روش های تبلیغ فروشگاه لوازم خانگی

بهترین روش های تبلیغ فروشگاه لوازم خانگی

رقابت شدیدی میان برندهای فعال در حوزهٔ لوازم خانگی وجود دارد؛ بنابراین طبیعی است که به‌دنبالِ راهی باشید که برندتان را از دیگران متمایز کنید. استفاده از روش‌های مختلف تبلیغ لوازم خانگی، یکی از راه‌هایی است که با آن می‌توانید ویژگی‌های منحصر‌به‌فرد فروشگاه‌تان را به مشتری‌ها نشان دهید.

در این مقاله، می‌خواهیم به شما کمک کنیم! نه‌تنها روش‌های مختلف تبلیغات و راه‌های انتخاب بهترین روش را بررسی می‌کنیم، بلکه چند نمونه متن تبلیغاتی برای جذب مشتری لوازم خانگی را هم با شما در میان می‌گذاریم؛ بنابراین تا انتها با ما همراه شوید. (چنانچه قصد استفاده از پنل اس ام اس را دارید، می‌توانید از شرایط و تعرفه‌های نجوا اطلاعات کسب کنید)

انواع راه‌های تبلیغات لوازم خانگی

فروشگاه‌های فروش وسایل خانه از روش‌های مختلفی برای تبلیغ لوازم خانگی استفاده می‌کنند. تبلیغات تلویزیونی، بازاریابی پیامکی، تبلیغات در گوگل و شبکه‌های اجتماعی از جمله این روش‌ها هستند. در این بخش، هر کدام از این روش‌ها را توضیح می‌دهیم.

1- تبلیغات تلویزیونی

احتمالا شما هم ویدیوهای تبلیغاتی برندهای بزرگی مثل سامسونگ، سونی، اسنوا و امرسان را در تلویزیون دیده‌اید. معمولا، برندهای بزرگ و شناخته شده لوازم خانه از تبلیغات تلویزیونی برای تبلیغ فروشگاه لوازم خانگی استفاده می‌کنند. 

دلیل این امر هم مشخص است! هزینهٔ تبلیغات در تلویزیون بسیار بالا است و هر کسب‌وکاری نمی‌تواند در تلویزیون تبلیغ کنند. برندهای معروف لوازم الکترونیکی و تولید ظروف خانگی می‌توانند از طریق این روش، مشتریان زیادی را جذب کنند و حتی محصول خود را مستقیم بفروشند. برای نمونه، تبلیغ «لوازم خانگی مایدیا» را ببینید:

2- تبلیغات آفلاین

شرکت‌های لوازم خانگی می‌توانند از دیگر روش‌های تبلیغات آفلاین هم برای تبلیغ لوازم خانگی استفاده کنند. چاپ تراکت، نصب پوستر، پخش بروشور تبلیغاتی در جشنواره‌ها و نمایشگاه‌های لوازم خانگی، تبلیغات در روزنامه‌ها و مجله‌های تبلیغاتی نمونه‌‌هایی از تبلیغات آفلاین هستند. 

معمولا شرکت‌ها و برندهای بزرگ لوازم خانگی از این روش استفاده می‌کنند؛ ولی برای شروع، می‌توانید با صرف هزینه‌ای معقول، تراکت پخش کنید.

3- تبلیغات در گوگل

می‌توانید از تبلیغات در گوگل هم برای تبلیغ لوازم خانگی استفاده کنید. در این روش، شما با پرداخت مبلغ مشخصی، سایت فروش لوازم خانگی خودتان را در صفحهٔ نتایج جست‌وجوی گوگل نشان می‌دهید. 

تبلیغات در گوگل

به این ترتیب، وقتی مشتری برای خرید یخچال و تلویزیون یا ظرف چینی در گوگل جست‌وجو می‌کند، سایت شما را می‌بیند و وارد سایت می‌شود. یکی از مزیت‌های این روش، پرداخت به‌ازای کلیک است؛ بنابراین شما تنها زمانی بابت تبلیغات هزینه می‌کنید که مشتری روی تبلیغ کلیک کند.

4- تبلیغات در شبکه‌های اجتماعی

بسیاری از مشتری‌های لوازم خانگی و ظرف و ظروف برای خرید وسایل آشپزخانه از دوستان و آشنایان  سؤال می‌کنند. بلاگرها و اینفلوئنسرهای شبکه‌های اجتماعی هم در گروه آشنایان مشتری‌ها قرار می‌گیرند که تاثیر زیادی در تصمیم‌گیری آن‌ها می‌گذارند. این روش هم برای شرکت‌های بزرگ مناسب است و هم فروشگاه‌های لوازم خانگی کوچک می‌توانند از آن استفاده کنند. 

برندهای معروف لوازم خانگی می‌توانند با استفاده از اینفلوئنسر مارکتینگ و تبلیغات بازدیدی، جشنواره‌های فروش لوازم خانگی را تبلیغ کنند. صاحبان فروشگاه وسایل خانه هم می‌توانند از این روش برای تبلیغ محصولات مغازه‌شان استفاده کنند. بلاگرهای سبک زندگی و آشپزی فروشگاه لوازم خانگی شما را تبلیغ کرده و مشتری‌ها را به سایت یا صفحهٔ اینستاگرام شما هدایت می‌کنند.

5- تبلیغات پوش نوتیفیکشن

تبلیغات پوش نوتیفیکیشن یکی از روش‌های مؤثر تبلیغ لوازم خانگی است. می‌توانید از آن برای اطلاع‌رسانی تخفیف‌ها استفاده کنید. از آنجایی که خبری از ربات‌ها در این نوع تبلیغات نیست؛ بنابراین می‌توانید روی ترافیک حاصل از کمپین خود حساب کنید. برای آشنایی بیشتر با پوش نوتیفیکیشن، مقالهٔ « نوتیفیکیشن چیست ؛ کاربردها و مزایای ارسال پوش نوتیفیکیشن» را مطالعه کنید. 

6- تبلیغات پیامکی

یکی از روش‌های کاربردی تبلیغ لوازم خانگی، تبلیغات پیامکی است. بیشتر مردم لوازم خانگی را با سر زدن به فروشگاه‌های بازار می‌خرند؛ بنابراین هدف اصلی از تبلیغ لوازم خانگی معرفی فروشگاه، اخبار محصولات مختلف، تخفیف‌ها و جشنواره‌های مختلف است. 

با ارسال پیامک تبلیغاتی و صرف هزینهٔ کم به تمام این اهداف می‌رسید. فرض کنید مناسبت خاصی نزدیک است و می‌خواهید روی همهٔ محصولات، ۳۰٪ تخفیف بگذارید. با ارسال پیامک تبلیغاتی به مشتری‌های فروشگاه، خبر تخفیف را به آن‌ها می‌دهید. 

 

تبلیغات پیامکی

برای اینکه بهترین نتیجه را از بازاریابی پیامکی بگیرید، در بخش بعد، با هم چند نمونه از متن تبلیغاتی برای جذب مشتری لوازم خانگی را بررسی می‌کنیم.

حتما بخوانید: بهترین روش های تبلیغ طلا فروشی

نمونه متن پیامکی برای لوازم خانگی

هنگام نوشتن متن برای پیامک تبلیغاتی، به ویژگی‌های منحصربه‌فرد محصولاتتان اشاره کنید. آیا لوازم خانگی اصل می‌فروشید؟ قیمت محصولات شما کمتر از بازار است؟ آیا امکان خرید قسطی وجود دارد؟ سعی کنید با ارائهٔ پیشنهادهای هیجان‌انگیز در پیامک تبلیغاتی، مشتری را به بازدید از فروشگاه ترغیب کنید. بیایید به چند نمونه از متن پیامکی برای لوازم خانگی نگاهی بیندازیم:

نمونه متن پیامکی برای لوازم خانگی

معمولا افراد برای خرید لوازم خانگی، بودجهٔ مشخصی را کنار گذاشته‌اند. می‌توانید در پیامک تبلیغاتی به این مسئله اشاره کنید که با توجه به بودجهٔ مشتری، بهترین محصول را به آن‌ها ارائه می‌کنید.

نمونه متن اس ام اس برای لوازم خانگی

تا اینجای مقاله، شما با روش‌های تبلیغات فروشگاه لوازم خانگی آشنا شدید؛ اما شاید بپرسید چه روشی برای فروشگاه من مناسب است؟ در بخش بعدی، نحوهٔ انتخاب روش تبلیغات را با شما در میان می‌گذاریم.

اصول انتخاب بهترین روش تبلیغات لوازم خانگی

برای انتخاب بهترین روش تبلیغات لوازم خانگی باید بودجه، مخاطب هدف، نوع محصولات، زمان تبلیغ و ابزارهای لازم برای تبلیغات را در نظر بگیرید:

بودجه تبلیغات شما چقدر است؟

اگر بودجهٔ کمی دارید و به‌تازگی، فروشگاه لوازم خانگی خودتان را راه‌اندازی کرده‌اید، تبلیغات پیامکی بهترین گزینه برای شما است. با استفاده از این روش، مشتری‌های قدیمی را نگه می‌دارید و وفاداری آن‌ها را بیشتر می‌کنید. شرکت‌ها و برندهای بزرگ لوازم خانه هم می‌توانند از تبلیغات تلویزیونی و کمپین‌های اینفلوئنسر مارکتینگ استفاده کنند.

به چه کسی می‌خواهید بفروشید؟

گرچه لوازم خانگی یک محصول عمومی است و اقشار مختلف جامعه به آن نیاز دارند؛ ولی برای اجرای تبلیغات باید مخاطب هدف را تعیین کنید. درآمد مشتری‌های شما چقدر است؟ آیا به لوازم خانگی لوکس علاقه دارند یا ترجیح می‌دهند با قیمت مناسب خرید کنند؟

زمان تبلیغ را در نظر بگیرید

آیا ارسال پیامک تبلیغاتی برای فروش کولر گازی در فصل زمستان فایده دارد؟ خیر! اگر در زمان مناسب، پیامک تبلیغاتی را بفرستید یا کمپین تبلیغاتی فروشگاهتان را اجرا کنید، به بهترین نتیجه می‌رسید. قبل از مناسبت‌های مختلف، زمان خوبی برای جشنواره‌های فروش است.

حتما بخوانید: بازاریابی موبایلی چیست و چه مزایایی دارد؟

برای فروشگاه لوازم خانگی‌، هوشمندانه تبلیغ کنید

در حوزهٔ فروش لوازم خانگی، با رقیب‌های زیادی سروکار دارید. شما با استفاده از روش‌های متنوع تبلیغاتی و تحلیل نتایج این روش‌ها، می‌توانید فروش خودتان را بیشتر کنید. در این مطلب، سعی کردیم روش‌های مناسب تبلیغ برای لوازم خانگی را معرفی کرده و چند نمونه از متن تبلیغات لوازم خانگی را در اختیارتان بگذاریم. اگر در این خصوص سؤالی دارید، در بخش نظرات با ما در میان بگذارید. 

0 نظرات

ارسال نظر

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *