سوالات متداول ایمیل مارکتینگ

آی‌پی اختصاصی برای چه تعداد ارسال به بالا ضروری است؟

فرستندگان با حجم بالا (به نسبت حجم ارسال در هر کمپین) همیشه باید از یک IP اختصاصی برای ایجاد و حفظ اعتبار دامنه خود در ISP ها استفاده کنند. این مسئله  تضمین می‌کند که اعتبار دامنه  آنها تنها تحت تأثیر کیفیت و نتایج  کمپین‌های خود قرار گیرد.

در چه صورت لازم است از بیش از یک آی‌​پی اختصاصی استفاده شود؟

کاربرانی که روزانه بیش از ۳۰هزار ایمیل ارسال می‌کنند، توصیه می‌شود از آدرس‌های IP بیشتری برای حفظ اعتبار آی‌پی و پایین آوردن ریسک اسپم شدن استفاده کنند. برای ارسال در این حجم‌های روزانه، استفاده از بیش از یک IP سریع‌ترین و موثرترین تحویل را برای کمپین‌های شما فراهم می‌کند.

چگونه IP اختصاصی خود را تنظیم کنم؟ چقدر زمان می‌برد؟

 راه‌اندازی یک IP اختصاصی از سمت نجوا فرآیندی نسبتا سریع است، اما نیاز به دسترسی به حساب میزبانی وب‌سایت شما دارد. راه‌اندازی اولیه در پنل هاست شما و معمولاً توسط شخصی که مدیریت وب‌​سایت شما را برعهده دارد انجام می‌شود. 

برای نتیجه‌گیری بهتر توصیه می‌شود برای استفاده از آی‌پی اختصاصی، ابتدا یک زیر دامنه (مانند email.yourdomain.com) برای استفاده انحصاری در پنل ایمیل ایجاد کنید سپس با ارسال آن به مسئول حساب خود در نجوا، تنظیمات لازم برای اختصاص آی‌​پی به پنل خود را دریافت نمایید.

توجه: لطفا برای دریافت تنظیمات IP از یک زیر دامنه جدید استفاده کنید. ایجاد زیر دامنه جدید باعث می‌شود تنظیم کردن رکوردها بدون مشکل انجام شود. همچنین از ایجاد اختلال احتمالی در ارسال ایمیل‌های تراکنشی/ سایر ایمیل‌ها از سرویس‌های دیگر پیشگیری می‌کند.
هم‌چنین توجه فرمایید که ساب‌دامین انتخابی برای IP با ساب‌دامین مربوط به تنظیمات سیگنیچر یکسان نباشد.

برای ارسال ایمیل چه تنظیماتی باید انجام شود؟

در ابتدا تنظیمات DNS بر روی هاست انجام شده، پس از اطمینان از درست بودن تنظیمات از طریق تیکت به پشتیبانی نجوا اعلام کنید تا آی‌پی مناسبی به پنل شما اختصاص داده شده و ارسال کننده خود را تعریف نمایید.

امکان ارسال ایمیل تبلیغاتی به بانک ایمیل در نجوا وجود دارد؟

 خیر. در نجوا فقط امکان ارسال به لیست کاربرهای خود را دارید و نجوا هیچ بانک ایمیلی برای عرضه ندارد.
در صورت محرز شدن این مورد که بانک ایمیلی را خریداری و از طریق نجوا ارسال برای این لیست داشته‌اید، طبق قوانین نجوا حساب کاربری شما غیرفعال می‌گردد.

هزینه ایمیل مارکتینگ به چه صورت محاسبه می‌شود؟

پایه محاسبات هزینه ایمیل مارکتینگ بر اساس تعداد ارسال و خدماتی است که در پلن‌های مختلف ایمیل عرضه می‌شوند. برای آگاهی از این پلن‌ها، می‌توانید به بخش تعرفه‌ها در وب‌سایت نجوا مراجعه کنید. 

آیا پلن رایگان دارای ۲۰۰۰ ارسال در هر ماه است یا به طور کلی ۲۰۰۰ ارسال؟

در ابتدای ثبت‌نام در سرویس ایمیل نجوا، ۲۰۰۰ اعتبار رایگان با دسترسی به کلیه ویژگی‌های پنل دریافت خواهید کرد.

پلن‌های ایمیل نجوا شامل چه خدماتی است؟

برای آگاهی از مشخصات هر یک از این پلن‌ها، می‌توانید به بخش تعرفه‌های ایمیل مارکتینگ در وب‌سایت نجوا مراجعه کنید. 

ایمیل به چه نامی ارسال خواهد شد؟

ایمیل‌های شما به نام دامینی که به عنوان سندر تعریف می‌کنید، ارسال خواهد شد.

آیا ایمیل از طریق میل سرور سایت من ارسال خواهد شد؟

خیر، از طریق IP های اختصاصی دامنه شما (در صورت تهیه IP اختصاصی) و یا اشتراکی نجوا ارسال خواهند شد.

سوالات متداول اس‌ام‌اس مارکتینگ

برای ارسال کمپین پیامکی چه کاری باید انجام دهم؟

برای فعال‌سازی پنل پیامک و ارسال کمپین لازم است از منوی پیامک بخش تنظیمات «فایل احراز هویت» را دریافت، تکمیل و بارگذاری کنید. کارشناسان نجوا درخواست شما را بررسی و در سریع‌ترین زمان تایید می‌کنند و پس از آن قادر به ارسال کمپین پیامک از پنل نجوا خواهید بود.
برای دریافت اطلاعات بیشتر به داک راهنمای پیامک مراجعه بفرمایید.

تعداد کاراکترهای هر پیامک و حداکثر تعداد کاراکترهای پیامک چقدر است؟

تعداد کاراکترهای یک پیامک فارسی ۷۰ کاراکتر بوده که شامل فضاهای بین کلمات هم می‌شود. پیامک‌های بیش از ۷۰ کاراکتر به چند بخش تقسیم شده و تعداد این بخش‌ها به صورت زیر محاسبه می‌شود:

  • پیامک اول (صفحه اول): ۷۰ کاراکتر
  • پیامک دوم (صفحه دوم): ۶۴ کاراکتر
  • پیامک سوم (صفحه سوم): ۶۷ کاراکتر
  • پیامک چهارم (صفحه چهارم): ۶۷ کاراکتر و باقی پیامک‌ها از چهارم به بعد نیز همان ۶۷ کاراکتر محاسبه خواهد شد.

تمام حروف فارسی متن پیامک، کلیه علائم، فاصله و حتی اینتر زدن برای رفتن به سطر بعد یک کاراکتر مستقل محسوب می‌شود.

 حداکثر تعداد کاراکترهای هر پیامک ۹۰۰ کاراکتر است.

برای پیامک غیرفارسی، چقدر مجاز به نوشتن هستیم؟

تعداد کاراکترهای یک پیامک با حروف لاتین ۱۶۰ کاراکتر است که شامل فضاهای بین کلمات هم می‌شود. پیامک‌های بیش از ۱۶۰ کاراکتر به چند بخش تقسیم شده و تعداد این بخش‌ها به صورت زیر محاسبه می‌شود:

  • پیامک اول (صفحه اول) : ۱۶۰ کاراکتر
  • پیامک دوم (صفحه دوم) : ۱۴۶ کاراکتر
  • پیامک سوم (صفحه سوم) : ۱۵۳ کاراکتر
  • پیامک چهارم (صفحه چهارم) : ۱۵۳ کاراکتر
  • سایر صفحات، از چهارم به بعد ۱۵۳ کاراکتر است.

برای اینکه از طریق کمپین پیامک لینک ارسال کنم، چه کاری باید انجام دهم؟

 لازم است تعهدنامه حقیقی یا حقوقی را از بخش احراز هویت پنل دانلود، تکمیل و آپلود نمایید. پس از تایید فرم توسط کارشناسان نجوا امکان قرار دادن لینک درون متن پیامک برای شما فراهم می‌شود.

ارسال تستی برای چه شماره‌ای فرستاده می‌شود؟

اگر فایل احراز هویت را تکمیل و بارگذاری کرده‌اید، می‌توانید برای هر شماره‌ای که بخواهید پیامک تستی بفرستید. در غیر این صورت ارسال تستی فقط برای شماره‌ای که در پروفایل کاربری‌تان ثبت شده، امکان‌پذیر است.

چرا نمی‌توانم ارسال تستی انجام دهم؟

اگر فایل احراز هویت را تکمیل نکرده‌اید، فقط می‌توانید برای شماره‌ای که در پروفایل کاربری‌تان ثبت شده، پیامک تستی بفرستید. پس از بارگذاری فایل احراز هویت و تایید از سوی نجوا می‌توانید برای هر شماره‌ای که بخواهید پیامک تستی بفرستید.

قبلا خط اختصاصی خریده‌ام. آیا می‌توانم خط اختصاصی را به نجوا منتقل کنم؟

بله. انتقال خطوط خدماتی با سرشماره 1000 در نجوا امکان‌پذیر است. برای انتقال خط اختصاصی به پنل نجوا لازم است ضمن اعلام آن به کارشناسان نجوا، این موضوع از طریق تیکت به پنل پیامکی مبدا اعلام شود. امور انتقال خط از سمت پنل مبدأ انجام خواهد شد.

شرکت من ثبت حقوقی نشده است. آیا می‌توانم از طریق پنل نجوا پیامک تراکنشی ارسال کنم؟

بله. شما می‌توانید از طریق خطوط اشتراکی نجوا پیامک‌های تراکنشی مانند خرید موفق، تکمیل ثبت‌نام و … برای کاربرانتان ارسال کنید. برای دسترسی به تنظیمات، کافی است درخواست خود را از طریق تیکت پشتیبانی ارسال کنید.

آیا می‌توانم از نجوا بانک شماره موبایل خریداری کنم؟

 در حال حاضر امکان ارسال فقط برای مخاطبانی فراهم است که خودتان شماره موبایل آن‌ها را جمع‌آوری کرده‌اید. راه‌های زیادی برای ساخت یک لیست مخاطبان وجود دارد. برای مثال می‌توانید هنگام ثبت‌نام در سایت شماره تلفن کاربران را از آن‌ها دریافت کنید یا روی وب‌سایت خود فرم عضوگیری قرار دهید تا کاربران اطلاعاتشان را وارد کنند. تنها روشی که اکنون برای ارسال تبلیغاتی وجود دارد، ارسال به مناطق است.

چگونه می‌توانم کمپین پیامکی را شخصی‌سازی کنم؟

برای شخصی‌سازی کمپین پیامکی باید هنگام بارگذاری مخاطبان برای آن‌ها ویژگی (اتریبیوت) تعریف کنید و در متن پیامک با این سینتکس (Syntax) از این ویژگی‌ها استفاده کنید:
{{ contact.FIRSTNAME | default : ‘جایگزین’}}

 برای مثال اگر می‌خواهید پیامک را با نام کوچک مخاطب آغاز کنید باید برای مخاطبان ویژگی FIRSTNAME را تعریف کنید و آن را به صورت عبارت بالا در متن پیامک قرار دهید. به جای کلمه جایگزین، کلمه‌ای قرار دهید که در صورت خالی بودن اتریبیوت مورد نظر مخاطب می‌خواهید جایگزین شود. به طور مثال کد {{ contact.FIRSTNAME | default : ‘همراه’}} در صورت خالی بودن اتریبیوت نام مخاطبان، کلمه همراه را جایگزین نام مخاطبان خواهد کرد.

ساخت ویژگی جدید نیز از بخش «مخاطبان پیامک» امکان‌پذیر است.

چه نوع ویژگی‌هایی در پنل نجوا می‌توانیم اضافه کنیم؟

 از نوع متنی (مانند FIRSTNAME , LATNAME ,…)، نوع تاریخ (DATE)، نوع عددی (NUMBER)، نوع دسته‌بندی (CATEGORY) و نوع BOOLEAN (دسته بدنی دو حالته)

گزارش پنل پیامک نجوا شامل چه داده‌هایی است؟

پنل نجوا میزان کل ارسال‌ها، ارسال‌های تحویل شده به مخابرات، ارسال‌های موفق و ناموفق، میزان کلیک روی لینک و CTR یا نرخ کلیک پیامک را به تفکیک کمپین نمایش می‌دهد. هم‌چنین می‌توانید از گزارش کمپین‌ها خروجی اکسل دریافت کنید.

ارسال ناموفق چیست؟‌

اگر کاربران امکان دریافت پیامک‌های تبلیغاتی را مسدود کرده باشند، کمپین‌های پیامک برای آن‌ها ارسال نمی‌شود و در وضعیت ناموفق نمایش داده می‌شوند.

تحویل به مخابرات چیست؟

تمام ارسال‌هایی که ناموفق (بلاک) نبوده‌اند و درخواست ارسال پیامک شما از سوی مخابرات به مخاطب ارسال شده است، در این دسته قرار می‌گیرند.

تعرفه ارسال پیامک چقدر است؟

برای مشاهده تعرفه‌های پیامک به بخش مالی، خرید تعرفه‌های پیامک مراجعه نمایید.

آیا برای استفاده از پنل نجوا باید هزینه سالانه یا ماهانه بپردازم؟

خیر. در نجوا هیچ مبلغ سالانه یا ماهانه‌ای پرداخت نمی‌کنید و تنها بر اساس میزان ارسال برای فرستادن پیامک هزینه می‌کنید.

آیا بابت ارسال‌های ناموفق هم باید هزینه بپردازم؟

خیر. هزینه ارسال‌های ناموفق به کاربرانی که دریافت پیامک تبلیغاتی را مسدود کرده‌اند، به حساب کاربری شما بازگشت داده می‌شود.

سوالات متداول پوش نوتیفیکیشن

امکان ویرایش متن دریافت پرمیشن وجود دارد؟

متنی که ملاحظه می کنید از روی مرورگر ارسال می‌شود و بر اساس زبان هر مرورگر تغییر پیدا می‌کند. میتوانید از صفحه خاکستری استفاده کنید و بر روی آن بنویسید که به چه علت باید روی گزینه Allow کلیک کنند. (مانند سایت نجوا)
برای فعال سازی از قسمت “نمایش پیغام درخواست عضویت” دسکتاپ را فعال کنید و متن مورد نظرتان را ویرایش کنید.

در پنل، هنگام ساخت کمپین پوش‌نوتیفیکیشن ارور “خطا در ساخت نوتیفیکیشن” را دریافت می‌کنم. چه‌طور رفع می‌شود؟

یک بار کوکی های پنل را پاک کنید و ctrl + shift + r بزنید.

درخواست عضوگیری پوش نوتیفیکیشن روی لندینگ‌های سایت ست شده است، اما در بعضی مواقع دسترسی پوش خواسته نمی‌شود. آیا دلیل خاصی دارد؟

منطق پوش نوتیفیکیشن به این صورت است که وقتی شما در سایتی عضو پوش نوتیفیکیشن می‌شوید در دامنه اصلی آن سایت عضو شده‌اید و در تمام صفحات سایت به عنوان عضو آن دامنه شناخته می‌شوید.

آیا امکان این وجود دارد نمایش دسترسی پوش مشابه حالت دسکتاپ باشد؟

دسترسی پوش در حالت موبایل بستگی به نوع مرورگر دارد و از دسترس نجوا خارج است. در کروم، وسط صفحه و در سامسونگ اینترنت، پایین صفحه ظاهر می‌شود که امکان تغییر از طریق پنل نجوا وجود ندارد و به حالت استاندارد است.

آیا عضوگیری علاوه بر دامنه اصلی، روی ساب دامنه‌ها یا وب‌سایت‌های دیگر هم می‌تواند انجام شود؟

بله. کد اسکریپت و سرویس ورکر یک پنل را روی چندین سایت می‌شودقرار داد. در این صورت امکان تفکیک اعضای عضو شده در پنل را نخواهید داشت.

آیا امکان اتصال به حساب‌های دیگری مانند sendpulse وجود داره؟

در حال حاضر خیر.

چند تا سایت دارم، میشه همه رو از یک پنل مدیریت کرد یا باید برای هر کدوم اکانت جدا ساخت؟

در اکانت فعلی از قسمت مدیریت سرویس‌ها، می‌توانید برای هر سایت یک سرویس جدید تعریف کنید.

امکان گزارش‌گیری از تمام پوش‌های ارسالی وجود دارد؟

بله تاریخ مورد نظر را در قسمت بازه زمانی وارد کنید و خروجی بگیرید.

اگر کد پوش نوتیفیکیشن داخل فوتر گذاشته شود مشکلی پیش میاید؟

مشکلی ندارد می‌توانید قرار دهید فقط آمار عضوگیری پایین خواهد بود چون دیرتر از هد لود می‌شود.

چرا در عضوگیری صفحه پاپ آپ نجوا باز می‌شود؟ چرا نحوه عضوگیری ما با بقیه وب‌سایت‌هایی که از نجوا استفاده می‌کنند متفاوت است؟

این امکانی است که توسط نجوا فراهم شده است. برای وب‌سایت‌هایی که دارای SSL نیستند و تمایل به استفاده از پاپ‌آپ فارسی دارند می‌توانند از این نوع عضوگیری استفاده کنند.