سوالات عمومی

پلتفرم نجوا چیست و چه خدمات و محصولاتی ارائه می‌کند؟

نجوا ارائه‌دهنده خدمات ریتنشن مارکتینگ است. اگر صاحب وب‌سایت یا کسب‌وکار آنلاین هستید، با استفاده از سرویس‌های پوش نوتیفیکیشن و ایمیل مارکتینگ می‌توانید کاربران خود را به وب‌سایت بازگردانید و با تعامل مناسب از آن‌ها مشتریان همیشگی بسازید.

ریتنشن مارکتینگ چیست و چطور به کسب‌وکار من کمک می‌کند؟

ریتنشن مارکتینگ یا بازاریابی بازگشتی در واقع بازاریابی کاربران فعلی شماست. تمام کسب‌وکارها در کنار بازاریابی برای جذب کاربران جدید، به ابزارهایی برای نگهداری کاربران فعلی و تعامل با آن‌ها نیز نیاز دارند. از جمله ابزارهای سرویس ریتنشن مارکتینگ می‌توان به پوش نوتیفیکیشن، ایمیل مارکتینگ و پیام درون برنامه‌ای اشاره کرد. ریتنشن مارکتینگ می‌تواند با هزینه‌ای به‌صرفه به افزایش فروش، افزایش ترافیک و بالا بردن نرخ تعامل کاربران کمک کند.

پوش نوتیفیکیشن وب چیست؟

پوش نوتیفیکیشن وب پیامی است که به مرورگر کاربر ارسال شده و بر روی کامپیوتر یا موبایل مخاطب نمایش داده می‌شود و برای دریافت آن نیازی به باز بودن وب‌سایت فرستنده روی دستگاه مورد نظر نیست. پوش نوتیفیکیشن می‌تواند حاوی عکس، متن و لینک باشد که مخاطبان با کلیک روی آن به لینک مورد نظر هدایت شوند.

پوش نوتیفیکیشن اندروید چیست؟

پوش نوتیفیکیشن اندروید نجوا، به شما کمک می‌کند اپلیکیشن خود و امکانات آن را در تلفن همراه یا تبلت به کاربران یادآوری کنید و آنها را به استفاده مجدد از اپلیکیشن ترغیب کنید. ارسال پوش نوتیفیکیشن می‌تواند تعداد کاربران فعال اپلیکیشن را تا ۷ برابر بیشتر کند.

ایمیل مارکتینگ چیست؟

با سرویس ایمیل مارکتینگ نجوا می‌توانید به سادگی ایمیل‌های جذاب طراحی کنید و به صورت شخصی‌سازی‌شده و در زمان مناسب برای کاربران ارسال کنید. ایمیل مارکتینگ در بازگرداندن کاربران و تشویق آن‌ها به خرید مجدد تاثیر بسزایی دارد و یکی از به‌صرفه‌ترین روش‌‌های بازاریابی دیجیتال به شمار می‌رود.

سوالات متداول ایمیل مارکتینگ

آی‌پی اختصاصی برای چه تعداد ارسال به بالا ضروری است؟

فرستندگان با حجم بالا (به نسبت حجم ارسال در هر کمپین) همیشه باید از یک IP اختصاصی برای ایجاد و حفظ اعتبار دامنه خود در ISP ها استفاده کنند. این مسئله  تضمین می‌کند که اعتبار دامنه  آنها تنها تحت تأثیر کیفیت و نتایج  کمپین‌های خود قرار گیرد.

در چه صورت لازم است از بیش از یک آی‌​پی اختصاصی استفاده شود؟

کاربرانی که روزانه بیش از ۳۰هزار ایمیل ارسال می‌کنند، توصیه می‌شود از آدرس‌های IP بیشتری برای حفظ اعتبار آی‌پی و پایین آوردن ریسک اسپم شدن استفاده کنند. برای ارسال در این حجم‌های روزانه، استفاده از بیش از یک IP سریع‌ترین و موثرترین تحویل را برای کمپین‌های شما فراهم می‌کند.

چگونه IP اختصاصی خود را تنظیم کنم؟ چقدر زمان می‌برد؟

 راه‌اندازی یک IP اختصاصی از سمت نجوا فرآیندی نسبتا سریع است، اما نیاز به دسترسی به حساب میزبانی وب‌سایت شما دارد. راه‌اندازی اولیه در پنل هاست شما و معمولاً توسط شخصی که مدیریت وب‌​سایت شما را برعهده دارد انجام می‌شود. 

برای نتیجه‌گیری بهتر توصیه می‌شود برای استفاده از آی‌پی اختصاصی، ابتدا یک زیر دامنه (مانند email.yourdomain.com) برای استفاده انحصاری در پنل ایمیل ایجاد کنید سپس با ارسال آن به مسئول حساب خود در نجوا، تنظیمات لازم برای اختصاص آی‌​پی به پنل خود را دریافت نمایید.

توجه: لطفا برای دریافت تنظیمات IP از یک زیر دامنه جدید استفاده کنید. ایجاد زیر دامنه جدید باعث می‌شود تنظیم کردن رکوردها بدون مشکل انجام شود. همچنین از ایجاد اختلال احتمالی در ارسال ایمیل‌های تراکنشی/ سایر ایمیل‌ها از سرویس‌های دیگر پیشگیری می‌کند.
هم‌چنین توجه فرمایید که ساب‌دامین انتخابی برای IP با ساب‌دامین مربوط به تنظیمات سیگنیچر یکسان نباشد.

برای ارسال ایمیل چه تنظیماتی باید انجام شود؟

در ابتدا تنظیمات DNS بر روی هاست انجام شده، پس از اطمینان از درست بودن تنظیمات از طریق تیکت به پشتیبانی نجوا اعلام کنید تا آی‌پی مناسبی به پنل شما اختصاص داده شده و ارسال کننده خود را تعریف نمایید.

امکان ارسال ایمیل تبلیغاتی به بانک ایمیل در نجوا وجود دارد؟

 خیر. در نجوا فقط امکان ارسال به لیست کاربرهای خود را دارید و نجوا هیچ بانک ایمیلی برای عرضه ندارد.
در صورت محرز شدن این مورد که بانک ایمیلی را خریداری و از طریق نجوا ارسال برای این لیست داشته‌اید، طبق قوانین نجوا حساب کاربری شما غیرفعال می‌گردد.

هزینه ایمیل مارکتینگ به چه صورت محاسبه می‌شود؟

پایه محاسبات هزینه ایمیل مارکتینگ بر اساس تعداد ارسال و خدماتی است که در پلن‌های مختلف ایمیل عرضه می‌شوند. برای آگاهی از این پلن‌ها، می‌توانید به بخش تعرفه‌ها در وب‌سایت نجوا مراجعه کنید. 

آیا پلن رایگان دارای ۲۰۰۰ ارسال در هر ماه است یا به طور کلی ۲۰۰۰ ارسال؟

در ابتدای ثبت‌نام در سرویس ایمیل نجوا، ۲۰۰۰ اعتبار رایگان با دسترسی به کلیه ویژگی‌های پنل دریافت خواهید کرد.

پلن‌های ایمیل نجوا شامل چه خدماتی است؟

برای آگاهی از مشخصات هر یک از این پلن‌ها، می‌توانید به بخش تعرفه‌های ایمیل مارکتینگ در وب‌سایت نجوا مراجعه کنید. 

ایمیل به چه نامی ارسال خواهد شد؟

ایمیل‌های شما به نام دامینی که به عنوان سندر تعریف می‌کنید، ارسال خواهد شد.

آیا ایمیل از طریق میل سرور سایت من ارسال خواهد شد؟

خیر، از طریق IP های اختصاصی دامنه شما (در صورت تهیه IP اختصاصی) و یا اشتراکی نجوا ارسال خواهند شد.

ایمیل مارکتینگ چه تفاوتی با تبلیغات ایمیلی (EMAIL ADVERTISING) دارد؟

در ایمیل مارکتینگ شما ابزار ایمیل را برای ارتباط با مشتریان خود یا درگیر کردن مشتریان جدیدی استفاده می‌کنید که به طریقی ایمیل خود را در اختیار شما قرار داده‌اند یا از مشترکین کسب‌وکار شما هستند. این شیوه با ارسال ایمیل تبلیغاتی به صورت غیرهدفمند و انبوه متفاوت است.

از ایمیل مارکتینگ به چه شیوه‌هایی می‌توانم استفاده کنم؟

۱. اجرای کمپین: شما می‌توانید از ایمیل مارکتینگ برای ارسال کمپین‌های تبلیغاتی استفاده کنید و پیام خود را به صورت هدفمند برای کاربرانتان ارسال کنید. ۲. ترنزکشنال: ارسال ایمیل‌های ترنزکشنال (تراکنشی) نظیر رسید خرید، فراموشی گذرواژه و … . ۳. مارکتینگ اتومیشن: ارسال ایمیل‌های اتوماتیک مانند پیشنهادات شخصی‌سازی‌شده و یادآوری سبد خرید رهاشده

برای ثبت نام در سرویس ایمیل مارکتینگ چه باید بکنم؟

ابتدا به ثبت نام در سرویس ایمیل مارکتینگ نجوا مراجعه کنید و با پر کردن مشخصات لازم در سرویس ثبت نام کنید. اطلاعات ورود به پنل از طریق پیامک و ایمیل برای شما ارسال می‌شود و پشتیبانی نجوا برای راهنمایی بیشتر و معرفی فیچرهای گوناگون محصول با شما تماس خواهد گرفت. برای ورود به پنل ایمیل مارکتینگ از لینک زیر استفاده کنید. ورود به پنل ایمیل مارکتینگ نجوا

در سرویس ایمیل مارکتینگ نجوا ثبت نام کرده‌ام اما با من تماس گرفته نشده است.

پیش از هر چیز از اعتماد و صبوری شما تشکر می‌کنیم. به طور کلی با توجه به حجم ثبت‌نام این سرویس، حدودا یک هفته زمان لازم است تا پشتیبانی با شما تماس بگیرد. اما اگر برای راه‌اندازی کمپین‌های خود محدودیت زمانی دارید، لطفا نام، شماره تماس و آدرس ایمیل خود را برای پشتیبانی ارسال کنید تا در اسرع وقت با شما تماس بگیریم.

چگونه سرویس ایمیل مارکتینگ را برای مشتریان خود راه‌اندازی کنم؟

پس از ثبت نام در سرویس ایمیل مارکتینگ نجوا از طریق صفحه ورود به پنل ایمیل مارکتینگ وارد پنل کاربری خود شوید. سپس با کلیک روی تب Contacts مخاطبین خود را به پنل کاربری اضافه کنید.

از چه راه‌هایی می‌توانم برای اضافه کردن لیست مخاطبین خود استفاده کنم؟

اگر لیستی دارید که قبلا با جمع‌آوری ایمیل کاربران تهیه شده است، می‌توانید آن را به صورت فایل excel یا csv بارگذاری (Import) کنید. برای اطلاعات بیشتر این مطلب را ببینید. شما هم‌چنین می‌توانید از طریق فرم عضوگیری آدرس ایمیل کاربرانتان را جمع‌آوری کنید. به این منظور باید فرم طراحی‌شده در بخش Contacts→ Forms را برداشته و لینک آن را در صفحاتی که می‌خواهید در آن‌ها ایمیل کاربر را درخواست کنید قرار دهید. برای اطلاعات بیشتر این مطلب را ببینید.

بانک ایمیل چیست و چگونه باید بانک ایمیل بسازم؟

بانک ایمیل همان لیست مخاطبینی است که شما برای کسب‌وکار خود با آن‌ها تعامل می‌کنید و برای ارسال از طریق پنل ایمیل مارکتینگ نجوا آن‌ها را به Contacts اضافه می‌کنید. توصیه اکید نجوا این است که از خریدن بانک ایمیل خودداری کنید تا اعتبار آی‌پی و آمار ارسال خود را خدشه‌دار نکنید و با کاربران واقعی خود تعامل ایجاد کنید.

در حال حاضر بانک ایمیل ندارم. آیا می‌توانم از سرویس ایمیل مارکتینگ استفاده کنم؟

بله. علاوه‌بر ارسال ایمیل‌های ترنزکشنال مربوط به وب‌سایت و خدماتتان شما می‌توانید با قرار دادن فرم اشتراک روی وب‌سایت خود ایمیل‌‌های مشترکین خود را دریافت کنید و به تدریج بانک ایمیل کسب‌وکار خود را بسازید. برای اطلاعات بیشتر این مطلب را ببینید.

آیا می‌توانم از طریق نجوا بانک ایمیل خریداری کنم؟

خیر. نجوا لیست ایمیل انبوه ندارد و به کسب‌وکارها نیز اکیدا توصیه می‌کنیم که از خرید بانک ایمیل خودداری کنند. این شیوه ارسال انبوه امروزه چندان پذیرفته نیست و نتایج مثبتی برای کسب‌وکار شما به همراه نخواهد داشت. در عوض می‌توانید با شیوه‌های گفته‌شده در بالا، کاربران اصلی کسب‌وکار خود را جذب کرده و با جمع‌آوری آدرس ایمیل آن‌ها لیست ایمیلی مناسب کسب‌وکار خود بسازید.

ساخت کمپین ایمیل مارکتینگ را از کجا شروع کنم؟

نحوه ساخت کمپین ایمیل مارکتینگ در لینک زیر به طور کامل توضیح داده شده است. راهنمای پنل ایمیل مارکتینگ نجوا

SENDER NAME چیست و برای فعال‌سازی آن چه باید بکنم؟

این قسمت به کاربران نشان می‌دهد پیام از چه آدرس ایمیلی ارسال شده است. این مقدار باید ایمیلی روی دامنه ثبت‌شده شما هنگام ثبت نام در پنل ایمیل مارکتینگ باشد. (در صورتی که برای ثبت سندر یا تایید دامین به مشکلی برخوردید، با پشتیبانی تماس بگیرید)

میزان دلیوری و اسپم ریت در سرویس نجوا به چه صورت است؟

آی‌پی نجوا از رپیوتیشن بالایی برخوردار است اما در صورتی که ارسال ایمیل‌های شما در ابعاد زیاد صورت می‌گیرد، پیشنهاد می‌کنیم از آی‌پی اختصاصی استفاده کنید که اسپم ریت نزدیک به صفر دارد. برای خرید آی‌پی اختصاصی با پشتیبانی نجوا تماس بگیرید.

کجا می‌توانم گزارش کمپین‌های خود را مشاهده کنم؟

در قسمت Statistics می‌توانید گزارش‌های تمام کمپین‌های ایمیل خود را به تفکیک ببینید. مانند نرخ کلیک، نرخ باز شدن، Unsubscribe، Bounce Rate و … . هم‌چنین می‌توانید با وارد کردن تاریخ، آمار خود را در بازه زمانی مورد نظر خود مشاهده کنید.

BOUNCE RATE به چه معناست؟ SOFT BOUNCE و HARD BOUNCE چه تفاوتی دارند؟

Bounce Rate بیانگر این است که چه درصدی از ایمیل‌های شما به مقصد نرسیده‌اند. Soft Bounce به دسته‌ای گفته می‌شود که به خاطر عواملی نظیر پر بودن اینباکس یا خارج از دسترس بودن سرور ایمیل را دریافت نکرده‌اند. Hard Bounce آمار ایمیل‌هایی است که به آدرسی ناموجود یا ایمیل‌هایی ارسال شده که آدرس فرستنده شما را مسدود کرده بوده‌اند.

سوالات متداول پوش نوتیفیکیشن

امکان ویرایش متن دریافت پرمیشن وجود دارد؟

متنی که ملاحظه می کنید از روی مرورگر ارسال می‌شود و بر اساس زبان هر مرورگر تغییر پیدا می‌کند. میتوانید از صفحه خاکستری استفاده کنید و بر روی آن بنویسید که به چه علت باید روی گزینه Allow کلیک کنند. (مانند سایت نجوا)
برای فعال سازی از قسمت “نمایش پیغام درخواست عضویت” دسکتاپ را فعال کنید و متن مورد نظرتان را ویرایش کنید.

در پنل، هنگام ساخت کمپین پوش‌نوتیفیکیشن ارور “خطا در ساخت نوتیفیکیشن” را دریافت می‌کنم. چه‌طور رفع می‌شود؟

یک بار کوکی های پنل را پاک کنید و ctrl + shift + r بزنید.

درخواست عضوگیری پوش نوتیفیکیشن روی لندینگ‌های سایت ست شده است، اما در بعضی مواقع دسترسی پوش خواسته نمی‌شود. آیا دلیل خاصی دارد؟

منطق پوش نوتیفیکیشن به این صورت است که وقتی شما در سایتی عضو پوش نوتیفیکیشن می‌شوید در دامنه اصلی آن سایت عضو شده‌اید و در تمام صفحات سایت به عنوان عضو آن دامنه شناخته می‌شوید.

آیا امکان این وجود دارد نمایش دسترسی پوش مشابه حالت دسکتاپ باشد؟

دسترسی پوش در حالت موبایل بستگی به نوع مرورگر دارد و از دسترس نجوا خارج است. در کروم، وسط صفحه و در سامسونگ اینترنت، پایین صفحه ظاهر می‌شود که امکان تغییر از طریق پنل نجوا وجود ندارد و به حالت استاندارد است.

آیا عضوگیری علاوه بر دامنه اصلی، روی ساب دامنه‌ها یا وب‌سایت‌های دیگر هم می‌تواند انجام شود؟

بله. کد اسکریپت و سرویس ورکر یک پنل را روی چندین سایت می‌شودقرار داد. در این صورت امکان تفکیک اعضای عضو شده در پنل را نخواهید داشت.

آیا امکان اتصال به حساب‌های دیگری مانند sendpulse وجود داره؟

در حال حاضر خیر.

چند تا سایت دارم، میشه همه رو از یک پنل مدیریت کرد یا باید برای هر کدوم اکانت جدا ساخت؟

در اکانت فعلی از قسمت مدیریت سرویس‌ها، می‌توانید برای هر سایت یک سرویس جدید تعریف کنید.

امکان گزارش‌گیری از تمام پوش‌های ارسالی وجود دارد؟

بله تاریخ مورد نظر را در قسمت بازه زمانی وارد کنید و خروجی بگیرید.

اگر کد پوش نوتیفیکیشن داخل فوتر گذاشته شود مشکلی پیش میاید؟

مشکلی ندارد می‌توانید قرار دهید فقط آمار عضوگیری پایین خواهد بود چون دیرتر از هد لود می‌شود.

چرا در عضوگیری صفحه پاپ آپ نجوا باز می‌شود؟ چرا نحوه عضوگیری ما با بقیه وب‌سایت‌هایی که از نجوا استفاده می‌کنند متفاوت است؟

این امکانی است که توسط نجوا فراهم شده است. برای وب‌سایت‌هایی که دارای SSL نیستند و تمایل به استفاده از پاپ‌آپ فارسی دارند می‌توانند از این نوع عضوگیری استفاده کنند.

چگونه می‌توانم سرویس پوش نوتیفیکیشن نجوا را برای وب‌سایتم پیاده‌سازی کنم؟

از قسمت سرویس‌های من در نوار بالای پنل، سرویس مورد نظر خود را انتخاب‌کنید. سپس از بخش تنظیمات کد اسکریپت را کپی‌کرده و در تگ هد وب‌سایت خود قرار‌ دهید. (در صورتی که وب سایت شما وردپرسی است می‌توانید از افزونه Insert Headers and Footers برای افزودن اسکریپت به تگ هد استفاده کنید) برای اطلاعات بیشتر به مشاهده داکیومنت وب مراجعه کنید.

در صورتی که دامین وب‌سایت من تغییر کند، آیا کاری لازم است انجام دهم؟

خیر، در صورتی که موضوع وب‌سایت شما تغییر نکرده باشد، همان اسکریپت قبلی را در تگ هد وب‌سایت‌تان قرار دهید.

آیا سرویس پوش نوتیفیکیشن نجوا روی اپلیکیشن موبایل نیز قابل پیاده‌سازی است؟

بله، شما می‌توانید با مراجعه به داکیومنت اندروید نجوا کتابخانه‌های مربوط به هریک از پلتفرم‌های برنامه‌نویسی اپلیکیشن را مشاهده‌کنید.

چگونه می‌توانم عضوگیری بدون پاپ‌آپ (پنجره اضافی که بعد از کلیک روی بله برای کاربر باز می‌شود) داشته باشم؟ (ویژه وب‌سایت‌های HTTPS)

در صورتی که وب‌سایت شما گواهی SSL داشته باشد (وب‌سایت‌‎های HTTPS)، می‌توانید مراحل زیر را طی‌کنید. ۱. وارد پنل کاربری شوید. در صورتی که قبلا اسکریپت نجوا را در وب‌سایتتان قرار نداده‌اید، از قسمت تنظیمات اسکریپت را کپی‌کرده و در تگ هد قرار دهید. ۲. دو فایل سرویس‌ورکر و مانیفست را نیز دانلود کرده و در فولدر اصلی سایت (روت‌هاست) قراردهید. ۳. در آخر به حالات مختلف عضوگیری در پنل ارسال پوش نوتیفیکیشن نجوا را در بلاگ نجوا ببینید.

تنظیمات عضوگیری بدون پاپ‌آپ را پیاده کرده و به پشتیبانی نیز اطلاع داده‌ام. اما هنوز نتایج را مشاهده نمی‌کنم.

بعد از گذشت حداکثر یک ساعت از فعال‌سازی تنظیمات توسط پشتیبانی، ‌اگر هم‌چنان پیام درخواست را به حالت قبل می‌بینید، علت آن Cache مرورگر یا سرور است. به این منظور Cache را پاک کرده و مجددا بررسی کنید.

تنظیمات درون پنل کاربری (زنگوله، نمایش به کاربر و …) را تغییر داده‌ام اما نتایج را در وب‌سایتم مشاهده نمی‌کنم.

تنظیمات به دلیل Cache سرور بعد از حداکثر یک ساعت اعمال می‌شوند. در صورتی که نتیجه تغییرات را مشاهده نمی‌کنید، Cache مرورگر خود را پاک‌کنید.

برای تنظیمات HTTPS روی گزینه «آیا وب‌سایت شما HTTPS است کلیک می‌کنم اما تغییرات ذخیره نمی‌شود.

این دکمه فقط برای انتخاب نمایش یا عدم نمایش تنظیمات است و اکشن خاصی ندارد که ذخیره شود. فعال سازی تنظیمات https توسط پشتیبانی نجوا بعد از اعلام اجرای مراحل توسط شما، انجام می‌شود.

چرا نوتیفیکیشن به تمام مشترکین من ارسال نمی‌شود و تعداد مشترکینی که نوتیف برایشان ارسال شده از تعداد کل مشترکین کمتر است؟

تعدادی از مشترکین شما که روی نوتیفیکیشن‌ها کلیک نمی‌کرده‌اند، از طرف فایربیس inactive شده بودند و فایربیس برای رفاه حال این کاربران دیگر نوتیفیکیشن شما را به آن‌ها نمایش نمی‌داد. این مسئله روی conversion و CTR تاثیر منفی می‌گذاشت. به این منظور ما الگوریتمی پیاده‌سازی کردیم که inactive user های شما از سیستم پاک شوند. این کاربران به محض ورود مجدد به وب‌سایت شما به صورت خودکار دوباره به عضویت سرویس درمی‌آیند و به‌عنوان کاربر active به مشترکین شما افزوده خواهند شد.

چرا کمپین پوش نوتیفیکیشن من با تاخیر ارسال شده است؟

زمانی که در پنل کاربری خود نوتیفیکیشن می‌سازید و ارسال را انتخاب می‌کنید، نوتیفیکیشن شما در صف ارسال قرار می‌گیرد. بسته به این‌که در چه زمانی تمایل به ارسال نوتیفیکیشن داشته باشید، ممکن است این زمان انتظار تا ۴ ساعت طول بکشد. البته در پنل حرفه‌ای پوش نوتیفیکیشن نجوا امکان ارسال در لحظه و بلافاصله پیش‌بینی شده است. پنل حرفه‌ای ۱۴ روز مهلت تست رایگان دارد و امکاناتی مانند ارسال سریع، اختصاص دادن تگ به کاربران و … را پشتیبانی می‌کند.

می‌خواهم نوتیفیکیشن برای کاربرانی مشخص و به صورت هدفمند ارسال شود. سرویس نجوا چه امکاناتی برای این هدف دارد؟

در سرویس پوش نوتیفیکیشن نجوا امکانات متعددی برای بخش‌بندی کاربران و شخصی‌سازی نوتیفیکیشن‌ها پیش‌بینی شده است. شما می‌توانید کاربران خود را بر اساس ویژگی‌ها و رفتارهایی مانند دستگاه مورد استفاده، کلیک روی نوتیفیکیشن‌های قبلی، لوکیشن و … گروه‌بندی کنید. در پنل حرفه‌ای نجوا امکان اختصاص تگ به کاربران هم پیش‌بینی شده که هدفمندسازی کمپین‌های شما را ساده‌تر و دقیق‌تر می‌کند. برای مثال در یک سایت خبری می‌توانید با برچسب‌های ورزشی، سیاسی، هنری و … به‌دقت کاربران را جدا کنید و نوتیفیکیشن‌های مرتبط را تنها برای گروه مورد نظر خود بفرستید. این امکان در کنار افزایش رضایت کاربران می‌تواند نرخ کلیک و نرخ تبدیل کمپین‌های شما را به طور چشم‌گیری بهبود بخشد.

تعداد کاراکتر مجاز برای عنوان و متن نوتیفیکیشن چقدر است؟

تعداد کاراکتر مجاز برای عنوان نوتیفیکیشن ۳۵ کاراکتر است و در صورتی که عنوان نوتیفیکیشن طولانی‌تر از این میزان باشد ممکن است در بعضی دستگاه‌ها به طور کامل نشان داده نشود. تعداد کاراکتر مجاز برای متن نوتیفیکیشن حداکثر ۱۵۰ کاراکتر است.

برای قرار دادن عکس در نوتیفیکیشن چه مواردی را لازم است رعایت کنم؟

نمایش عکس نوتیفیکیشن در هر مرورگر با دیگری متفاوت است ولی به طور کلی می‌توانید از اطلاعات زیر استفاده کنید: ابعاد ایده آل تصویر : ۳۶۰×۷۲۰ حجم عکس : حداکثر ۱۴۰ کیلوبایت *توجه کنید که تصاویر توسط مرورگر از وسط تصویر خوانده می‌شوند. بنابراین محتوای اصلی را در وسط تصویر در محدوده ۳۰۰×۷۲۰ قرار دهید.

من صاحب کسب‌وکاری هستم و می‌خواهم از طریق پوش نوتیفیکیشن کمپین تبلیغاتی اجرا کنم. چه طور می‌توانم این کار را انجام دهم؟

در صورتی که تمایل دارید کمپین‌های تبلیغاتی پوش نوتیفیکیشن اجرا کنید، می‌توانید به وب‌سایت یکتانت مراجعه کنید. در قسمت مربوط به تبلیغ کننده‌ها گزینه «ایجاد کمپین پوش نوتیفیکیشن» را انتخاب کرده و کمپین خود را طراحی کنید.

من صاحب یک وب‌سایت محتوایی هستم. چه‌طور می‌توانم از طریق پنل نجوا و مشترکینی که از نجوا جذب کرده‌ام، برای وب‌سایتم درآمدزایی کنم؟

شما می‌توانید از بخش «مشخصات api» در پنل نجوا توکن خود را برداشته و در قسمت کمپین پوش نوتیفیکیشن در پنل سایت یکتانت کپی کنید. هم‌چنین می‌توانید از طریق همین پنل به گزارش درآمد مالی خود دسترسی داشته باشید.

سوالات متداول اس‌ام‌اس مارکتینگ

برای ساخت کمپین پیامکی و ارسال پیامک‌ها چه کاری باید انجام دهم؟

برای فعال‌سازی پنل پیامک و ارسال پیامک لازم است از منوی پیامک بخش تنظیمات، «فایل احراز هویت» را دریافت، تکمیل و بارگذاری کنید. کارشناسان نجوا درخواست شما را بررسی و در سریع‌ترین زمان تایید می‌کنند و پس از آن، قادر به ارسال پیامک از پنل نجوا خواهید بود.
برای دریافت اطلاعات بیشتر، به داک راهنمای پیامک مراجعه کنید.

تعداد کاراکترهای هر پیامک و حداکثر تعداد کاراکترهای پیامک چقدر است؟

هزینهٔ هر کمپین بر اساس تعداد پیامک‌ها (صفحه‌ها) محاسبه می‌شود؛ ولی هر صفحه چند کاراکتر دارد؟ تعداد کاراکترهای یک صفحه پیامک فارسی، ۷۰ کاراکتر است که شامل فضاهای بین کلمه‌ها هم می‌شود. پیامک‌های بالای ۷۰ کاراکتر، به چند بخش تقسیم شده و تعداد آن‌ها به‌صورت زیر محاسبه می‌شود:

 • پیامک اول (صفحهٔ اول): ۷۰ کاراکتر
 • پیامک دوم (صفحهٔ دوم): ۶۴ کاراکتر
 • پیامک سوم (صفحهٔ سوم): ۶۷ کاراکتر
 • پیامک چهارم (صفحهٔ چهارم): ۶۷ کاراکتر

باقی پیامک‌ها بعد از صفحهٔ چهارم، ۶۷ کاراکتر محاسبه خواهد شد. تمام حروف فارسی متن پیامک، علائم، فاصله و حتی اینترزدن برای رفتن به سطر بعد هم یک کاراکتر مستقل است. حداکثر تعداد کاراکترهای هر پیامک، ۹۰۰ کاراکتر است.

وقتی پیامک شما ۲ صفحه باشد، هزینهٔ ارسال به این شکل محاسبه می‌شود که ابتدا هزینهٔ ارسال ۲ صفحه برای یک نفر حساب و سپس در تعداد کل ارسال‌های موفق ضرب می‌شود.

تعداد کاراکتر پیامک انگلیسی چقدر است؟

تعداد کاراکترهای یک پیامک انگلیسی ۱۶۰ کاراکتر است که شامل فضاهای بین کلمات هم می‌شود. پیامک‌های بیش از ۱۶۰ کاراکتر به چند بخش تقسیم شده و تعداد این بخش‌ها به‌صورت زیر محاسبه می‌شود:

 • پیامک اول (صفحه اول): ۱۶۰ کاراکتر
 • پیامک دوم (صفحه دوم): ۱۴۶ کاراکتر
 • پیامک سوم (صفحه سوم): ۱۵۳ کاراکتر
 • پیامک چهارم (صفحه چهارم): ۱۵۳ کاراکتر
 • سایر صفحات، از چهارم به بعد ۱۵۳ کاراکتر است

برای اینکه از طریق کمپین پیامک لینک ارسال کنم، چه کاری باید انجام دهم؟

 لازم است تعهدنامه حقیقی یا حقوقی را از بخش احراز هویت پنل دانلود، تکمیل و آپلود کنید. پس از تایید فرم توسط کارشناسان نجوا، امکان قراردادن لینک در متن پیامک برای شما فراهم می‌شود.

ارسال تستی برای چه شماره‌ای فرستاده می‌شود؟

اگر فایل احراز هویت را تکمیل و بارگذاری کرده‌اید، می‌توانید برای هر شماره‌ای که بخواهید پیامک تستی بفرستید. در غیر این صورت، ارسال تستی فقط برای شماره‌ای که در پروفایل کاربری‌ ثبت شده، امکان‌پذیر است.

چرا نمی‌توانم ارسال تستی انجام دهم؟

اگر فایل احراز هویت را تکمیل نکرده‌اید، فقط می‌توانید برای شماره‌ای که در پروفایل کاربری‌تان ثبت شده، پیامک تستی بفرستید. پس از بارگذاری فایل احراز هویت و تایید از سوی نجوا می‌توانید برای هر شماره‌ای که بخواهید پیامک تستی بفرستید.

قبلاً خط اختصاصی خریده‌ام؛ آیا می‌توانم خط اختصاصی خودم را به نجوا منتقل کنم؟

بله، انتقال خطوط خدماتی با سرشماره ۱۰۰۰ در نجوا امکان‌پذیر است. برای انتقال خط اختصاصی به پنل نجوا، لازم است ضمن اعلام آن به کارشناسان نجوا، این موضوع از طریق تیکت به پنل پیامکی مبدا اعلام شود. امور انتقال خط از سمت پنل مبدا انجام خواهد شد.

شرکت من ثبت حقوقی نشده است. آیا می‌توانم از طریق پنل نجوا پیامک تراکنشی ارسال کنم؟

بله، شما می‌توانید از طریق خطوط اشتراکی نجوا پیامک‌های تراکنشی مانند خرید موفق، تکمیل ثبت‌نام و… برای کاربران ارسال کنید. برای دسترسی به تنظیمات، کافی است درخواست خود را از طریق تیکت پشتیبانی ارسال کنید.

آیا می‌توانم از نجوا بانک شماره موبایل خریداری کنم؟

 در حال حاضر، امکان ارسال پیامک فقط برای مخاطبانی فراهم است که خودتان شمارهٔ موبایل آن‌ها را جمع‌آوری کرده‌اید. راه‌های زیادی برای ساخت یک لیست مخاطبان وجود دارد. برای مثال، می‌توانید هنگام ثبت‌نام در سایت، شماره‌تلفن کاربران را از آن‌ها دریافت کنید یا روی وبسایت خود فرم عضوگیری قرار دهید تا کاربران اطلاعات را وارد کنند. تنها روشی که اکنون برای ارسال تبلیغاتی وجود دارد، ارسال به مناطق است.

چگونه می‌توانم کمپین پیامکی را شخصی‌سازی کنم؟

برای شخصی‌سازی کمپین پیامکی، باید هنگام بارگذاری مخاطبان برای آن‌ها ویژگی (اتریبیوت) تعریف کنید و در متن پیامک با این سینتکس (Syntax) از این ویژگی‌ها استفاده کنید:


{{ contact.FIRSTNAME | default : ‘جایگزین’}}

 برای مثال، اگر می‌خواهید پیامک را با نام کوچک مخاطب آغاز کنید، باید برای مخاطبان ویژگی «FIRSTNAME» را تعریف کنید و آن را به‌صورت عبارت بالا در متن پیامک قرار دهید.

به‌جای کلمه جایگزین، کلمه‌ای قرار دهید که در صورت خالی‌بودن اتریبیوت موردنظر مخاطب، می‌خواهید جایگزین شود. به‌طور مثال، کد {{ contact.FIRSTNAME | default : ‘همراه’}} در صورت خالی‌بودن اتریبیوت نام مخاطبان، کلمهٔ «همراه» را جایگزین نام مخاطبان خواهد کرد.

 

چه نوع ویژگی‌هایی در پنل نجوا می‌توانیم اضافه کنیم؟

۵ نوع ویژگی در پنل نجوا برای شما در نظر گرفتیم:

 • متنی: LASTNAME، FIRSTNAME و…
 • تاریخ: DATE
 • عددی: NUMBER
 • دسته‌بندی: CATEGORY
 • دسته‌بندی دوحالته (BOOLEAN)

 

گزارش پنل پیامک نجوا شامل چه داده‌هایی است؟

پنل نجوا میزان کل ارسال‌ها، ارسال‌های تحویل‌شده به مخابرات، ارسال‌های موفق و ناموفق، تعداد کلیک روی لینک و CTR (نرخ کلیک پیامک) را به تفکیک کمپین نمایش می‌دهد. همچنین می‌توانید از گزارش کمپین‌ها خروجی اکسل دریافت کنید.

ارسال ناموفق چیست؟‌

اگر کاربران دریافت پیامک‌های تبلیغاتی را مسدود کرده باشند، پیامک تبلیغاتی برای آن‌ها ارسال نمی‌شود و در وضعیت ناموفق نمایش داده می‌شود.

تعرفه ارسال پیامک چقدر است؟

تعریفهٔ ارسال پیامک به‌ازای هر صفحه از ۷۸ تا ۸۴ تومان است. این مبلغ برای هر ۳ اپراتور (همراه اول، رایتل و ایرانسل) ثابت است؛ فقط ۳ تومان به هر پیامک اضافه و به حساب دولت واریز می‌شود.

آیا برای استفاده از پنل نجوا باید هزینه سالانه یا ماهانه بپردازم؟

خیر، در نجوا هیچ مبلغ سالانه یا ماهانه‌ای پرداخت نمی‌کنید و تنها بر اساس میزان ارسال برای فرستادن پیامک هزینه می‌کنید.

آیا بابت ارسال‌های ناموفق هم باید هزینه بپردازم؟

خیر. هزینه ارسال‌های ناموفق به کاربرانی که دریافت پیامک تبلیغاتی را مسدود کرده‌اند، به حساب کاربری شما اضافه می‌شود.