انواع خط برای ارسال پیامک

پیش از شروع توضیحات مربوط به پنل پیامک، لازم است در رابطه با انواع خط اختصاصی – اشتراکی و خدماتی – تبلیغاتی صحبت کنیم. سپس به شرایط تهیهٔ خط اختصاصی یا شرایط خدماتی کردن خط می‌پردازیم.

انواع خطوط ارسال پیامک:

1. تبلیغاتی – خدماتی

خطوط ارسال پیامک در ابتدای ساخت پنل نجوا یا خرید خط، به صورت پیش فرض، تبلیغاتی است. در خطوط تبلیغاتی، پیامک‌ها به شماره‌هایی که تبلیغات خود را بسته باشند، ارسال نمی‌شود (در پنل نجوا، هزینهٔ این پیامک‌ها به پنل برگشت داده می‌شود). ولی اگر خط خود را خدماتی کنید، می‌توانید به تمام مشتریانتان، حتی آ‌ن‌هایی که تبلیغات خود را بسته‌اند، دسترسی داشته باشید. کسب‌و‌کارها در صورت استفاده از خط تبلیغاتی، با وجود اینکه هزینه‌ای برای ارسال پیامک به این افراد کسر نمی‌شود، امکان ارسال به همهٔ کاربران خود را از دست می‌دهند. بنابراین اگر در نظر دارید برای مشتریان خود پیامک ارسال کنید، توصیهٔ ما این است که اقدام به خرید خط اختصاصی و خدماتی کردن آن نمایید.

پس از خرید خطوط می‌توان با ارائه یک سری مدارک و بدون پرداخت هزینه، آن را تبدیل به خط خدماتی کرد. برای پیامک‌هایی که می‌خواهید حتما به دست مخاطب برسد باید از خطوط خدماتی استفاده کنید؛ این پیامک‌ها می‌تواند شامل ارسال کد احراز هویت، اطلاع از خبرهایی که خود کاربران درخواست می‌کنند، تبریک تولد، اطلاع‌رسانی در مورد تغییرات، شارژ محصول یا پروموشن جدید به مخاطبانتان باشد.

2. اختصاصی- اشتراکی

نجوا تعدادی از خطوط خود را به صورت اشتراکی با چندین مشتری به اشتراک می‌گذارد. بنابراین، مشتریان نجوا امکان ارسال پیامک با این خط‌ها را دارند. 

این روز‌ها که بازار کسب و کارهای آنلاین رونق گرفته، یک کاربر ممکن است اطلاعات تماس خود را در اختیار چندین وب‌سایت و فروشگاه قرار دهد. اگر با خط اشتراکی پیامک خود را ارسال کنید، این خطر را که مشتری پیام شما را در کنار کسب‌وکارهای غیر مرتبط با کسب‌و‌کار شما ببیند پذیرفته‌اید!

شاید شما هم چنین تجربهٔ ناخوشایندی را داشته باشید که صفحهٔ پیامک‌هایی که از یک فروشگاه دارید، شامل پیام‌هایی از یک کسب‌و‌کار دیگر هم باشد. اگر از یک شمارهٔ خاص، فقط پیامک‌های شما دریافت شود، برای اعتبار برند شما تاثیر مثبت خواهد داشت. به همین دلیل مهم، پیشنهاد می‌شود خط اختصاصی برای پنل پیامکی خود تهیه کنید.

 لازم به ذکر است که در صورتی که مشتریان نجوا در پنل پیامکی دیگری خط اختصاصی داشته باشند، امکان انتقال آن به پنل نجوا وجود دارد. 

قیمت خطوط اختصاصی

قیمت خط‌های اختصاصی بر اساس فاکتورهای زیر تعیین می‌شود:

  1. تعداد ارقام خط
  2. میزان رند بودن شماره خط
  3. سرشماره خط
  4. تعداد ارقام تکراری خط

برای کسب و کارهای متوسط و بزرگ پیشنهاد می‌شود از خطوط اختصاصی با ارقام کمتر و رندتر استفاده کنند تا به بهبود اعتبار کسب‌وکار کمک کند.

برای خرید خط اختصاصی وارد پنل نجوا شوید و به بخش مالی > خرید > شارژ حساب پیامک > خرید خط اختصاصی بروید. از این قسمت می‌توانید خط‌های مختلف را به همراه تعرفه‌هایشان مشاهده کنید. همچنین اگر شماره خاصی مدنظرتان بود و در لیست مشاهده نکردید، می‌توانید تیکت بزنید و درخواست خود را اعلام کنید تا کارشناسان ما در صورت امکان، شماره مدنظرتان را در اختیارتان قرار دهند.

شرایط انتقال خط: برای انتقال خط، در قدم اول، باید این درخواست طی تیکت یا نامهٔ رسمی به شرکت مبدأ اعلام شود. بعد از ارسال تیکت، این موضوع را به شرکت نجوا از طریق تیکت کنید. در صورت تایید اپراتور مربوطه (سرشمارهٔ خط)، ادامهٔ مسیر توسط تیم نجوا پیش خواهد رفت.