پاسخ به سوالات متداول پنل پیامک نجوا

  سؤال: برای ارسال کمپین پیامکی چه کاری باید انجام دهم؟

جواب: برای فعال‌سازی پنل پیامک و ارسال کمپین لازم است از منوی پیامک بخش تنظیمات «فایل احراز هویت» را دریافت، تکمیل و بارگذاری کنید. کارشناسان نجوا درخواست شما را بررسی و در سریع‌ترین زمان تایید می‌کنند و پس از آن قادر به ارسال کمپین پیامک از پنل نجوا خواهید بود.

  سؤال: تعداد کاراکترهای هر پیامک و حداکثر تعداد کاراکترهای پیامک چقدر است؟

جواب: هر پیامک فارسی 70 کاراکتر و هر پیامک انگلیسی 160 کاراکتر است. اگر تعداد کاراکترها از این تعداد بیشتر شد، هر پیامک شما بسته به تعداد کاراکترها، 2، 3 یا تعداد بیشتری پیامک محسوب می‌شود. حداکثر تعداد کاراکترهای هر پیامک 900 کاراکتر است.

سؤال:  برای اینکه از طریق کمپین پیامک لینک ارسال کنم، چه کاری باید انجام دهم؟

جواب:  با توجه به حساسیت‌ها و محدودیت‌های شرکت ارتباطات سیار، برای اینکه قادر باشید از طریق پیامک لینک ارسال کنید، لازم است فایل احراز هویت امضا شده را ثبت رسمی کنید و گواهی تصدیق امضا دریافت کنید. پس از بارگذاری فایل و تایید کارشناسان نجوا امکان ارسال لینک به‌سرعت برای شما فراهم می‌شود.

سؤال:   چرا نمی‌توانم ارسال تستی انجام دهم؟

جواب:  اگر فایل احراز هویت را تکمیل نکرده‌اید، فقط می‌توانید برای شماره‌ای که در پروفایل کاربری‌تان ثبت شده، پیامک تستی بفرستید. پس از بارگذاری فایل احراز هویت و تایید از سوی نجوا می‌توانید برای هر شماره‌ای که بخواهید پیامک تستی بفرستید.

سؤال:   چرا پیامک تستی را دریافت نمی‌کنم؟

جواب:  ابتدا پوشه اسپم پیامک‌های خود را چک کنید. برخلاف کمپین‌های پیامکی، ممکن است گاهی پیامک تستی را در پوشهٔ اسپم دریافت کنید. در غیر این صورت:

  1.   ممکن است اعتبار حساب پیامکی پنل نجوای شما کافی نباشد.
  2.   ممکن است دریافت پیامک‌های تبلیغاتی را غیرفعال کرده‌ باشید.

سؤال:  ارسال تستی برای چه شماره‌ای فرستاده می‌شود؟

جواب:  اگر فایل احراز هویت را تکمیل و بارگذاری کرده‌اید، می‌توانید برای هر شماره‌ای که بخواهید پیامک تستی بفرستید. در غیر این صورت ارسال تستی فقط برای شماره‌ای که در پروفایل کاربری‌تان ثبت شده، امکان‌پذیر است.

سؤال:   قبلا خط اختصاصی خریده‌ام. آیا می‌توانم خط اختصاصی را به نجوا منتقل کنم؟

جواب:  بله. برای انتقال خط به پنل نجوا، شماره خط اختصاصی خود را در بخش تیکت پشتیبانی ارسال کنید تا کارشناسان نجوا برای طی مراحل لازم با شما تماس بگیرند.

سؤال:  شرکت من ثبت حقوقی نشده است. آیا می‌توانم از طریق پنل نجوا پیامک تراکنشی ارسال کنم؟

جواب:  بله. شما می‌توانید از طریق خطوط اشتراکی نجوا پیامک‌های تراکنشی مانند خرید موفق، تکمیل ثبت‌نام و … برای کاربرانتان ارسال کنید. برای دسترسی به تنظیمات کافیست درخواست خود را از طریق تیکت پشتیبانی ارسال کنید.

سؤال:  چگونه می‌توانم کمپین پیامکی را شخصی‌سازی کنم؟

جواب:  برای شخصی‌سازی کمپین پیامکی باید هنگام بارگذاری مخاطبان برای آن‌ها ویژگی تعریف کنید و در متن پیامک از این سینتکس استفاده کنید: {{‘جایگزین’|contact.Attribute}} 

 برای مثال اگر می‌خواهید پیامک را با نام کوچک مخاطب آغاز کنید باید برای مخاطبان ویژگی firstname را تعریف کنید و آن را به صورت {{‘جایگزین’|contact.FIRSTNAME}} در متن پیامک قرار دهید.

ساخت ویژگی جدید نیز از بخش «مخاطبان پیامک» امکان‌پذیر است.

  • گزارش کمپین‌ها

سؤال:   گزارش پنل نجوا شامل چه داده‌هایی است؟

جواب:  پنل نجوا میزان ارسال‌های موفق و ناموفق، میزان کلیک روی لینک و CTR یا نرخ کلیک پیامک را به تفکیک کمپین نمایش می‌دهد. همچنین می‌توانید از گزارش کمپین‌ها خروجی اکسل دریافت کنید.

سؤال:  ارسال ناموفق چیست؟‌

جواب:  اگر کاربران امکان دریافت پیامک‌های تبلیغاتی را مسدود کرده باشند، کمپین‌های پیامک برای آن‌ها ارسال نمی‌شود.

  • قیمت‌گذاری

سؤال:  تعرفه ارسال پیامک چقدر است؟

جواب:  جهت اطلاع از تعرفهٔ ارسال پیامک، در پنل نجوای خود به بخش مالی، خرید، شارژ حساب پیامک مراجعه بفرمایید. همچنین می‌توانید برای راهنمایی بیشتر با کارشناسان نجوا در تماس باشید.

در صورتی که میزان ارسال شما بیش از ۱۰ هزار پیامک در ماه است، تعرفهٔ ارسال پیامک متناسب با میزان ارسال کاهش می‌یابد. برای اطلاعات بیشتر با پشتیبانی نجوا در تماس باشید.

سؤال:  آیا برای استفاده از پنل نجوا باید هزینه سالانه یا ماهانه بپردازم؟

جواب:  خیر. در نجوا هیچ مبلغ سالانه یا ماهانه‌ای پرداخت نمی‌کنید و تنها بر اساس میزان ارسال برای فرستادن پیامک هزینه می‌کنید.

سؤال:  آیا بابت ارسال‌های ناموفق هم باید هزینه بپردازم؟

جواب:  خیر. هزینهٔ ارسال‌های ناموفق به کاربرانی که دریافت پیامک تبلیغاتی را مسدود کرده‌اند، به حساب کاربری شما بازگشت داده می‌شود.