سرویس ارسال پوش نوتیفیکیشن نجوا

حالات مختلف عضوگیری در پنل ارسال پوش نوتیفیکیشن نجوا

نجوا، سرویس ارسال پوش‌ نوتیفیکیشن، با هدف تسهیل عضوگیری وب‌سایت‌ها سه روش جهت جذب کاربران ایجاد کرده‌است. سایت‌ها باتوجه به نیاز خود می‌توانند یکی از سه روشی که در زیر به تفصیل شرح داده شده‌اند را استفاده نمایند.

۱.  حالت اول: نمایش کادر درخواست و باز شدن پاپ‌آپ با دامنه نجوا

نمایش کادر درخواست در نوع اول، مشابه تصویر زیر می‌باشد. کادر درخواست سفید رنگ با نماد زنگوله‌ نجوا در بالا و وسط صفحه وب‌سایت نمایش داده می‌شود و وب‌سایت‌ها متناسب با طراحی سایت خود می‌توانند محل قرار گیری زنگوله را انتخاب نمایند. لازم به ذکر است که وب‌سایت‌های فاقد ssl تنها به این روش می‌توانند عضوگیری کنند.

وب پوش نوتیفیکیشن

شكل ۱.۱ پیغام درخواست عضویت در حالت اول

پس از انتخاب گزینه تایید درخواست ارسال، پاپ‌آپ باز می‌شود و  مشابه تصویر زیر، برای بار دوم، تاییدیه جهت عضویت گرفته می‌شود. در صورتی که کاربر پیغام درخواست اولیه را تایید کرده باشد اما ناخواسته صفحه پاپ‌آپ را بسته باشد می‎‌تواند با انتخاب زنگوله، بار دیگر به این صفحه دسترسی پیدا کند.

وب پوش نوتیفیکیشن

شكل ۱.۲ پاپ‌آپ بازشده پس از تایید پیغام درخواست عضویت در حالت اول

در این حالت مراحل عضوگیری و ارسال نوتیف در دامنه نجوا انجام می‌شود و نوتیف ارسالی برای کاربر به شکل زیر نمایش داده می‌شود.

وب پوش نوتیفیکیشن

شكل ۱.۳ نوتیفیکیشن دریافتی توسط کاربر در حالت اول

در این حالت چون متن و لوگوی پیغام درخواست را می‌توان متناسب با کاربری وب‌سایت، شخصی‌سازی کرد، کاربر آگاهانه‌تر درخواست را تایید یا رد می‌کند. با این حال  باز شدن صفحه پاپ‌آپ از معایب این حالت است که باعث کاهش اعتماد کاربر شده و احتمال تایید در مرحله دوم کمتر شود. همچنین در این حالت، عضوگیری زمان‌ بیشتری به طول می‌انجامد و احتمالا کاربر قبل از باز شدن کادر مربوط به موقعیت جغرافیایی، از صفحه خارج خواهد شد. طبق تست‌های انجام شده بر روی وب‌سایت‌های مختلف، نرخ عضوگیری در این حالت، نسبت به حالات دوم و سوم کمترین مقدا ممکن بوده است.

۲. حالت دوم: نمایش کادر درخواست و عضو گیری بدون پاپ‌آپ

شرط اولیه در عضوگیری به این روش، https بودن دامنه وب‌سایت می‌باشد. در این حالت کادر درخواست به سمت چپ سایت منتقل شده و مشابه حالت قبل می‌توان متن و لوگوی پیغام درخواست را متناسب با محتوای وب‌سایت شخصی‌سازی کرد، نمایش این کادر به صورت زیر می‌باشد.

سرویس پوش نوتیفیکیشن نجوا

شكل ۲.۱ پیغام درخواست عضویت در حالت دوم

پس از دریافت اجازه از کاربر، کادر درخواست نوتیفیکیشن که از سمت مرورگر ارسال می‌شود، بدون باز کردن پاپ‌آپ به شکل زیر باز می‌شود. در این حالت نیز زنگوله وجود دارد که کاربرد آن باز کردن پیغام درخواست عضویت مرورگر است.

وب نوتیفیکیشن

شكل ۲.۲ پیغام عضویت مرورگر در حالت دوم

نوتیف ارسالی برای کاربر مطابق شکل زیر، روی دامنه ‌وب‌سایت مرجع نمایش داده می‌شود.

وب پوش نوتیفیکیشن

شكل ۲.۳ نوتیفیکیشن دریافتی توسط کاربر در حالت دوم

در حالت دوم عضوگیری نجوا، مزیت حالت اول حفظ شده و متن پیغام درخواست به صورت مستقیم‌تر با کاربر ارتباط برقرار می‌کند و علاوه بر آن پاپ‌آپ که باعث کاهش اعتماد و سرعت عضوگیری کاربر می‌شد نیز حذف شده و عضوگیری با سرعت بیشتری انجام می‌شود. گفتنی است نرخ عضوگیری در حالت دوم، بین حالت اول و سوم قرار دارد.

۳. حالت سوم: درخواست عضویت به صورت مستقیم

در این شیوه از عضوگیری نیز مشابه حالت قبل سایت باید دارای دامنه https باشد. در این حالت کادر درخواست مرورگر، بدون کادر میانی باز می‌شود و نوتیف با دامنه وب‌سایت ارسال می‌شود.

وب نوتیفیکیشن

شكل ۳.۱ پیغام درخواست عضویت در حالت سوم

نوتیف ارسالی در این حالت نیز مشابه حالت قبل به صورت زیر نمایش داده می‌شود.

وب پوش نوتیفیکیشن

شكل ۳.۲ نوتیفیکیشن دریافتی توسط کاربر در حالت سوم

در این حالت چون عضوگیری تک مرحله‌ای بوده و وقت کمتری از کاربر گرفته می‌شود، نرخ عضوگیری نسبت به سایر حالات بسیار بیشتر است.

2 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *