لینک خرید)»

 

«(نام) عزیز 

به پاس همراهی شما با بیمه (نام شرکت)، ۱۰۰ هزار تومان تخفیف خرید بیمه شخص ثالث به شما تعلق می‌گیرد.

 کد تخفیف: Cdfsf23 

(لینک خرید)»

نمونه متن پیامک تبلیغاتی بیمه برای فروش

«تخفیف ویژه خرید بیمه خودرو از (نام شرکت) تا آخر فروردین

۱۰۰ هزار تومان تخفیف شخص ثالث با کد: S100

و ۴% تخفیف بدون سقف بیمه بدنه با کد: BAP4

(لینک خرید)»

 

«بدون بیمه خودرو سفر نرید! تا آخر فروردین مهلت دارید از ۲۰۰ هزار تومان تخفیف برای خرید بیمه خودرو و بیمه بدنه استفاده کنید.

(لینک خرید)»

نمونه متن پیامک تبلیغاتی بیمه برای اطلاع‌رسانی خدمات جدید

«امکان تمدید انواع خدمات بیمه به صورت پیامکی ایجاد شد. برای اطلاع بیشتر روی لینک زیر کلیک کنید:

(لینک)»

 

«استعلام و مقایسه قیمت بیمه‌ها با یک کلیک 👈 (لینک)»

نمونه متن پیامک تبلیغاتی بیمه برای مناسبت‌های خاص

مشتری گرامی آقا/خانم (نام)

بیمه (نام شرکت) روز تولدتان را به شما تبریک عرض می‌کند.

 

بیشتر بخوانید: بازاریابی بازگشتی چیست و چه مزایایی دارد؟

اهمیت استفاده از تبلیغات پیامکی در بیمه

برای داشتن تبلیغات هدفمند در صنعت بیمه، ابتدا باید به این سوال پاسخ بدهیم که نتیجهٔ تبلیغات چیست؟ افزایش آگاهی از برند، فروش، هدف‌گیری مجدد مشتری‌ها و اطلاع‌رسانی، هر کدام می‌توانند به تولید محتوای متفاوتی در تبلیغات منجر شوند.

بسیاری از شرکت‌های بیمه برای تبلیغات‌شان به سراغ ایمیل مارکتینگ و اس ام اس مارکتینگ می‌روند. اس‌ام‌اس مارکتینگ به دلیل داشتن نرخ تعامل بالا، شیوهٔ مناسبی برای مارکتینگ شرکت‌های بیمه محسوب می‌شود. اما چه‌طور می‌توانیم اهداف مختلف‌مان را در این پیامک‌ها نشان دهیم؟

متن پیامک تبلیغاتی برای بیمه می‌تواند متناسب با هدف شرکت بهینه شود. مثلا بعضی شرکت‌ها تبلیغات خود را با هدف ارائهٔ تخفیف‌های دوره‌ای انجام می‌دهند تا میزان فروش‌شان بالاتر برود؛ شرکت دیگری ممکن است راه فرهنگ‌سازی را پیش بگیرد. از آنجایی که در ایران، ضریب نفوذ بیمه پایین است، شرکت‌ها می‌توانند بخش قابل توجهی از اقدامات تبلیغاتی خود را به این موضوع اختصاص بدهند.

بیشتر بخوانید: چنانچه قصد ایده گرفتن درباره متن پیامک تبلیغاتی را دارید، مطالعه این مقاله را از دست ندهید!

کاربرد ارسال پیامک تبلیغاتی در شرکت بیمه

بازاریابی پیامکی را می‌توان هم برای مشتریان فعلی و هم برای مشتریان بالقوه استفاده کرد، بنابراین ممکن است بخواهید مانند ایمیل، لیست‌های جداگانه‌ای از شماره‌های افراد مختلف ایجاد کنید و برای مشتریان فعلی و بالقوه، متن‌های پیامکی متفاوتی بفرستید. برای مشتریان فعلی، بازاریابی پیامکی می‌تواند به افزایش تعامل و بهبود حفظ مشتری کمک کند. همچنین می‌توان از آن برای هدایت مشتریان بالقوه در قیف فروش و حتی تولید لیدهای جدید استفاده کرد.

استفاده از کانال‌های تولید لید مانند جستجوی گوگل و شبکه‌های اجتماعی می‌تواند به شما کمک کند تا مشتریان بالقوه را جذب کنید. اگر می‌خواهید چیزی بیش از جلب‌توجه لیدها انجام دهید، بهتر است با آن‌ها وارد گفت‌وگو شوید. درصورتی‌که بتوانید این کار را با انتقال مکالمه از حالت آنلاین به پیام‌های متنی انجام دهید، این امر می‌تواند شخصی‌تر شده و منجر به جذب مخاطب و در نتیجه فروش بیشتر شود.

برای مشتریان فعلی، می‌توان از اس‌ام‌اس مارکتینگ برای یادآوری زمان تمدید بیمه استفاده کرد. با نزدیک شدن به تاریخ تمدید، پیامک می‌تواند توجه آن‌ها را جلب کند و میزان فروش را بالاتر ببرد. پیامک‌های تبلیغاتی بیمه می‌تواند  زمان تمدید بیمه را به مشتریان یادآوری کند. به خصوص اگر در متن پیامک لینکی قرار دهید که کاربر همان لحظه بتواند فرایند تمدید بیمه خود را انجام دهد، خیلی زودتر نتیجهٔ تبلیغات را خواهید دید.

پنل ارسال پیامک نجوا این امکان را به شرکت‌های بیمه می‌دهد تا پیام خود را به گوش کاربران‌شان برسانند و با آن‌ها به راحتی تعامل کنند. این پنل به شما کمک می‌کند تا با تعریف اهداف در ارسال پیامک (ریتارگتینگ، تخفیف، کمپین‌های فروش و…) در کوتاه‌ترین زمان و با صرف کمترین هزینه بتوانید با مشتریان‌تان ارتباط بگیرید.

بیشتر بخوانید: با راهکارهای افزایش فروش بیمه آشنا شوید!

سخن پایانی

خوشبختانه، بیشتر شرکت‌های بیمه به اهمیت بازاریابی پیامکی پی برده‌اند و از آن برای تبلیغ و اطلاع‌رسانی بهره می‌برند. با این حال، نباید از متن پیامک غافل شد؛ چراکه موفقیت شما به آن گره خورده است. 

در این مقاله، نحوهٔ نوشتن متن موثر و ویژگی‌های آن را بررسی کردیم و در ادامه، چند نمونه متن تبلیغ بیمه را برای دستیابی به اهداف مختلف مثل اطلاع‌رسانی و ریتارگتینگ در اختیارتان گذاشتیم. حالا دیگر می‌توانید اولین متن پیامک را برای تبلیغ شرکت خود بنویسید. اگر سؤالی در این زمینه دارید، در بخش نظرات با ما در میان بگذارید.

0 نظرات

ارسال نظر

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.