انواع اپراتورهای پیامکی و مزایا و معایب هر کدام

حتماً می‌دانید که اجرای کمپین پیامکی یکی از راه‌های جذب مشتری و افزایش چشمگیر فروش کالا و خدمات است. در این روش تبلیغات شما می‌توانید به طور مستقیم با مخاطب در ارتباط باشید و به همین دلیل است که ارسال پیامک‌های تبلیغاتی این روزها بسیار پرطرفدار شده‌اند. ممکن است برای شما هم این پرسش مطرح شده باشد که چه اپراتورهایی را می‌توانیم برای ارسال پیامک انتخاب کنیم؟! در این مقاله قصد داریم به پرسش‌های شما درباره اپراتورهای پیامکی پاسخ دهیم تا بتوانید ساده‌تر از قبل برای خرید خط تصمیم بگیرید.

 انواع خطوط ارسال پیامک

زمانی که یک پنل ارسال پیامک خریداری کنید، حتماً باید از یک خط تلفن همراه برای ارسال پیامک تبلیغاتی استفاده کنید. اگر نمی‌خواهید از شماره‌های اشتراکی استفاده کنید و مایلید از یک خط منحصربه‌فرد با کاربرانتان تعامل کنید، باید یک خط اختصاصی خریداری کنید. شماره‎های مختلفی به این منظور وجود دارد اما اینکه کدام اپراتور می‌تواند مفید باشد و استفاده از کدام اپراتور می‌تواند مزایای بیشتری برای شما داشته باشد، از جمله سوالاتی است که همواره ذهن مشتریان را به خود مشغول می‌کند.

اپراتورهای مخصوص ارسال پیامک‎های تبلیغاتی هم همانند اپراتورهای تلفن همراه متفاوت بوده و با سرشماره‌های خاصی در دسترس هستند. معمولاً ۵ رقم ابتدای شماره خط تبلیغاتی تعیین‌کننده نوع اپراتور است. حتماً شما هم تا به حال پیامک‌های تبلیغاتی را با این شماره‌ها دیده‌اید.

اپراتورهای پیامکی بر اساس ویژگی‌های مختلفی با یکدیگر متفاوت و قابل مقایسه‌اند. البته از نظر موقعیت مکانی هم ممکن است پیش شماره‌های مختلفی به شما اختصاص یابد. به عنوان مثال پیش شماره ۰۲۱ معمولاً برای شهر تهران است و مختص پیامک‎های تبلیغاتی است که برای صاحبان کسب‌و‌کار ساکن در شهر تهران ارسال می‌شود.

نکته جالب توجه این است که برخی از پیش شماره‌های اپراتورها نمایش داده نمی‎شود و شما می‎توانید شماره درخواستی خود را کاملاً مطابق با شماره دفتر یا محل کار خودتان برگزینید. در این صورت مشتری در صورت تمایل می‌تواند به راحتی با شما تماس بگیرد. درواقع شما به صورت غیرمستقیم شماره ثابت دفتر کار خود را در اختیار مشتریان قرار می‌دهید. از ویژگی‌های مثبت اپراتور خط ثابت ۰۲۱ می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • سرعت بالای ارسال
 • کیفیت بالای ارسال
 • گزارش‌گیری دقیق
 • دسترسی راحت به شماره دفتر کار

لازم به ذکر است که این مزایا شامل اپراتور با پیش شماره ۰۲۶ هم می‌شود که مربوط به شهر کرج است. افرادی که ساکن تهران و کرج نیستند و تمایل دارند با استفاده از خطوط ثابت پیامک ‌تبلیغاتی ارسال کنند نیز می‌توانند از خطوط ۲۱۰۰۰ استفاده کنند که البته تمامی مزایای اپراتور ۰۲۱ را داراست.

یکی از قدیمی‌ترین اپراتورهای پیامکی اپراتور ۱۰۰۰ می‌باشد. به احتمال زیاد نمونه‌هایی از پیامک تبلیغاتی خطوط این اپراتور را در تلفن همراه خود مشاهده کرده‌اید. به دلیل سرعت بالایی که این اپراتور دارد، بیشتر سازمان‌های خصوصی و دولتی از آن استفاده می‌کنند. از جمله مزایای پیش شماره ۱۰۰۰ می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • تعرفه مناسب
 • سرعت بالای ارسال پیامک‌ها
 • امکان انتخاب خط دلخواه با پیش شماره ۱۰۰۰
 • گزارش‌گیری دقیق
 • خطوط با پیش شماره ۱۰۰۰ مربوط به اپراتور رهیاب رایانه گستر می‌باشد.

اپراتور دیگری که به دلیل برخی مزایا بیشتر در اختیار بانک‌ها و موسسات اعتباری است، سرشماره ۲۰۰۰ است. البته فراموش نکنید که در بین تمامی اپراتورهای پیامکی، برای خرید خطوط ۲۰۰۰ می‌بایست هزینه بیشتری بپردازید. مزایای استفاده از این خطوط عبارت‌اند از:

 • سرعت بالای ارسال
 • بازگشت کامل هزینه پیام
 • آزاد بودن اکثر شماره‌ها
 • قابلیت دریافت گزارش دقیق
 • خط ۲۰۰۰ از اپراتور آتیه داده پرداز می‌باشد.

اپراتور پرطرفدار دیگری که می‌توانید انتخاب کنید، سرشماره ۳۰۰۰ است که سال‌هاست توسط سازمان‌های دولتی و خصوصی برای ارسال پیامک استفاده می‌شود. شما می‌توانید خطوط این اپراتور را به صورت 8، 10، 12 و 14 رقمی خریداری کنید که البته خطوط ۸ رقمی قیمت بالاتری داشته و شماره های آزاد آن محدودتر است.

مزایای این اپراتور هم مانند سایر اپراتورها شامل گزارش‎گیری دقیق و بازگشت هزینه پیامک‎های ارسال نشده به صورت خودکار می‎باشد. خط ۳۰۰۰ از اپراتور مگفا می‌باشد.

خط ارسال پیامک ۵۰۰۰ هم وجود دارد که بسیار محبوب و پرطرفدار است. سرعت بالا و تعرفه استفاده از این خط نیز شرایط مطلوبی دارد. اپراتور ۵۰۰۰ پیش شماره‎های زیر را داراست:

۵۰۰۰۱

۵۰۰۰۲

۵۰۰۰۴

۵۰۰۰۵

۵۰۰۰۹

خطوط ۵۰۰۰ از اپراتور رهیاب می‌باشند و نکته مهم این است که امکان ارسال بر طبق جنسیت و سن مخاطبان تنها از اپراتور ۵۰۰۰۱ امکان‌پذیر است. مزایای پیش شماره ۵۰۰۰ عبارت‌اند از:

 • سرعت بالای ارسال
 • گزارش گیری دقیق
 • تعرفه‌های مناسب
 • خرید خطوط اختصاصی با انتخاب ارقام

 

 کدام پیش شماره برای ارسال پیامک تبلیغاتی مناسب تر است؟

حال که تا حدی با اپراتورهای متفاوت برای ارسال پیامک تبلیغاتی آشنا شدید، ممکن است این سؤال را از خود بپرسید که کدام پیش شماره برای ارسال پیامک تبلیغاتی برای حرفه و تبلیغ کالا و خدمات من مناسب‎تر است. نمی‌توان یک انتخاب واحد را برای تمامی افراد ارجح دانست. ممکن است هزینه پایین اولویت انتخاب اپراتور برای برخی افراد باشد و یا عده‌ای سرعت بالای ارسال را به هر چیز دیگری ترجیح دهند. بنابراین انتخاب اپراتور کاملاً به نظر شخصی مشتری بازمی‎گردد. البته خطوط یک اپراتور نسبت به دیگر اپراتورها برتری خاصی نخواهد داشت و تنها تفاوت در همان سرعت ارسال و هزینه خریداری خطوط است. درواقع هیچ کدام از اپراتورهای ذکر شده مشکلی در کیفیت و ارسال و دریافت پیامک، نخواهند داشت.

 نکات استفاده از اپراتورهای پیامکی

زمانی که هر کدام از اپراتورها را انتخاب کردید، حتماً باید در نظر داشته باشید که هیچ کدام از خطوط خریداری شده از آن‌ها نمی‎توانند به لیست سیاه مخابرات پیامک بفرستند. زیرا این امکان تنها برای خطوط خدماتی فراهم است. البته هزینه پیامک‎های ارسال نشده به لیست سیاه به صورت اتوماتیک به پنل کاربری مشتری بازگردانده می‎شود.

اگر امکانات بیشتری برای ارسال پیامک تبلیغاتی نیاز داشته باشید، توسط برخی از خطوط قابل دریافت است. به عنوان مثال برای اینکه بتوانید یک مسابقه پیامکی برگزار کنید، به جواب مشتریان نیاز دارید و باید خطوطی را خریداری کنید که امکان دریافت پیامک مشتری را داشته باشند. برخی از خطوط امکان ارسال لینک در کنار پیام تبلیغاتی شما را خواهند داشت. بنابراین در صورتی که قصد دارید لینک وب سایت و یا شبکه‌های اجتماعی خود را در اختیار مخاطبان قرار دهید، حتماً از خطوط با این قابلیت استفاده کنید.

چنانچه پس از مطالعه این مقاله بازهم برای انتخاب اپراتور پیامکی دچار تردید بودید؛ پیشنهاد می‌کنیم از طریق شماره ۰۲۱۴۵۱۹۵۰۰۰ با همکاران تیم پشتیبانی نجوا تماس بگیرید تا به طور کامل شما را برای انتخاب اپراتور مناسب راهنمایی کنند.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *