تکنیک‌های کمپین بلک فرایدی

۱۰ ایده کمپین بازاریابی شب یلدا برای بازگرداندن مشتریان

از شرکت‌ها و برندهای بزرگ گرفته تا کسب‌وکارهای کوچک همگی با نزدیک‌شدن به شب یلدا، کمپین‌های مختلفی برگزار می‌کنند. شما چطور؟ آیا برای کمپین شب یلدا برنامه‌ریزی کرده‌اید؟

اگر هنوز ایده‌ای در ذهن ندارید، به خواندن این مقاله ادامه دهید تا به شما بگوییم:

 • از چه ابزارهایی برای برگزاری کمپین شب یلدا استفاده کنید
 • چه ایده‌هایی را در کمپین خود اجرا کنید
 • چه نکاتی را در اجرای کمپین رعایت کنید

این مقاله را تا آخر بخوانید تا بتوانید کمپین پُرباری در شب یلدا برگزار کنید.

چرا کمپین شب یلدا برگزار کنیم؟

شب یلدا یکی از مناسبت‌های محبوب ایرانی است که فرصت خوبی برای برگزاری کمپین و افزایش فروش کسب‌وکارها ایجاد می‌کند.

تجربه نشان داده کسب‌وکارهای بزرگ از کمپین یلدای خود نتایج بسیار خوبی گرفته‌اند و این راه را برای سایر کسب‌وکارها هموارتر می‌کند.

در کمپین یلدا هم می‌توانید مشتری جدید جذب کنید و هم پیشنهادی ویژه به مشتریان قبلی دهید تا برای خرید برگردند.

بازگشت مشتریان قبلی با هزینه‌ای کمتر از جذب مشتریان جدید، به کسب‌وکارها کمک می‌کند وفاداری مشتریان را افزایش دهند و رشد کنند.

اگر شما هم می‌خواهید از فرصت یلدا برای تقویت بازاریابی بازگشتی خود بهره ببرید، در ادامه، ۳ ابزار و ۱۰ ایده برایتان داریم.

از چه ابزارهایی برای کمپین شب یلدا استفاده کنیم؟

برای بازگشت مشتریان با برگزاری کمپین شب یلدا، ۳ ابزار قدرتمند دارید:

ایمیل مارکتینگ برای شب یلدا

ایمیل یکی از همان ابزارهایی است که می‌تواند راه ارتباط شما با مشتریانتان باشد. فقط کافی است پیشنهادهای ویژه‌ و جذاب خود را در متن ایمیل نوشته و برای مشتریان بفرستید و منتظر عکس‌العمل آن‌ها باشید.

یک نمونه ایمیل برای شب یلدا را در تصویر زیر می‌بینید:

بازگشت مشتریان در شب یلدا با ایمیل مارکتینگ

البته همیشه هدف از بازاریابی ایمیلی در شب یلدا، افزایش فروش نیست. گاهی ممکن است فقط بخواهید در حد اطلاع‌رسانی رویدادی در خبرنامه‌ خود از این مناسبت استفاده کنید؛ مثل تصویر زیر:

اطلاع‌رسانی رویدادهای یلدایی با ایمیل

شما می‌توانید از سرویس ایمیل مارکتینگ نجوا برای برگزاری کمپین‌ شب یلدای امسال کمک بگیرید. مزایای این سامانه عبارت‌اند از:

 • پنل کاربری کارآمد بدون نیاز به دانش فنی
 • پشتیبانی قوی و مشاوره مارکتینگ
 • قیمت منصفانه و مقرون‌به‌صرفه

تنها کاری که باید انجام دهید، ثبت‌نام در این سامانه و وارد شدن به پنل کاربری‌تان است. مراحل ایجاد کمپین و ارسال ایمیل به مشتریان هم خیلی راحت است و می‌توانید به بخش راهنمای شروع ایمیل مارکتینگ با نجوا مراجعه کنید.

اس‌ام‌اس مارکتینگ برای شب یلدا

پیامک هم یکی دیگر از ابزارهایی است که می‌توانید برای کمپین یلدایی‌تان به‌کار بگیرید.

معمولاً متن پیامک‌ها کوتاه و تعاملی نوشته می‌شود تا توجه مخاطب را به خود جلب کند. نمونه‌ای از این اس‌ام‌اس‌ها را می‌توانید در تصاویر زیر ببینید:

اس ام اس مارکتینگ برای بازگشت مشتری در شب یلدا

سامانه نجوا در ارسال اس‌ام‌اس‌‌های کمپین شب یلدا می‌تواند در کنار شما باشد و به بازگشت مطمئن مشتریانتان کمک کند. مراحل ساخت کمپین پیامکی در پنل پیامک نجوا کمتر از ۵ دقیقه از شما وقت می‌گیرد و این امکانات را در اختیارتان قرار می‌دهد:

 • استفاده از سامانه ارسال پیامک به‌صورت رایگان
 • پشتیبانی مستمر
 • سادگی پنل با ظرفیت ارسال بالا
 • امکان ارسال خودکار پیامک‌ها با تعیین زمان‌بندی
 • قابلیت بخش‌بندی مخاطبان بعد از ارسال پیامک بر اساس دریافت یا کلیک‌کردن روی لینک

پوش نوتیفیکیشن برای یلدا

پوش نوتیفیکیشن هم از ابزارهایی‌ است که در کمپین‌های شب یلدایی کاربرد دارد. در تصویر زیر می‌توانید نمونه‌ای از پیام پوش برای شب یلدا را ببینید:

استفاده از پوش نوتیفیکیشن برای جذب دوباره مشتری در شب یلدا

سامانه نجوا در ارسال پوش نوتیفیکیشن هم به شما خدمات ارائه می‌دهد. از امکانات این سامانه استفاده کنید تا بازدیدکنندگان سایتتان به مشتری تبدیل شوند و میزان فروش و درآمدتان افزایش پیدا کند.

از مزایای ارسال پوش نوتیفیکیشن به‌کمک نجوا یکپارچه‌سازی راحت‌تر، کسب ترافیک بیشتر و پیغام مناسب در زمان مناسب است.

حالا می‌خواهیم شما را با ۱۰ ایده بازاریابی برای شب یلدا آشنا کنیم تا یلدای خاطره‌انگیزی برای مشتریانتان رقم بزنید.

۱۰ ایده بازاریابی برای شب یلدا

اگر چاشنی خلاقیت را به کمپین‌های یلدایی خود اضافه کنید، بدون شک به نتایج فوق‌العاده‌ای هم خواهید رسید. در ادامه ۱۰ ایده به شما معرفی می‌کنیم تا بتوانید کمپین‌های جذابی را برای مشتریانتان برگزار کنید:

۱. ایمیل مارکتینگ برای شب یلدا

ارسال‌ ایمیل‌ یا خبرنامه‌هایی که پیشنهادهای جذابی می‌دهند، می‌توانند سورپرایز شب یلدا باشند و مخاطب را به وجد بیاورند.

بنابراین سعی کنید از ارائه پیشنهادهای تخفیف‌دار یا هیجان‌انگیز در ایمیل‌هایتان استفاده کنید. نمونه‌ای از ایمیل مارکتینگ برای شب یلدا را در تصویر زیر می‌بینید:

جذب مشتری در شب یلدا با ایمیل

همچنین می‌توانید برای ارسال کمپین‌های یلدایی خود از قالب‌های ایمیلی با سبک‌های یلدایی استفاده کنید. به قالب‌های ایمیل نجوا سر بزنید تا طیف متنوعی از قالب‌های شب یلدا را ببینید:

قالب‌های یلدایی ایمیل نجوا

۲. ارسال پیامک برای شب یلدا

کمپین‌های شب یلدا در قالب بازاریابی پیامکی یکی از راحت‌ترین و پربازده‌ترین نوع کمپین‌هاست که میزان فروشتان را هم بالاتر می‌برد.

دسترسی مخاطبان به موبایل و دریافت پیامک، آن را راحت و در دسترس می‌کند. ارسال پیامک با پیشنهادهای تخفیف‌دار، اطلاع‌رسانی درباره رویداد و… نمونه‌های دیگری از کارهایی هستند که می‌توانید برای شب یلدا انجام دهید.

۳. ارسال پوش نوتیفیکیشن با تصاویر یلدایی

خیلی از افرادی که وارد وب‌سایت شما می‌شوند، بدون انجام هیچ عمل خاصی از سایت خارج می‌شوند. حالا بهترین راه برای بازگرداندن آن‌ها چیست؟

اینکه در بدو ورودشان به سایت از آن‌ها برای ارسال پوش نوتیفیکیشن اجازه بگیرید و بعد در مناسبت‌هایی مثل شب یلدا از طریق همین پیام‌های پوش، آن‌ها را به سایت خود برگردانید.

البته بهتر است پوش‌هایی با محتوای جذاب مثل ارائه تخفیف و هدیه بسازید و حواستان باشد که از تصاویر یلدایی در پوش نوتیفیکیشن‌ها استفاده کنید؛ مثل تصویر زیر:

ارسال پوش نوتیفیکیشن یلدایی برای جذب مشتری

۴. ارائه تخفیف‌های ساعتی

یک روش دیگر این است که مهلت استفاده از پیشنهادهای تخفیف‌دار خود در شب یلدا را به‌صورت محدود (یعنی تا ساعت معینی) اعلام کنید. هدف از این کار این است که حس فوریت در مشتری ایجاد شود تا هرچه زودتر از شما خرید کند. ۲ نمونه از این تخفیف‌های ساعتی را در تصویر زیر مشاهده می‌کنید:

ارائه تخفیف‌های ساعتی برای جذب مشتری در شب یلدا

۵. طراحی بازی و گیمیفیکیشن برای شب یلدا

برای پیشنهادهای تخفیف‌دار خود از گیمیفیکیشن استفاده کنید. به این صورت که مخاطب را وارد یک بازی کنید و بر اساس امتیازی که از آن بازی دریافت می‌کند، به او کد تخفیف دهید.

این بازی می‌تواند روی لندینگ پیج وب‌سایت یا داخل اپلیکیشن طراحی شود. فقط باید مراحل این بازی را ساده‌ طراحی کنید تا مخاطب مشتاق به بازی‌کردن شود.

بازی یلدا به شرط چاقو را که در یلدای ۱۴۰۱ توسط بانی‌مد برگزار شد، به خاطر دارید؟ خیلی‌ها با این ایده بازاریابی به اولین مشتریان بانی‌مد تبدیل شدند.

بازی به شرط چاقوی بانی مد برای یلدای ۱۴۰۱

۶. ارائه تخفیف‌های پلکانی

یک کار هیجان‌‌انگیز دیگری هم که می‌توانید انجام دهید، ارائه تخفیف‌های پلکانی است؛ اما یعنی چی؟

بیایید به‌ازای هر خریدی که مشتری در شب یلدا انجام می‌دهد، در دفعات بعدی تخفیف بیشتری برایش در نظر بگیرید. به این صورت که اگر مشتری در شب یلدا خرید کند، تخفیفی نمی‌گیرد؛ اما به‌خاطر خریدش در این مناسبت،‌ در خرید دوم و سوم به‌ترتیب ۱۰٪ و ۱۵٪ تخفیف دریافت می‌کند. به‌همین شکل به‌صورت پله‌ای، تخفیف‌ها را در خریدهای بعدی افزایش دهید.

یک نمونه از تخفیف پلکانی را در زیر می‌بینید:

شب یلدا لباس خوب بپوش!

اگر در طولانی‌ترین شب سال لباسی از ما بخری، در خریدهای بعدیت هدیه از ما می‌گیری!

خرید دوم: ۱۰٪ تخفیف

خرید سوم: ۲۰٪ تخفیف

Link.com

۷. اینفلوئنسر مارکتینگ

معمولاً مخاطبان به اینفلوئنسرها اعتماد بیشتری می‌کنند و به پیشنهادهایی که آن‌ها ارائه می‌دهند، بیشتر توجه می‌کنند.

می‌توانید برای شب یلدا با یک اینفلوئنسر (که مخاطبانی مرتبط با مخاطبان کسب‌وکارتان دارد) همکاری کنید و از او بخواهید که محصول یا خدمت شما را تبلیغ کند.

همچنین از آن اینفلوئنسر بخواهید پیج شما را تگ کند تا بتوانید نتایج کمپین خود را تحلیل و ارزیابی کنید.

۸. استفاده از داستان‌گویی یا استوری تلینگ

داستان‌‌گویی روش جذابی است که در خیلی از کمپین‌های مناسبتی به‌کار گرفته می‌شود. شما هم می‌توانید در کمپین شب یلدا از این ایده استفاده و داستان‌های جذابی را برای مشتریان تعریف کنید. سپس در میان این داستان‌ها، مشتریان را به خرید محصول یا خدمات خود تشویق کنید.

داستان‌ها را می‌توانید روی مشکلاتی که مشتریانتان با آن‌ها درگیرند، متمرکز کنید و بعد محصولات خود را به‌عنوان راه‌حلی برای آن مشکلات معرفی کنید.

جذب مشتری شب یلدا با داستانگویی

۹. اجرای قرعه‌کشی برای اهدای جوایز

قرعه‌کشی و اهدای جایزه در شب یلدا هم یکی دیگر از ایده‌های خوب برای کمپین است. این کار باعث می‌شود تا خاطره‌ای به‌یادماندنی از شب یلدا در ذهن مخاطبان شما باقی بماند.

در جشنواره یلدای شگفت‌انگیز سال ۱۳۹۶، دیجی‌کالا از این ایده استفاده کرد تا در کنار تخفیف‌های فوق‌العاده و هدیه‌های جذاب، تجربه یک خرید اینترنتی لذت‌بخش را برای مشتریانش رقم بزند. به این صورت که اگر در طول جشنواره سه‌روزه دیجی‌کالا، مشتری خریدی هرچند کوچک انجام می‌داد، نامش در قرعه‌کشی جوایز بزرگ قرار می‌گرفت و شانس برنده شدن در این جشنواره را داشت.

قرعه‌کشی دیجی کالا در یلدای ۱۳۹۶ برای جذب مشتری بیشتر

۱۰. ارائه هدیه رایگان به ازای هر سفارش

و می‌رسیم به آخرین ایده: دادن هدیه در ازای هر سفارش!

شما می‌توانید برای هر خریدی که بیشتر از سقف معینی است، یک هدیه شب یلدا برای مشتریان‌ خود در نظر بگیرید و به آن‌ها اطلاع دهید؛ مثلاً یک‌هدیه در ازای خرید بالای ۷۰۰هزار تومان.

اینکه چه هدیه‌ای را انتخاب کنید، به خودتان و کسب‌وکارتان بستگی دارد؛ مثلاً اگر کسب‌وکاری در حوزه پوشاک زنان دارید، می‌توانید به آن‌ها گوشواره یا دستبند هدیه دهید.

بعضی مواقع هم ممکن است چیزی برای هدیه‌دادن پیدا نکنید و در عوض کارت هدیه فیدیبو، اشتراک ماهانه فیلیمو، سفر رایگان اسنپ و… را به‌عنوان هدیه ارائه کنید.

نمونه‌ای از این ایده را در پوش نوتیفیکیشن زیر می‌بینید:

جذب مشتری در شب یلدا با دادن هدیه

خب ۱۰ تا ایده را گفتیم. حالا وقت این است که چند نکته کاربردی دیگری را هم در ادامه به شما بگوییم.

نکات مهم در اجرای کمپین شب یلدا

اگرچه داشتن خلاقیت برای موفقیت کمپین شب یلدا لازم است؛ اما باید در کنار آن به رعایت یک سری اصول و نکات توجه شود. این نکات را برای بهینه‌شدن کمپین خود در نظر بگیرید:

 • سعی کنید از رنگ‌ها، تم‌ها و قالب‌های یلدایی استفاده کنید
 • روش‌های متنوعی مثل گیمیفیکیشن را در کمپین خود به‌کار بگیرید
 • یک لندینگ پیج مخصوص شب یلدا طراحی کنید
 • پیام خود را ساده به دست مخاطب برسانید
 • راحت و صمیمی با مخاطبان خود صحبت کنید

در صورتی که از چند کانال تبلیغاتی مختلف استفاده می‌کنید، زمان اجرای متفاوتی را برای هر کدام در نظر بگیرید تا به‌راحتی نتایج هر کدام را جداگانه تحلیل و بررسی کنید

کمپین یلدایی پرُباری داشته باشید

در این مقاله ۱۰ ایده‌ مختلف برای برگزاری یک کمپین یلدایی جذاب را معرفی کردیم و درباره امکانات پنل نجوا که می‌تواند به شما در این مسیر کمک کند، توضیح دادیم.

شما با اجرای یک کمپین هدفمند و درست می‌توانید از فرصتی که در شب یلدا دارید، به‌خوبی استفاده کنید. حالا به ما بگویید که چه ایده‌های دیگری برای این کمپین در سر دارید؟

خوشحال می‌شویم که ایده‌هایتان را با ما هم به‌اشتراک بگذارید.

0 نظرات

ارسال نظر

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *