صفر تا صد تبلیغات پیامکی

صفر تا صد تبلیغات پیامکی

تبلیغات پیامکی با نرخ ۸۲٪  تعامل، دارای بالاترین میزان مشارکت در میان ابزارهای بازاریابی است. ۹۰٪ پیامک‌ها در عرض ۳ دقیقه پس از دریافت خوانده می‌شوند و مهم‌تر از همه این‌که مشتریان شما خودشان به شما اجازه داده‌اند که از این کانال برای ارتباط با آن‌ها استفاده کنید. بیش از نیمی از مصرف‌کنندگان می‌گویند ترجیح می‌دهند با پشتیبانی از طریق پیام کوتاه در ارتباط باشند تا این‌که از طریق سایر کانال‌ها تماس بگیرند و اکثر آن‌ها علاقمندند که رهگیری وضعیت سفارش، تأییدیه رزرو و یادآوری قرار ملاقات را هم از طریق پیامک دریافت کنند. نکته این است که مردم تلفن‌های خود را در دست دارند و همیشه آماده استفاده از آن‌ها برای یافتن اطلاعات یا بررسی آخرین به‌روزرسانی‌های رسانه‌های اجتماعی و… هستند.

تبلیغات پیامکی یکی از پرکاربردترین روش‌های دیجیتال مارکتینگ در حال حاضر است. چه عواملی باعث شده‌اند که تبلیغات پیامکی این‌قدر پر طرفدار شود؟ چرا باید از بازاریابی پیامکی استفاده کرد؟ برای آن‌که شما هم بتوانید از مزایای بازاریابی پیامکی استفاده کنید، چه مسیری را باید طی کنید؟

پنل ارسال پیامک نجوا

تبلیغات پیامکی چیست؟

تبلیغات پیامکی درواقع به‌معنای ارسال کمپین‌های تبلیغاتی یا پیام‌های تراکنشی برای اهداف بازاریابی با استفاده از پیام‌های متنی (اس ام اس مارکتینگ) است. این پیام‌ها عمدتا به منظور ارائه پیشنهادات ویژه و یا اطلاع رسانی به افرادی است که با دریافت پیامک از طرف کسب‌وکار شما موافقت کرده‌اند. پیام‌های تبلیغات پیامکی بر خلاف شماره تلفن‌های کامل از «کدهای کوتاه» ارسال می‌شوند. این کد کوتاه می‌تواند با یک فرستنده مرتبط باشد یا بین چندین فرستنده به اشتراک گذاشته شود. بسیاری از کشورها اجازه نمی‌دهند که اطلاعات فرستنده تغییر کند. این بدان معناست که پیام شما از هر کد کوتاهی که ارائه‌دهنده خدمات ارتباطی آن را ارسال می‌کند (و نه از طرف کسب‌وکار شما)، بر روی گوشی مخاطبان ظاهر می‌شود. به همین دلیل بسیار مهم است که نام شرکت خود را در متن پیامک تبلیغاتی خود ذکر کنید. دو نوع پیام در تبلیغات پیامکی وجود دارند: کمپین‌های تبلیغاتی و تراکنش‌ها.

کمپین‌های تبلیغاتی: پیامک‌های کمپین تبلیغات پیامکی، یک پیامکِ متنیِ کلاسیکِ «یک به چند» هبستند. یعنی همان اس ام اس‌های انبوه که از طریق پنل سرویس ارسال پیامک برای مشتریان ارسال می‌کنید. آن‌ها معمولا برای اطلاع‌رسانی پیشنهادات ویژه مثل تخفبف‌ها، اطلاع‌رسانی عمومی مثل جزئیات یک رویداد، هشدارهای هواشناسی و … استفاده می‌شوند.

تراکنش‌ها: پیام‌های تراکنشی پیام‌های «یک به یک» هستند که توسط یک رویداد یا رفتار خاص ایجاد می‌شوند. نمونه‌ای از این موارد می‌تواند تأیید سفارش یا اعلان ارسال کالا برای خرید آنلاین باشد. این پیام‌ها، اطلاعات مربوط را در زمان مناسب به یک فرد خاص، منتقل می‌کنند.

تبلیغات از طریق پیامک

ویژگی‌های تبلیغات پیامکی

تبلیغات پیامکی به دلایل مختلف یکی از مفیدترین کانال‌های بازاریابی است که در اختیار شما قرار دارد. استفاده گسترده و همگانی از تلفن‌های هوشمند، مکمل بودن تبلیغات پیامکی برای سایر ابزارهای دیجیتال مارکتینگ و نرخ بالای تعامل، از ویژگی‌های تبلیغات پیامکی هستند که آن را به گزینه‌ای مناسب و پربازده در بازاریابی تبدیل می‌کنند.

استفاده گسترده و همگانی از تلفن‌های هوشمند: باتوجه به این‌که در حال حاضر تلفن هوشمند حتی برای دانش‌آموزان مقطع دبستان هم به یک ضرورت تبدیل شده، تبلیغات پیامکی یک راه عالی برای دسترسی مستقیم به مشتریان است. البته شما می‌توانید به دلیل محدودیت کاراکتر در متن پیامک، با درج پیوند در متن پیامک، به‌طور هم‌زمان، تعامل آنلاین کسب‌وکار خود را هم تقویت کنید.

مکمل سایر ابزارهای دیجیتال مارکتینگ: اگرچه تبلیغات پیامکی و ایمیلی شباهت‌های زیادی در اجرای استراتژی خود دارند اما در کنار هم بیش‌ترین و بهترین بازده را خواهند داشت. همان‌طور که قبلا هم ذکر شد، می‌توانید از اس ام اس برای ارسال اعلان‌های فوری استفاده کنید، در حالی که ایمیل حاوی محتوای طولانی‌تر، کامل‌تر و جامع‌تری است.

نرخ بالای تعامل: میزان تعامل با پیامک در مقایسه با ایمیل فوق‌العاده است و 90 درصد پیامک‌ها در عرض 3 دقیقه از دریافت آن‌ها خوانده می‌شوند. این امر پیامک‌ها را در ارائه اطلاعات مهم با میزان موفقیت بالا بسیار مفید می‌کند.

کم‌هزینه و مقرون به صرفه: اگر کسب‌وکار شما نوپا است، تبلیغات پیامکی یکی از بهترین روش‌های بازاریابی برای شما است، چرا که هزینه پایین تبلیغات پیامکی نسبت به بیلبوردهای تبلیغاتی یا تبلیغات تلویزیونی، از آن روشی کم‌هزینه، مقرون به صرفه و در عین حال کارآمد و ثمربخش می‌سازد.

ویژگی‌های تبلیغات پیامکی

چرا باید از تبلیغات پیامکی استفاده کنیم؟

تبلیغات پیامکی به شما امکان می‌دهد که به طور همزمان با تعداد زیادی از افراد تماس داشته باشید. پیامک تبلیغاتی یک ابزار بازاریابی فوری است که پیام شما را زمانی که اراده کنید، به دست مخاطبان مورد نظرتان می‌رساند. مشتریان تلفن‌های همراه خود را در دست دارند و همین وابستگی به تلفن‌های همراه کار را برای شما راحت‌تر می‌کند. این مزیتی است که ایمیل‌های تبلیغاتی از آن بهره چندانی نبرده‌اند.

تعامل مستمر لازمه ایجاد هرگونه رابطه طولانی‌مدت است. تبلیغات پیامکی می‌تواند در ایجاد این روابط، به شما کمک بزرگی بکند. پیامک تبلیغاتی، اگرچه تبلیغاتی است! اما یک پیام شخصی از طرف شما به مخاطبانتان است. آن‌ها را به فروش فوق‌العاده فروشگاهتان دعوت کنید، بعد از خرید یک پیام تشکر ساده برایشان ارسال کنید، هنگامی که سفارش آن‌ها آماده شد از طریق پیامک به آن‌ها اطلاع دهید و… . تبلیغات پیامکی راهی آسان، سریع و قابل اعتماد برای برقراری ارتباط با همه مشتریان است و اگر به درستی انجام شود، از مخاطبان شما مشتریانی وفادار می‌سازد.

از اس ام اس استفاده کنید تا نه تنها مشتریان فعلی خود را درگیر کنید، بلکه سفارش‌های جدیدی را به سمت کسب‌وکار خود سوق دهید. اگر چیز ارزشمندی برای ارائه به مشتریان خود دارید، آن‌ها خبر را به خانواده، دوستان و همکارانشان منتقل خواهند کرد. تبلیغ دهان به دهان یک ابزار قدرتمند است که نباید تأثیر آن را دست کم بگیرید و ارسال پیام کوتاه با ارتباط فوری و مستقیم، این امر را تقویت می‌کند.

استفاده از تبلیغات پیامکی

نکات مهم استفاده از تبلیغات پیامکی

بخشی از تبلیغات پیامکی ارسال پیام‌های انبوه تبلیغاتی است. یکی از مهم‌ترین نکاتی که در تبلیغات پیامکی باید در نظر داشته باشید، احترام به حریم شخصی افراد است. رضایت مخاطب شما در دریافت پیامک از طرف کسب و کار شما بسیار اهمیت دارد. ارسال پیامک به افراد ناشناس، که به دریافت پیامک‌های تبلیغاتی تمایلی ندارند، هیچ تأثیری در رشد کسب و کار شما نخواهد داشت. این پیام‌های ناخواسته تنها افراد را به غیرفعال کردن سرویس دریافت پیامک‌های تبلیغاتی ترغیب خواهد کرد.

پلتفرم‌های پیامکی بسیاری وجود دارند که به شما امکان می‌دهند کمپین پیامکی خود را از روی میز کار خودتان مدیریت کنید. سامانه‌هایی را برای تبلیغات پیامکی پیدا کنید که به شما امکان می‌دهند به تجزیه و تحلیل دقیق دسترسی داشته باشید، پنل‌هایی که به شما امکان می‌دهند که هر مرحله از فرآیند ارسال پیامک را پیگیری کنید.

پیامک‌های تبلیغاتی امکان دریافت سریع بازخورد از گیرندگان را فقط از طریق یک کلیک روی پیوند ضمیمه شده در متن فراهم می‌کنند. تبلیغات پیامکی به شما این امکان را می‌دهد که پیام‌های سریع و ساده‌ای که مشتریان را به سایت شما هدایت می‌کند، ارسال کنید و در عین حال، تعامل در سایر روش‌های بازاریابی خود را هم بالا ببرید.

به طور کلی، ارسال پیامک روشی سریع است. هنگامی که دکمه «ارسال» را می‌زنید، پیام شما به دست مخاطب می‌رسد. البته در ارسال پیامک انبوه تبلیغاتی ممکن است با کمی تأخیر مواجه شوید.

نکات مهم تبلیغات پیامکی

مواردی است که در ارسال پیام‌های انبوه تبلیغاتی باید به آن توجه ویژه‌ای داشته باشید. بانک شماره موبایل شما باید حاوی شماره افرادی باشد که خودشان آگاهانه و با رضایت کامل شماره تلفن هممراه خود را در اختیار شما گذاشته‌اند.

برای تبلیغات پیامکی از کجا شروع کنیم؟

برای این‌که بتوانید تبلیغات پیامکی خود را شروع کنید به یک پنل ارسال پیامک نیاز دارید. برای تهیه این پنل نیازی به مراجعه به دفاتر خدماتی یا مخابرات نیست. شما می‌توانید پیامک تبلیغاتی خود را به‌صورت انبوه از این پنل اس ام اس ارسال کنید. هم خودتان امکان ارسال پیامک انبوه را خواهید داشت و هم می‌توانید از طریق ارائه دهنده خدمات پیامکی که پنل اس ام اس را از آن‌ها دریافت کرده‌اید، اقدام کنید. در مرحله بعد نیاز به یک لیست شماره موبایل یا همان بانک شماره موبایل دارید. توصیه ما به شما این است که بانک شماره موبایل را خودتان ایجاد کنید، اگرچه امکان خرید بانک شماره موبایل هم وجود دارد.

پنل ارسال پیامک نجوا با ارائه گزارش‌های دقیق و تحلیلی از پیامک‌های ارسال‌شده، میزان به مقصد رسیدن پیامک‌ها، کلیک روی لینک‌ها و … به شما کمک می‌کند کمپین‌های مختلف‌تان را با یکدیگر مقایسه کنید و با بهینه کردن کمپین‌ها بهترین نتیجه را از اس ام اس مارکتینگ بگیرید. با نجوا می‌توانید کمپین‌های اس ام اس، ایمیل و پوش نوتیفیکیشن را در یک پنل یک‌پارچه اجرا کنید و با سرعت‌ و سادگی بیش‌تری، همه کانال‌های ارتباط با مشتریانتان را مشاهده و مدیریت کنید.

پنل ارسال پیامک نجوا

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *