ابزارهای ایمیل مارکتینگ

بهترین ابزارهای ایمیل مارکتینگ

هم‌چنان ایمیل مارکتینگ یکی از بهترین، مقرون‌به‌صرفه‌ترین و اثربخش‌ترین روش‌های ارتباطی و تبلیغاتی است که بسیاری از کسب‌ وکارهای بزرگ و کوچک از آن استفاده می‌کنند. به همین دلیل شرکت‌های مختلف انواع سرویس ایمیل مارکتینگ خود را با ویژگی‌های مشابه و گاه متمایز ارائه می‌دهند. اما مهم‌ترین سوال اینجاست که بهترین ابزارهای ایمیل مارکتینگ خارجی و ایرانی کدامست.

ایمیل مارکتینگ یکی از بهترین ابزارها برای اطلاع‌رسانی، برقراری ارتباط با مخاطبان، بازاریابی و تبلیغات و حفظ مشتریان است. از آنجایی که کنترل کاملی روی این روش دارید و بازاریابی ایمیلی اثربخشی بسیار خوبی دارد، هم‌چنان بسیاری از کسب‌وکارها و استارتاپ‌ها این روش را در صدر برنامه‌های اجرایی خود قرار می‌دهند.

ارسال ایمیل حدودا میزان نرخ تبدیل را تا 5 برابر، نرخ تعامل مشتریان را تا 45 درصد، میزان فروش را تا 69 درصد و بازگشت هزینهٔ تبلیغات را تا 40 برابر افزایش می‌دهد.

به همین دلیل شرکت‌های مختلفی در سراسر دنیا سرویس ایمیل مارکتینگ خود را در اختیار مشاغل بزرگ و کوچک و حتی افراد قرار می‌دهند تا بتوانند از قابلیت‌های سرویس آن‌ها استفاده کنند. معمولا امکانات اصلی تمام سرویس‌ها یکسان است، ولی هر شرکتی تلاش می‌کند با ویژگی‌های منحصربه‌فرد خود بتواند گوی سبقت را از دیگران برباید. به همین دلیل انتخاب بهترین ابزارهای ایمیل مارکتینگ ساده نیست، ضمن اینکه ما در ایران خیلی راحت به همهٔ آن‌ها دسترسی نداریم.

در این مطلب می‌خواهیم بهترین ابزارهای ایمیل مارکتینگ را به شما معرفی کنیم که کاربران زیادی در سراسر دنیا دارند و امکانات جذابی را ارائه می دهند.

میل چیمپ (Mailchimp)

سرویس ایمیل مارکتینگ میل چیمپ

این ابزار یکی از محبوب‌ترین و پرکاربردترین سرویس‌های ایمیل مارکتینگ در دنیاست که نه‌تنها کاربری بسیار ساده‌ای دارد، بلکه کسب ‌وکارهای کوچک می‌توانند برای همیشه از پلن رایگان آن برای تعداد محدود استفاده کنند. قالب‌های زیبا و از پیش‌آماده، امکان سفارشی‌سازی ایمیل، بخش‌بندی مشتریان، پاسخگویی خودکار، امکان دریافت گزارش‌های تحلیلی و سازگاری با انواع سایت‌ها و سیستم‌های مدیریت محتوا و فروشگاه‌ساز مانند وردپرس، ووکامرس، مجنتو، شاپیفای و…، از جمله مهم‌ترین ویژگی‌های این سرویس جذاب است.

این ابزار در پلن‌های پولی خود امکانات پیشرفته‌تری را در اختیار کاربران قرار می‌دهد، ولی در بخش اتوماسیون بازاریابی هنوز مانند برخی سرویس‌های دیگر کامل نیست. اما تحریم کاربران ایرانی، هزینه‌های دلاری، نداشتن پشتیبانی و مناسب نبودن برای دامنه‌های ir، بزرگترین مشکلات میل چیمپ برای ایرانی‌هاست.

حتما بخوانید: نحوه ارسال ایمیل انبوه برای مشتریان

کانستنت کانتکت (Constant Contact)

سرویس ایمیل مارکتینگ کانستنت کانتکت

این سرویس یکی از بزرگترین ابزارهای ایمیل مارکتینگ موجود در دنیاست که رشد بسیار سریعی را تجربه می‌کند. یکی از خوبی‌های کانستنت کانکت این است که کاربران تازه‌کار به راحتی می‌توانند با آن کار کنند. امکان مدیریت آسان لیست‌های ایمیل، مخاطبان، قالب‌های ایمیل، تقویم بازاریابی و… در این سیستم فراهم شده است.

این سرویس از ابزارهای داخلی برای به اشتراک‌گذاری در شبکه‌های اجتماعی، یکپارچه‌سازی با سایت‌سازها و سیستم‌های مدیریت محتوا، بخش‌بندی مشتریان، ارائهٔ گزارش‌های تحلیلی، پاسخگویی خودکار، اتوماسیون بازاریابی و… بهره می برد.

میلرلایت (Mailerlite)

سرویس ایمیل مارکتینگ میلرلایت

میلرلایت یکی دیگر از مشهورترین سرویس‌های ایمیل مارکتینگ در دنیاست که توانسته است کاربران زیادی را به سمت خود جذب کند. این سرویس بیش از 700 هزار کاربر فعال در سراسر دنیا دارد و امکانات آن باعث شده است تا کسب‌وکارهای بزرگ و کوچک زیادی از آن استفاده کنند.

امکانات اصلی این سرویس نیز مانند ابزارهای قبلی است و به کمک پلن‌های مختلف می‌توانید از امکانات حرفه‌ای‌تر مانند بخش‌بندی مشتریان، برگزاری مسابقه و نظرسنجی، به‌کارگیری قالب‌های جذاب، تست A/B، اتوماسیون بازاریابی، یکپارچه‌سازی با سایت‌سازها و سیستم‌های مدیریت محتوا و… استفاده کنید. متاسفانه این سرویس نیز مانند میل چیمپ محدودیت‌های زیادی را برای کاربران ایرانی فراهم کرده است و این ابزار دیگر مانند گذشته در بین کاربران ایرانی کاربرد ندارد.

سندین‌بلو (Sendinblue)

سرویس ایمیل مارکتینگ سندین بلو

سندین‌بلو یکی از قدرتمندترین سرویس‌های پیامک و ایمیل مارکتینگ برای انواع کسب‌وکارهاست که بیشترین رشد را در اروپا داشته است. این سرویس بعد از تحریم‌های میل چیمپ و میلرلایت خیلی بیشتر از گذشته مورد توجه کاربران ایرانی قرار گرفت. اگر دنبال ابزاری هستید که در کنار کاربری آسان، قالب‌های حرفه‌ای داشته باشد و به کمک قابلیت‌های آن بتوانید نرخ تعامل با ایمیل‌های خود را افزایش دهید، Sendinblue یکی از بهترین گزینه‌هاست.

این ابزار هم پلن رایگان و هم پلن پولی دارد که برای کارهای مختلف از جمله بخش‌بندی مشتریان، ارسال انبوه ایمیل، ارسال زمان‌بندی‌شده، به‌کارگیری الگوریتم‌ها هوش مصنوعی، اتوماسیون بازاریابی، یکپارچه‌سازی با سیستم‌های مدیریت محتوا، تبلیغات فیسبوک، سرویس‌های مدیریت ارتباط با مشتریان (CRM)، چت آنلاین و حتی ابزارهای ساخت صفحه فرود می‌توانید از آن‌ها استفاده کنید.

سندر (Sender)

سرویس ایمیل مارکتینگ سندر

بعد از مشکلات با سرویس‌های ایمیل مارکتینگ مشهور، سندر نیز مانند سندین‌بلو مورد توجه قرار گرفت و برای مدتی یکی از ابزارهای پرکاربرد در ایران بود. با اینکه هنوز هم این سرویس توسط برخی کسب‌وکارها مورد استفاده قرار می‌گیرد، ولی با توجه به مشکلات و محدودیت‌های جدید برای کاربران ایرانی، این ابزار هم محبوبیت خود را از دست داده است.

امکانات و قابلیت‌های اصلی سندر نیز با سرویس‌های دیگر تفاوتی ندارد و می‌توانید بهترین کمپین‌های ایمیل مارکتینگ را روی آن پیاده‌سازی کنید.

وب اینگیج (Webengage)

سرویس ایمیل مارکتینگ وب اینگیج

یکی از سرویس‌های بازاریابی ایمیلی که بعد از محدودیت‌های استفاده از ابزارهای مشهور در ایران خیلی مورد توجه قرار گرفت و کاربران آن روزبه‌روز افزایش پیدا می‌کند، سرویس هندی Webengage است. این ابزار به نمونه‌های دیگر برای ما دردسر کمتری دارد و می‌توانید از قابلیت‌های ویژهٔ آن استفاده کنید.

یکی از ویژگی‌های مهم این سرویس، عملکرد بسیار آسان و حرفه‌ای آن است که کاربران مختلف در هر سطحی می‌توانند خیلی زود کار با آن را یاد بگیرند. امکانات این ابزار در چند بخش اصلی شامل گزارش‌های تحلیلی، افزایش تعامل با مخاطبان، سفارشی و شخصی‌سازی ایمیل‌ها، بخش‌بندی مشتریان و طراحی مسیر سفر مشتری می‌شود.

وب‌اینگیج یکی از سرویس‌هایی است که امکانات بسیار زیادی دارد و همین موضوع باعث رشد سریع کاربران این ابزار شده است.

حتما بخوانید: مقاله “دیجیتال مارکتینگ چیست” نجوا را از دست ندهید!

نجوا؛ سرویس ایمیل مارکتینگ ایرانی

سرویس ایمیل مارکتینگ نجوا

تمامی سرویس‌هایی که در قسمت قبلی آن‌ها را معرفی کردیم جزو بهترین و قدرتمندترین ابزارهای بازاریابی ایمیلی در دنیا هستند که کاربران زیادی دارند. اما همیشه کاربران ایرانی با توجه به تحریم‌های موجود، نبود پشتیبانی مناسب، پرداخت‌های ارزی و هزینه‌های بالا، برای استفاده از سرویس‌های خارجی دچار مشکل بوده‌اند و نگران آینده هستند.

به همین دلیل همواره به دنبال این هستند که بتوانند سرویس‌های خوب و قدرتمند ایرانی را جایگزین نمونه‌های مشابه خارجی کنند. اما از سوی دیگر، این تصمیم معمولا با تردیدهای زیادی نسبت به کیفیت خدمات، پشتیبانی و قابلیت‌های ویژه همراه است.

نجوا یکی از قدرتمندترین سرویس‌های ایمیل مارکتینگ ایرانی است که پیش‌تر سرویس پوش نوتیفیکیشن آن مورد توجه بیش از 4000 کسب‌وکار داخلی قرار گرفته بود. در این ابزار تلاش شده است تا بهترین امکانات باکیفیت بالا در اختیار شما قرار گیرد تا نه‌تنها نسبت به نمونه‌های خارجی کمبودی وجود نداشته باشد، بلکه کمترین دغدغه‌ای نسبت به هزینه‌ها نداشته باشید.

سرویس بازاریابی ایمیلی، کاربری بسیار ساده‌ای دارد و با کمترین دانش فنی هم می‌توانید به راحتی از آن استفاده کنید. مهمترین مزایا و ویژگی‌های این ابزار شامل موارد زیر می‌شود:

 1. استفاده از سرویس ایرانی و فارسی‌زبان بدون نگرانی از تحریم‌ها
 2. سیستم پشتیبانی قوی همراه با راهنمایی‌های کاربردی
 3. پرداخت ریالی به جای دردسر‌های پرداخت ارزی و هزینه‌های بالا
 4. عملکرد آسان و استفاده از قالب‌های حرفه‌ای به صورت Drag & Drop
 5. شخصی‌سازی و سفارشی‌سازی ایمیل‌ها
 6. ارسال ایمیل زمان‌بندی شده به صورت انبوه
 7. بخش بندی کاربران و مشترک‌ها براساس فیلترهای مختلف
 8. اجرای تست‌ A/B
 9. دریافت گزارش‌های تحلیلی
 10. مدیریت دقیق انواع کمپین‌های بازاریابی ایمیلی
 11. پلن‌های مختلف و منصفانهٔ قیمت‌گذاری
 12. امکان استفاده از قالب‌های آماده برای ارسال ایمیل یا خبرنامه

یکی از پلن‌های ویژهٔ سرویس ایمیل مارکتینگ نجوا برای کسب‌وکارهای کوچک و به‌ویژه آن‌هایی که در ابتدای راه هستند، پلن ارسال رایگان 2000 ایمیل در ماه است. با استفاده از این پلن خیلی راحت می‌توانید این سرویس را تست کنید و از ویژگی‌های جذاب آن باخبر شوید. این ابزار به خوبی با سرویس پوش نوتیفیکیشن نجوا نیز یکپارچه می‌شود و می‌توانید از امکانات هر دو ابزار برای ارتباط بهتر با مخاطبان استفاده کنید.

حتما بخوانید: با بهترین افزونه ایمیل مارکتینگ برای وردپرس آشنا شوید!

جمع‌بندی

ایمیل مارکتینگ یکی از بهترین روش‌های اطلاع‌رسانی، برقراری ارتباط با مخاطبان و بازاریابی است که با توجه به هزینه‌های مقرون‌به‌صرفهٔ خود، اثربخشی بالایی دارد. به همین دلیل کسب‌وکارهای زیادی در دنیا از این راهکار بهره می‌برند و شرکت‌های مختلفی سرویس ایمیل مارکتینگ خود را ارائه می‌کنند.

کاربران ایرانی همیشه در استفاده از سرویس‌های خارجی دچار مشکل بوده‌اند و در مورد ابزارهای بازاریابی ایمیلی نیز این موضوع صادق است. اما نجوا، سرویس ایمیل مارکتینگ ایرانی است که امکانات آن با نمونه‌های خارجی مشابه است و همچنان در مسیر پیشرفت و توسعه قرار دارد. ضمن اینکه مشکلات مختلف نظیر تحریم IPهای ایران، پرداخت ارزی یا نبود پشتیبانی مناسب را ندارد.

0 نظرات

ارسال نظر

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *