ترفندها و روش های جذب مشتری برای فروش

12 تا از ترفندها و روش های جذب مشتری برای فروش بیشتر

در همهٔ کسب‌و‌کارها، یکی از دغدغه‌های مهم صاحب آن یا فروشنده، روش جذب مشتری حضوری و یا آنلاین است. در واقع از طریق جذب کردن و ترغیب مشتری برای خرید، ثبت‌نام کردن در سایت یا خبر‌نامه، پر کردن فرم و… باعث می‌شوید که به مرور زمان و با سرعت بیشتری کسب‌و‌کار شما رشد و پیشرفت کند؛ اما در‌ صورتی که صرفا یک مکان را برای شروع کسب‌و‌کار در اختیار داشته‌باشید یا یک صفحه اجتماعی راه‌اندازی کنید، موفق نخواهید‌شد. علاوه‌بر این، با افزایش تعداد رقبای کاری در حوزه‌های مختلف شرط موفقیت در یک حوزه تخصصی، ایجاد ارتباط با مشتریان و جذب آن‌ها است. در این مقاله با تکنیک‌ها و روش‌های جذب مشتری و افزایش اعتماد آن‌ها برای خرید یا دنبال کردن کسب‌و‌کار به‌طور آنلاین آشنا می‌شویم. (چنانچه تمایل به استفاده از پنل ارسال پیامک نجوا را دارید، می‌توانید از شرایط و تعرفه‌های آن اطلاعات کسب کنید)

روش های جذب مشتری برای فروش بیشتر

به طور کلی در هر کسب و‌ کاری برخی از مشتریان از گذشته و به روش سنتی یا توسط معرفی دیگران با کسب و‌ کار شما آشنا شده‌اند. با این وجود برای افزایش اعتماد این مشتریان برای خرید مجدد یا ماندن در سایت، باید اقدامات ویژه‌ای هم انجام شود. به طور کلی این اقدامات بر اساس تفاوت در نوع کسب‌ و‌ کار و نیاز مشتریان با یکدیگر متفاوت است.

بهترین تکنیک‌ها عبارت‌اند از:

  • جذب مشتری جدید: با امکان دسترسی به اینترنت و فعالیت در شبکه‌های اجتماعی و وب‌سایت‌ها، روش‌های جذب مشتری برای فروش بیشتر نیز آسان‌تر شده است. برای این مورد نیز راه کارهای مختلفی از جمله تعیین اهداف، شناخت پرسونای مشتریان، فعالیت در شبکه‌های اجتماعی پر بازدید، شناخت، بررسی و تحلیل رقبا و … وجود دارد. با شناخت نیاز مشتریان، نحوه خریدهای قبلی آن‌ها، میزان درآمد، شغل و سن و جنسیت مشتریان می‌توانید به خوبی با آن‌ها ارتباط هدفمند داشته باشید.
  • فعال نگه داشتن مشتریان قدیمی: با‌وجود این که ممکن است مشتریان قبلی سال‌ها یا چندین ماه با شما ارتباط داشته‌باشند یا از شما خرید کنند، اما حفظ این مشتریان نیز اهمیت زیادی دارد. در واقع مشتریان قدیمی با خرید یا فعالیت و حضور مجدد در سایت یا فروشگاه شما و کسب رضایت می‌توانند شما را به سایر اطرافیان خود معرفی کنند. برای این روش نیز روش‌های کاربردی مهمی وجود دارد که در ادامه به معرفی و بحث در مورد آن‌ها می‌پردازیم.

راه های جذب مشتریان قدیمی

همان‌طور که در پاراگراف بالا اشاره شد، جذب و فعال نگه داشتن مشتریان قدیمی تاثیر به سزایی در افزایش فروش و کسب درآمد دارد. علاوه بر این، تمرکز روی حفظ این مشتریان می‌تواند به جذب مشتریان جدید نیز کمک ویژه‌ای کند. با این وجود برخی از کسب‌و‌کارها با سؤال مهم چگونه مشتری جذب کنیم، روبه‌رو هستند. برای فعال نگه داشتن و حفظ این مشتریان نیز روش‌ها و ابزارهای کاربردی مختلفی از جمله روش‌های زیر وجود دارند.

1- ایمیل مارکتینگ

یکی از روش‌های قدیمی و کاربردی در دنیای دیجیتال مارکتینگ، ارسال ایمیل برای مشتریان و مخاطبان هدف است. در این روش با دریافت ایمیل از مخاطبان، می‌توانید به صورت مستمر با آن‌ها در ارتباط باشید، ایمیل‌های تبلیغاتی، تخفیف، و به‌طور کلی از کسب‌و‌کار و خدمات خود در ایمیل صحبت کنید.

2- اس ام اس مارکتینگ

امروزه حتی در‌ صورتی که مخاطب هدف به اینترنت متصل نشود یا تلفن همراه هوشمند نداشته باشد، به‌راحتی می‌توانید با او ارتباط داشته باشید. به‌همین جهت می‌توان گفت یکی از روش‌های مطمئن اس ام اس مارکتینگ است. در این روش نیز می توانید به شماره مشتریان قبلی پیامک ارسال کرده و همچنین از آن‌ها بخواهید نقطه نظرات خود را به شما ارسال کنند.

حتما بخوانید: آموزش دسته بندی مخاطبان بازاریابی پیامکی (۱۲ استراتژی)

راه های جذب مشتریان قدیمی

3- پوش نوتیفیکیشن

یکی از بهترین روش‌های بازاریابی، حفظ مشتری، و حتی بازگشت کاربران غیر فعال استفاده از Push notification است. مخاطبان و مشتریان قدیمی بدون اعلام نیاز به دریافت پوش نوتیفیکیشن و حضور در برنامه خاصی، با دریافت پوش نوتیفیکیشن پیام تبلیغاتی شما را مشاهده می‌کنند. در این روش زمانی که کاربر وارد سایت یا اپلیکیشن می‌شود، اعلان روی آن ظاهر می‌شود. سپس کاربر با کلیک روی آن وارد سایت یا بلاگ شما می‌شود. برای دریافت خدمات پوش نوتیفیکیشن با بهترین کیفیت می‌توانید با کارشناسان مجموعه نجوا در تماس باشید، تا بهترین خدمات مرتبط و متناسب با کسب‌و‌کار خود را دریافت کنید.

راه های جذب مشتری جدید

جذب مشتری جدید یکی از روش‌های مطمئن در افزایش درآمد محسوب می‌شود. با ایجاد ارتباط با مشتریان جدید و ترغیب کردن‌ها برای سفارش محصول و خرید آن می‌توانید تا حد قابل توجهی میزان درآمد و سود حاصل از این مشتریان را افزایش دهید. جذب این مشتریان در مقایسه با مشتریان قدیمی تفاوت‌های عمده‌ای با یک‌دیگر دارد. از بهترین روش‌های موثر و کارآمد می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

فعالیت در سوشال مدیا

امروزه بسیاری از مشتریان برای اعتماد به کسب‌و‌کارها و ترغیب شدن برای خرید در سوشال‌مدیا جست‌وجو می‌کنند. با حضور در شبکه‌های اجتماعی و معرفی کسب‌و‌کار یا فروشگاه یا شرکت خود می توانید تعداد مشتریان جدید را افزایش دهید.

فعالیت در سوشال مدیا

تولید محتوای مناسب با نیاز کاربر

یکی از روش‌های مطمئن برای آشنا کردن مخاطبان با محصولات و خدمات تولید محتوا کردن است. به‌همین منظور می‌توانید به‌صورت هدفمند، شروع به تولید محتوای اصولی کرده و طی آن در مورد محصولات و خدماتتان صحبت کنید.

بیشتر بخوانید: بهترین روش‌های تبلیغ آتلیه عکاسی

استفاده از بازاریابی دهان به دهان

بسیاری از مشتریان جدید از طریق معرفی خدمات مشتریان قدیمی به سمت کسب‌و‌کارهای مختلف جذب می‌شوند. در صورتی که خدمات و مزایای ویژه به مشتریان قبلی ارائه‌دهید، از طریق بازاریابی دهان به دهان می‌توانید در این امر مؤثر واقع شوید.

 

تبلیغات

در‌ صورتی که به تازگی شروع به فعالیت کرده‌اید و نیاز به درآمد و فروش بیشتر دارید، تبلیغات یکی از بهترین ترفندهای جذب مشتری محسوب می‌شود. در این روش می‌توانید خدمات و محصولات خود را از طریق روش‌های مختلف تبلیغاتی به افراد معرفی کرده و در زمان کم تری آن ها جذب کنید.

 

ارائه آفرهای مناسبتی

با توجه به تفاوت قدرت خرید مشتریان با یکدیگر، یکی از راه‌کارهای موثر، ارائه آفرهای مناسبتی است. به‌همین منظور در مناسبت‌های مختلف مانند روز زن، روز مرد، ولنتاین و… محصولات و خدمات خود را با قیمت پایین‌تر عرضه کنید.

 

همکاری با سایر کسب‌و‌کارها

بسیاری از شرکت‌های ارائه‌دهنده خدمات تبلیغاتی از روش‌های مختلفی برای جذب مشتری استفاده می‌کنند. این شرکت‌ها به خوبی با نیاز مشتریان آشنا هستند و به پایگاه داده اطلاعات مختلفی از آن‌ها از جمله شماره تماس، آدرس، شغل، درآمد و آدرس ایمیل آن‌ها دسترسی دارند. از طریق همکاری با سایر کسب‌و‌کارها می‌توانید طی قراردادی با این شرکت‌ها پیام‌های تبلیغاتی برای مخاطبان ارسال کنید.

برگزاری وبینار و همایش

در برخی موارد ممکن است اطلاعات تماس از مشتریان و مخاطبان هدف نداشته باشید. در این صورت می‌توانید با برگزاری وبینار و همایش و اطلاع‌رسانی عمومی و به ویژه به مشتریان هدف آن ها به سمت کسب‌و‌کارخود جذب کنید. در طی همایش نیز از مزایا، خدمات ویژه و ارزش‌های افزوده‌ای که برای مشتریان دارید، صحبت کنید.

 

درس گرفتن از مشکلات و نیازهای مشتریان فعلی

با شناخت نیاز مشتریان قبلی و تحلیل و بررسی رفتار آن‌ها می‌توانید پاسخگوی نیاز مشتریان جدید نیز باشید. به‌گونه‌ای که با کسب تجربه و رفع ایرادات و مشکلات تخصصی ویژه کسب‌و‌کارتان، بتوانید مشتریان جدید را هم ترغیب‌به خرید و سفارش محصول یا خدمات نمایید.

 

استفاده از سمپلینگ

در دنیای کسب‌و‌کار، سمپلینگ به معنی بازاریابی و استفاده از استراتژی تبلیغاتی است. در این روش یک یا چندین نیروی حرفه‌ای و کار بلد در زمینه فن بیان، برای جذب و ترغیب مشتریان برای خرید، سفارش یا عضویت در سایت و خبرنامه و… تلاش می‌کنند. علاوه بر این، طی معرفی محصول نمونه کوچکی از آن به مشتریان تحویل دهید تا با دیدن نقطه نظرات مثبت برای خرید ترغیب شوند.

حتما بخوانید: 10 راهکار برای افزایش اعضای خبرنامه پیامکی

نکات مهم در جذب مشتریان جدید

نکات مهم در جذب مشتریان جدید

  • قیمت‌گذاری اصولی: امروزه مشتریان برای خرید هر محصولی به سایت‌ها، صفحات اجتماعی، و حتی به صورت حضوری به فروشگاه‌ها مراجعه می‌کنند. به‌همین دلیل از قیمت محصولات به خوبی اطلاع دارند و باید قیمت گذاری به صورت اصولی انجام شود. در صورت قیمت‌گذاری بالا مشتری سراغ فروشنده‌های دیگر می‌رود.
  • ارتباط مؤثر با مشتری: مشتریان نیاز و سلایق مختلفی دارند که شناخت این علایق نیاز به ارتباط مؤثر با مشتری دارد. به‌همین منظور باید با مشتریان ارتباط برقرار‌کرده و از آن‌ها بخواهید نظرات، انتقادات و پیشنهادات خود را بیان کنند. از این طریق می‌توانید نیاز آن‌ها را شناخته و مطابق با آن محصولات را عرضه‌کنید.
  • توجه به رضایت کارکنان شرکت: رضایت کارکنان شرکت تاثیر زیادی در افزایش فروش و جذب مشتری دارد. چرا که این افراد به صورت مستقیم و حتی هر روزه محصولات شما را می‌بینند و از مزایا و معایب آن اطلاع دارند. به‌همین جهت اقدام مهم کسب رضایت مشتریان است تا آن‌ها نیز محصولات شما را به دیگران معرفی کنند.
  • شناخت کامل از محصول شرکت برای معرفی دقیق آن: زمان معرفی محصولات به مشتریان باید در مورد مشخصات و مزایا آن اطلاعات کامل داشته باشید تا به‌صورت حضوری یا زمان فروش آنلاین به خوبی برای مشتریان توضیح دهید. با توضیح مشخصات محصول و خدمات مشتریان با دید بازتر و اطلاعات کامل می‌توانند اقدام به خرید کنند. در غیر این صورت تعدادی از مشتریان از خرید منصرف شده و سراغ فروشندگان دیگر که احتمالاً جزء رقبای شما هستند، می‌روند.

0 نظرات

ارسال نظر

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.